vasaros įkvėpti pakabukai iš augalų antspaudų papuošalai vaikams pasidaryk pats

Vasaros įkvėpti: pakabukai su augalų antspaudais

Lubinai, smilgelės, ramunės, jonažolės, jau ir liepos – visa aplinkui žydi, šnara, pulsuoja vasaros džiaugsmais, juk pats vidurvasaris, Joninių – Rasos šventės išvakarės. Imkim ir sustabdykim žavaus laiko akimirką – pakabukai su augalų antspaudais puikiai tiks. Juos gaminti smagu ir nesudėtinga, įsijungti gali net ir dvejų-trejų metų mažyliai. Mieli vasaros atvaizdai gali tapti ilgaamžiškesniu papuošalu, jei kursime iš ore džiūstančio modelino arba polimerinio molio, kurio gaminius galima iškepti ir taip sutvirtinti orkaitėje. Nuotraukose mano pakabukai gaminti iš naminio plastilino – jis taip pat sukietėja, tik reikia daugiau laiko: bent 1-2 dienų. Pakabukų iš augalų kūrybinės dirbtuvės gali tapti smagia mergaitės gimtadienio veikla arba dovanėle draugei, o galima, žinoma, jų imtis ir be jokios progos – susikuriant sau smagią popietę kartu su vaikais.

 Reikės:

  • plastilino, modelino arba polimerinio molio
  • augalų šakelių
  • kočėlo (geriau nedidelio)
  • birios pudros arba birių dažų
  • sviestinio peilio

Apie augalus – tinka tvirti, aiškų raštą atspaudžiantys: nepražydę liepų žiedai, nesunokusių uogų šakelės, tvirtesnės smilgos, visžalių medžių ir krūmų šakelės. Tą patį augalą galime naudoti daug sykių, tad dideliais glėbiais prisiskinti nereikia.

Gaminame pakabukus iš augalų antspaudų:

1. Imame plastilino ar modelino rutuliuką ir iš jo iškočiojame storoką blynelį.

2. Dedame ant jo augalo šakelę ir dar kartą pakočiojame, įspausdami ją į vidų.

3. Šakelę atsargiai nuimame, o antspaudą paryškiname pirštu, pavilgytu birioje pudroje arba milteliniuose rankdarbių dažuose. Pastaruosius reikėtų naudoti gaminant iš modelino arba polimerinio molio, biri veido pudra puikiai tinka naminiam plastilinui. Nesu bandžiusi, bet man regis, čia ir akių šešėliai turi tikti, jei turite kurių nelabai gaila.

4. Virbalu ar dantų krapštuku praduriame skylutę virvelei pranerti. Jei kuria ir berniukai – jie gali gaminti ne pakabuką, o paveikslėlį ar kitą daiktą su augalų antspaudais. Darbelius su augalų antspaudais nuo lentelės ar popieriaus ant kurio gaminome, atkabiname plokščiu sviestiniu peiliu. Juos užbaigiame pagal gaminimo medžiagą – modeliną ar naminį plastiliną paliekame džiūti, polimerinio molio darbelius kepame orkaitėje.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *