plantoys mediniai žaislai

Žaislai, sukurti galvojant apie vaiką

Jie spalvingi, žavūs ir malonūs liesti. Žadina vaizduotę ir moko pažinti pasaulį. Pagaminti mąstant ne tik apie vaiko, bet ir apie aplinkos saugumą. Susipažinkite, PlanToys – žaislai, kurie daugiau nei 30 metų kuriami galvojant apie vaiką ir atsakomybę pasauliui. Lietuvoje juos iki šiol galėjome aptikti pavieniui, vienoje kitoje parduotuvėje, šiandien PlanToys visu dideliu spalvingu būriu įsikūrė jaukių ilgaamžių medinukų karalystėje – elektroninėje žaislų parduotuvėje EndEndu.lt. Čia su PlanToys galima susipažinti ne tik iš nuotraukų – juos pristato ir trumpi informatyvūs filmukai, leidžiantys apžiūrėti žaislą iš įvairių pusių, susipažinti su realiu dydžiu ir žaidimo galimybėmis. Apie PlanToys žaislus kalbamės su vienu iš EndEndu.lt įkūrėjų – Kristupu Rainiu:

PlanToys – kodėl pasirinkote būtent šį prekinį ženklą? Kuo jis ypatingas, kuo išsiskiria tarp kitų, gaminančių saugius žaislus?

Tai vienas unikaliausių prekinių ženklų žaislų pasaulyje. PlanToys sugeba suderinti ne tik aukštus kokybės ir saugumo standartus, bet ir aplinkosaugą bei socialinę atsakomybę. O tai visiškai atitinka mūsų filosofiją. Tiesa pasakius, kad suprastumei šiuos žaislus, neužtenka juos pamatyti, juos reikia paliesti, todėl mes nuolat ieškome partnerių, kurie padėtų supažindinti Lietuvos žmones su šiais nuostabiais produktais. Lyginant su kitais gamintojais, jie ypatingai išsiskiria savo dizainu: dėl gaminimo technologijos PlanToys gali išgauti įvairias formas, ko iš įprastu būdu apdirbamo medžio neįmanoma padaryti. Taip pat jie labai tvirti, ilgaamžiai.

Papasakokite plačiau apie PlanToys gamybą – kokios medžiagos naudojamos, kodėl jie vadinami saugiais?

Šiems žaislams naudojamas kaučiukmedžio masyvas, o likusios medžio dalys – žievė, šakos ir kitos atliekos, nieko neišmetant, yra susmulkinamos. Iš smulkinto kaučiukmedžio sukuriami nuostabiausių formų žaislai arba jų dalys. Jie visiškai netoksiški.  Medžiaga iš smulkinto kaučiukmedžio yra labai tvirta ir ilgaamžė. Teko matyti nuotraukų, kaip PlanToys žaislai atrodo po 10 metų naudojimo – kampai šiek tiek padilę, bet iš esmės žaislas sveikut sveikutėlis.

PlanToys garsėja atsakingu požiūriu į aplinkosaugą. Ką būtent daro ši kompanija, kad šioje srityje nusipelno pasaulinio pripažinimo?

Pirmiausia norėčiau paminėti, kad gamykla energiją gauna iš to paties kaučiukmedžio dalių, kurių tikrai nebegalima panaudoti gamyboje – tokių kaip medžio šaknys. PlanToys žaislai gaminami iš medžių, kurie užaugo pačios kompanijos sodintuose miškuose, tad kiekvienas medelis yra atsodinamas. Kompanija skiria daug lėšų ir organizuoja dažnas akcijas pasaulio miškams apsaugoti.

 

Kokio amžiaus vaikams skirti PlanToys?

PlanToys žaislus gamina tiek kūdikiams nuo pat pirmųjų dienų, tiek vaikams iki 5-6 metų.

O kaip patys vaikai vertina PlanToys, gal jau turite „gyvų“ atsiliepimų? Kas iš PlanToys asortimento jiems ypač patinka?

Bendraujant su vaikais ypač žavi vaikų nuoširdumas – jie kiekvieną naują žaislą apžiūri su dideliu smalsumu. Patiems mažiausiems vaikams labai patiko ƒ„Mažylio mašina“, kuri lankstosi, barška ir važiuoja. Šiek tiek vyresniems išskirčiau „Telefoną“ ir „Fotokamerą“. „Telefone“ įtaisytas padidinamasis stiklas, jis mažyliams – tikras atradimas, o fotokameroje yra kaleidoskopas, per kurį žiūrint atsiveria gražūs vaizdai. Labai vaikams patinka kaladėlės, vandens žaislai.

PlanToys didžiulį dėmesį skiria edukacijai – jų tinklapyje gausu naudingos informacijos apie vaikų lavinimą. Kaip būtent PlanToys žaislai lavina mūsų mažuosius?

Visi PlanToys žaislai skirti edukacijai – vieni lavina fantaziją, skatina kalbėjimą, bendravimą; kiti skatina motorinius gebėjimus, rankų judesių koordinaciją. Tarkim, 9 jutiminių kaladėlių rinkinys „Activity“: 3 kaladėlės skirtos klausai: kiekviena skleidžia skirtingus garsus, mokina vaiką pažinti garsą. 3 kaladėlės skirtos regėjimui: vienoje įtaisytas veidrodėlis, kitoje – kaleidoskopas, trečioje – padidinamasis stiklas. Kitos 3 skirtos lietimui – visose skirtingas medžiagos raštas. Taip galima  būtų pasakoti apie kiekvieną PlanToys žaislą, nes visi jie sukurti labai apgalvotai. Bet kuris žaislas ir žaidimas su juo iš principo yra edukacija, tačiau PlanToys tam skiria ypatingą dėmesį – kiekvienas PlanToys žaislas turi savo funkciją vaiko lavinimo procese.

Nuotraukos: EndEndu.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *