keksiukų dekoravimas pavasario šventei paukščiukai lizde pavasariški keksiukai keksiukai velykoms gimtadienio mugė

Keksiukų dekoravimas pavasario šventei – paukščiukai lizde

Pavasaris! Nedrąsus lyg prasikaltęs mokinukas – susigūžęs po skėčiu ir neryžtingai klebenantis žiemos duris, po nosimi kišdamas teises įrodantį kalendorių, bet kaip gera vien nuo žinojimo, kad jis jau čia! Pakvieskime pavasarį ir į vaikų šventes – paukščiai, gėlės, vabalėliai ir žolelės – šviesiai vaikų gimtadienio nuotaikai, krikštynų dekoracijoms, ar už gero mėnesio atskubėsiančioms Velykoms.

Vaikų gimtadienio keksiukus nesudėtingai dekoruosime paukščiukais lizdelyje: kepintos kokoso drožlės, spalvoti dražė saldainiai ir šiek tiek kantrybės, juos verčiant sparnuočiais. Jei tokiais keksiukais reikia aprūpinti didelį būrį (juk jie – puikus vaišių į darželį ar mokyklą variantas),  galima eiti paprastesniu keliu – saldainių paukščiukais neversti, o palikti kaip neišperėtus kiaušinukus lizdelyje.
Pavasariškam keksiukų dekoravimui labai tinka citrininiai keksiukai, bet iš esmės galima naudoti bet kurį receptą – aš nuotraukoje puošiu moliūginius keksiukus ir net jiems citrininio glajaus ir kokoso kepurė puikiai dera.

12 keksiukų papuošti reikės:

  • 36 stambesnių dražė,
  • širdelės formos pabarstukų,
  • aguonų arba smulkių apvalių pabarstukų,
  • 150 g kokoso drožlių,
  • 1,5 šaukšto citrinos sulčių,
  • 100 g cukraus pudros.

Dekoruojame keksiukus pavasario šventei:

1. Iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje, kepimo popieriumi ištiestoje skardoje 2-5 minutes pakepiname kokoso drožles – maišome kas 30 sekundžių ir atidžiai stebime, kad nesudegtų – kokoso drožlės tai sugeba padaryt labai greit.

2. Iš citrinos sulčių ir cukraus pudros susimaišome glajų – jis atliks valgomų klijų vaidmenį.

3. Pasidarome valgomus paukščiukus: prie kiekvieno dražė glajumi priklijuojame snapelius iš pabarstukų-širdelių. Pravertą snapelį padarysime iš 2 širdelių. Akis priklijuojame iš aguonų grūdelių arba smulkių apvalių pabarstukų.

4. Keksiuko vidurį šiek tiek įspaudžiame pirštais, suformuodami įdubimą, į kurį tupdysime paukščiukus. Jei kepinių viršus labai iškilęs, smailą viršūnėlę galima nupjauti. Keksiuko viršų aptepame glajumi ir apibarstome kepintomis kokoso drožlėmis. Viduryje, patepę glajumi, priklijuojame paukščiukus. O tada slepiame saugiai – mažieji, užmatę pavasariškais dekoruotus keksiukus įsigeidžia jų tuoj pat.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *