vasaros stovyklos 2020 kokios įdomios programos laukia vaikų

Vasaros stovyklos 2020 – kokios įdomios programos laukia vaikų?

Įtraukiančios veiklos ir naujų bičiulių kupinos vasaros stovyklos neabejotinai yra vienas tų gerų dalykų, dėl kurių vaikai taip laukia šilčiausio metų laiko. O po šiųmečio, visuotinai namuose praleisto pavasario, vasaros stovyklos, manau, daugumai jaunų žmonių taps tikra atgaiva – juk čia vėl bus galima susitikti su bendraamžiais, kartu žaisti, sportuoti, pramogauti, kurti ir tyrinėti pasaulį.
Televizoriai, telefonai, kompiuteriai bei planšetės – į šoną – renkamės smagiausią programą!

Laisvalaikio studija „Po skambučio“ stovyklas Vilniuje rengia jau septynias vasaras. Vaikų čia laukia „Kitokia kelionė aplink pasaulį“. Kiekviena stovyklos diena skiriama vis kitai šaliai. Rytas prasideda nuo protų mūšio, kurio tikslas yra ne patikrinti žinias, o sudominti nauju kraštu, po kurį vaikai keliaus visą dieną kūrybinėmis, kulinarinėmis ir kitomis veiklomis. Kadangi daug vaikų stovykloje praleidžia po kelias savaites, „Po skambučio“ komanda stengiasi šalis kartoti kuo rečiau – pernai, visus 3 vasaros mėnesius, vaikų kasdien laukė naujas kraštas – pasikartojimų nebuvo nei vieno! Į visas keliones įtrauktos popietinės pramogos lauke, iš kurių grįžus vaikai kartu gamina vieną ar kitą patiekalą – kartais tai būna desertas, kartais pica, o kartais net sušiai ar kibinai. Diena baigiama vaikų pamėgtais Just Dance šokiais ir komandiniais žaidimais. Didžioji dalis dalyvių – pradinukai, tačiau dalyvauja ir vienas kitas vyresnis vaikas, dažniausiai besirenkantis „Po skambučio“ stovyklą dėl šiltų prisiminimų iš ankstesnių metų.

vasaros dienos stovykla vilniue fabijoniskes pasilaiciai baltupiai justiniskes

Riedlenčių parko „Kablys Skatepark“ devintus metus organizuojamos dienos stovyklos „Skate & Fun camp“ – tikras atradimas aktyviems vaikams. Tai tobulas pasirinkimas norintiems pažinti riedlenčių sportą, pradedantiems riedlentininkams, taip pat ir pažengusiems. Šiais metais Kablys stovyklautojus pasitiks naujame skateparke Saulėtekyje, Plytinės gatvėje. Čia įrengtas ir gražus kiemas bei lauko skateparkas, todėl treniruotės galės vykti ir gryname ore, ir viduje. Riedlenčių parko stovyklos skirtos 7–15 metų amžiaus vaikams. Užsiėmimus veda profesionalūs instruktoriai, vaikams suteikiamas visas reikalingas inventorius, jų maitinimu šiemet pasirūpins šalia įsikūrusi kavinė „BeerCap“.
Stovyklos pavadinimas „Skate & Fun camp“ atspindi jos programą – nors pagrindinis dėmesys skiriamas riedlentėms, tačiau vaikai dalyvauja ir kitose populiariose veiklose: vyksta vandenlenčių, kalnų dviračių treniruotės specializuotose trasose, riedlenčių perdirbimo dirbtuvės, kendamų užsiėmimai; šiemet, kaip ir ankstesniais metais suplanuotos stovyklautojų pramogos Skyparke, Robo arenoje, ekskursija į „Alpakų ūkį“ Trakuose. Dienos užimtumas ir įsimintini nuotykiai garantuoti!

Įspūdžiai rūksta net per ausis ir „Nuotykių akademijos“ vasaros stovykloje, Neries regioniniame parke. Šiemet čia vaikams siūloma kelionė laike ir erdvėje – gyvenimas indėnų kaime, gavus tikrą indėnišką vardą pagal nuopelnus; puikiųjų haskių draugija bei užsiėmimai su jais; smagūs ir originalūs žaidimai; orientaciniai žygiai parko takais, ekstremalus naktinis žygis ir net plaukimas plaustais Nerimi!
„Nuotykių akademijos“ turistinė stovykla nestokoja patogumų – vaikai gyvena ir miega jaukiuose sodybos kambariuose, čia įrengti dušai bei tualetai, stovyklautojai maitinami 4 kartus per dieną ir valgo tikrai su apetitu – juk visą dieną aktyviai leidžiant gryname ore, miško apsuptyje, apetitas būna neabejotinai puikus!

indėniška vaikų vasaros stovykla su haskiais gyvūnais

„Skautai neskautams“ stovyklos – jau nuo 2003 metų tęsiama skautų tradicija. Vasaros metu skautų vadovai organizuoja skautiškas stovyklas vaikams, kurie norėtų susipažinti su skautais ir jų gyvenimo būdu iš arčiau ir praktiškai. Per šias nuotykių kupinas stovyklas vaikai praeina skautišką pradžiamokslį ir įgyja naudingos, gyvenime pritaikomos patirties: kaip nepasimesti ir orientuotis gamtoje, rišti mazgus, suteikti pirmąją pagalbą, įveikti netikėtai atsiradusias kliūtis ir tuo pačiu susirasti draugų. Taip plečiamos vaikų komforto ribos, pasitikėjimas savimi bei ugdomas pilietiškumas.
„Skautai neskautams“ vasaros stovyklas rengia įvairiuose vaizdinguose Lietuvos kampeliuose, čia stovyklauti gali vaikai nuo 5 iki 16 metų, o dalyvių grupės suskirstomos pagal amžių ir programą. Šiemet trokštančių pažinti skautų pasaulį, be įprastos skautų neskautams stovyklos, laukia ir jūrų skautų neskautams; oro skautų neskautams; skautų slėnio „Atostogos kaime“ ir „Ryšys“ stovyklos.

Kaune veikianti sveiko laisvalaikio studija „Sveiki sveiki“stovyklų metu orientuojasi į visapusį vaiko sveikatos lavinimą, fizinį aktyvumą, pasaulio pažinimo bei kūrybines veiklas. Vaikai čia ne tik žaidžia, bet ir mokosi – sveikatos edukacijų metu sužino apie sveiką mitybą, pagrindinius žmogaus pojūčius, kaip prižiūrėti dantukus, kuo svarbi asmens higiena. Kiekvieną dieną mažieji sveikai užkandžiauja vaisiais, daržovėmis ir becukriais pieno produktais bei valgo subalansuotus pietus. O kai kuriuos skanėstus, pavyzdžiui, sveikesnius ledus, net ir patys gamina! Čia išbandomos visos „Sveiki sveiki“ sukurtos pramogos ir galvosūkiai, esant geroms oro sąlygoms, daug veiklų vyksta lauke.
Kad stovyklos būtų dar įdomesnės, dauguma jų yra rengiamos kartu su partneriais – šiuo atveju pirmą pusdienį užsiėmimus veda „Sveiki sveiki“ komanda, antrą – tos savaitės partneris: jogos, karate, teatro, anglų kalbos ar kitas mokytojas. Šiais metais vaikai kviečiami į net į 11 dienos stovyklų.

Jaunieji tyrinėtojai tikrai neliks abejingi technologinės krypties „Robotikos akademijos“ stovykloms – juk čia dienos bėgs su LEGO, robotika, programavimu! Šiemet stovyklos vyks daugiau nei 20 miestų visoje Lietuvoje, vaikams nuo 4 iki 14 metų parengtos 5 temos: „5 pasaulių gelbėjimo stovykla“, „5 kosminių įpročių stovykla“, „5 žaidimų visatų stovykla“, „Mergaičių stovykla“ ir „Programavimo bei žaidimų stovykla“.
Šių metų naujovė: į visas stovyklas įtrauktas teigiamų įpročių – laiko valdymo, sporto, meditacijos, tvarkymosi – ugdymas. Programose, kurias kūrė ugdymo ir technologijų ekspertai, daug aktyvių veiklų: mankštų, sportinių iššūkių, šokių. Edukacijos vaikams pateikiamos smagia žaidimo forma, iliustruojant interaktyviomis animuotomis skaidrėmis, įtraukiant į diskusijas, atliekant kūrybines ir logines užduotis, dirbant su vaikams itin patinkančiais Ipad planšetiniais kompiuteriais bei LEGO edukaciniais robotais.

Penkias skirtingas aktyvaus poilsio kupinas vasaros stovyklas vaikams šiemet siūlo „Vaikų sportas“. 7–13 metų amžiaus žmonės gali rinktis:

  • Aktyvią dienos stovyklą Vilniuje – bus daug bėgiojama, šokinėjama, laipiojama, pliuškenamasi. Daug laiko stovyklautojai leis gryname lauke, aktyviai judėdami Ozo parke, o popietėmis pramogaudami ir kūrybiškai edukuodamiesi.
  • Aktyvią laisvalaikio stovyklą etnografiniame kaime, Karklėje. Vaikai daug laiko leis gamtoje prie jūros, kopose, kur treneris Giedrius bus paruošęs estafetes, lobių ieškojimo trąsas, smagias, aktyvias užduotis.
  • Sporto stovyklą „Be išmaniųjų“ Dauguose, prie Daugio ežero. Treneriai užtikrins prasmingą ir turiningą vaikų sportinį užimtumą, vaikai kasdien darys mankštą, išbandys skirtingas sporto šakas, susipažins su daugybe naujų veiklų ir pramogų.
  • Vasaros stovyklą „Kaimas kviečia“ – tikrame kaime, su tikrais triušiais, avimis, vištomis ir kitais gyvūnais. Stovykloje bus taikoma skautiška metodika: miegama palapinėse, dalis maisto gaminama ant laužo, mokomasi, kaip saugiai elgtis su kirviu, peiliu ir kitais būtinais stovyklaujant įrankiais.

Vyresniems nei 13 metų vaikams, „Vaikų sportas“ parengė ypatingą programą – stovyklą Zakopanėje – aktyvią, turiningą ir pilną įspūdžių savaitę, kurios metu vaikai kasdien daug judės, bus gryname ore, vaikščios po kalnus, dalyvaus įvairiose ugdomose, komandos bendrumą kuriančiose veiklose, turės progą susirasti naujų bendraminčių ir puikiai praleisti laiką.

sporto stovykla vaikams

Nuotraukos: „Po skambučio“, „Kablys Skatepark“, „Nuotykių akademija“, „Skautai neskautams“, „Sveiki sveiki“, „Robotikos akademija“, „Vaikų sportas“.

Remiamas turinys

TAIP PAT SKAITYKITE: „VASAROS STOVYKLOS 2023“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *