16 idėjų lego gimtadieniui

16 idėjų Lego gimtadieniui

Jei mažo žmogaus mintys, svajonės ir norai vis sukasi ir sukasi apie Lego – tikrai verta surengti jam spalvingą ir smagų gimtadienį Lego tema. Idėjų vaikų numylėtų kaladėlių motyvais – nors vežimu vežk, tereikia išsirinkti sau labiausiai patinkančias.

DekoracijosParty Inbox siūloma serija „Kaladėlės“ čia tiesiog nepakeičiama! Vienkartiniai indai, servetėlės, gimtadienio švilpynės, kepuraitės, kvietimai, smeigtukai keksiukams ir net lipdukai, kuriais galima papuošti tiek šventės erdvę, tiek lauktuves svečiams – tikrai trumpiausias kelias į stilingą ir gražų Lego gimtadienį.

Party Inbox dekoracijas galime papildyti ir pačių kurtomis detalėmis. Vonios kambaryje  mažuosius pralinksmins skysto skaidraus muilo indelis su jame plūduriuojančiomis Lego detalėmis – kas nenorės su tokiu nusiplauti rankų?

Ant šventinio stalo, ar kitoje, gerai matomoje vietoje gali puikuotis teminis užrašas – iš Lego surinktas sukaktuvininko vardas ir/ar tas svarbusis gimtadienio skaičius. Tokį sudėti gimtadienio belaukiant – vienas smagumas.

Į pagalbą seses brolius pasitelkus, iš Lego galima sudėlioti ir daugiau gerų dalykų savo šventei, tarkime stovelius servetėlėms, vienkartiniams įrankiams ar šiaudeliams.

Šventę galima apraizgyti ir pačių kurtomis girliandomis – pripūskite daug geltonų balionų ir ant jų paprastu ar tekstilės flomasteriu pripieškite įvairių Lego veidukų. Tą patį galima padaryti ir su vienkartiniais geltonos spalvos puodukais ar skaidriomis stiklinaitėmis, į kurias vėliau pripilsime geltonų tonų gėrimo.

Kepurėlės – jas taip pat galime pasidaryti patys – gaminimo eiga aprašyta čia.

Vaišių stalą galime dekoruoti ir Lego žmogeliukų figūrėlėmis.

Puikia gimtadienio dekoracija gali tapti ir Lego daiktadėžės, kurias rasite elektroninėje parduotuvėje MĖTA HOME, prekiaujančioje skandinavišku minimalizmu dvelkiančiais išskirtiniais aksesuarais bei interjero detalėmis vaiko kambariui. Tokios daiktadėžės – šauni dovana bet kuriam Lego mėgėjui, ypatingai papuošianti kambarį ir padėsianti palaikyti jame tvarką. Stilinga ir praktiška – dėžės sukurtos taip, kad galima būtų dėti vieną ant kitos, kaip ir tikrąsias Lego kaladėles.

Dar vienas praktiškos dovanos variantas draugaujantiems su Lego – Lego maišas. Siuvimo eigos aprašymą esu įdėjusi šiame įraše, čia tik pasikartosiu, kad tai tikrai labai patogus dalykas gausiam kaladėlių skaičiui suvaldyti. Neseniai teko pasiūti naują maišą mergaitiškiems Nidos legučiams, o dabar eilėje Vilius, belaukiantis antrojo maišo savo kaladėlėms – viename jau niekaip neišsitenka.

Pametusiems galvą dėl Lego puikia gimtadienio dovana gali tapti Robotikos akademijos siūlomi būreliai bei vasaros stovyklos su Lego robotais – akademija veiklas žinių ištroškusiems vaikams ir jaunimui siūlo net 48 skirtinguose regionuose! O kovo 24–25 dienomis organizuoja jau penktąją „Robotiadą“ – šauniausią savaitgalį draugiškiesiems išradėjams, smalsiesiems technologijų ir LEGO fanams bei jų tėveliams. Robotikos akademija sako, kad šis jų renginys užaugo, sustiprėjo ir savo gimtadienyje sulauks daugybės įdomių svečių! Elementariausi eksperimentai gali baigtis genialiais išradimais, žaidimai – verslo idėjomis, o pasivaikščiojimai virtualioje realybėje – įkvėpimu kurti ir pakeisti pasaulį! „Robotiadoje 2017“ laukiami ir tiksliukai, ir humanitarai, ir būsimi gydytojai ir tapytojai, ir visi esami išradėjai! Taigi, jei sukate galvą, kuo pradžiuginti savąjį Lego faną – keliaukite su juo į Robotiadą!

Užsiėmimus, kursus bei įdomias stovyklas moksleiviams su Lego robotais organizuoja ir Robotikos mokykla. Užsiėmimai vyksta Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, tačiau jie mielai gali atvažiuoti ir į Jūsų miestą.

Na, o svarbiausia žinia – Robotikos mokykla gali Jums suorganizuoti patį šauniausią gimtadienį su Lego robotais! Jo metu vaikai ne tik konstruoja LEGO Mindstorms robotukus, bet ir rengia azartiškas ir juoko pilnas jų varžybas, gamina šviečiančius origami, eksperimentuoja su virtualios realybės akiniais ir veikia kitus, jauniems bei smalsiems išradėjams be galo įdomius užsiėmimus. Robotikos mokyklos gimtadienius su Lego robotais galima švęsti mokyklos patalpose didžiuosiuose miestuose, taip pat jie gali atvykti pas Jus į bet kurį Lietuvos kampelį.

gimtadienis lego robotai

O kokia veikla užiimti mažuosius svečius, jei gimtadienį organizuojame patys? Keletas paprastų žaidimų su Lego idėjų:

Lego slėpynės – kambaryje ar kieme išslapstykite ryškesnių spalvų lego detales. Vaikai jų gali leistis ieškoti po vieną arba komandomis – laimi daugiausiai surinkę. Jei mažųjų svečių nėra labai daug, galime pakviesti juos sukonstruoti iš surinktų detalių bendrą kūrinį.

Lego aklai vištai – vaikai po vieną, ar po kelis sėda prie žaidimų staliuko užrištomis akimis ir per duotą trumpą laiką iš po ranka esančių detalių konstruoja Lego – daug juoko ir stebintiems, ir konstruotojams, kai pagaliau išvysta savo kūrinius.

Estafetė Lego su šaukštu – viename kambario ar kiemo gale pastatome 2 indus su lego kaladėlėmis ir šaukštais, kitus, 2 tuščius indus statome kitame gale. Vaikai pasidalina komandomis ir kiekvienas, atėjus jo eilei, pasemia vieną ar kelias lego kaladėles šaukštu ir turi pernešti jas į kitame patalpos gale laukiantį tuščią indą. Laimi ta komanda, kurios antrajame inde, pasibaigus žaidimui, yra daugiau Lego kaladėlių.
Vaikai tikrai nesupyks po žaidimų gavę prizų: Lego sausainių, mini figūrėlių, Lego lipdukų, spalvingų guminukų.

Ir pabaigai – nepamirškime pasivaišinti! Lego gimtadieniui ypač tinka ryškiaspalvės vaišės: spalvoti saldainukai indeliuose, vaisių vėrinukai. Iš duoniukų ir sūrio galime nesunkiai pagaminti Lego sumuštinių – apvalias sūrio dalis išpjoviau su plastikinio Kinder kiaušinio pusele.

Mažus sulčių pakelius galime paversti spalvingomis kaladėlėmis, apklijuodami spalvotu popieriumi, ant kurio atsispausdinome kaladėlių formas – aš spausdinau iš čia. Šabloną išsisaugokite kompiuteryje ir spausdinkite horizontalų (Landscape). Tinkamiausi maži kvadratiniai sulčių pakeliai.

Linksma stalo puošmena gali tapti Lego sausainiai su M&M’s saldainiais. Sausainių receptas čia, tik kočiokite kiek ploniau – į 0,6–0,7 cm storio lakštą, jį perkelkite į kepimo popieriumi išklotą skardą, sudėliokite saldainius kaladėlių forma, įspauskite juos į tešlą ir tik tada peiliu išpjaukite stačiakampio ar kvadrato formą. Kepkite 8-10 minučių. Iš recepte nurodyto kiekio iškepsite 2-2,5 dideles skardas sausainių, joms papuošti reikės 200 g saldainių pakuotės. Jei tešlos liks – išpjovę plonas juosteles galime iškepti užrašą Lego.

Iškepę mėgstamą biskvitą ir tos pačios tešlos mini keksiukus, galime pagaminti Lego tortą. Biskvitą kepame didelėje skardoje, supjaustome vienodomis dalimis ir susluoksniuojame pasirinktu kremu.  Aš kadaise Lego tortą gaminau norėdama išvengti maisto dažų naudojimo, tad vieną Lego kaladėlę aptepiau šokoladiniu glaistu, o kitą baltu maskarponės kremu ir pabarsčiau cinamonu. Pastarojo varianto nekartočiau, nes šiuo atveju norisi vientisos spalvos.

Lego zefyriukai – geltonus ar baltus amerikietiškus zefyriukus (marshmalows) pasmeikime ant iešmelio ir išpieškime veidelius tirpintu juodu šokoladu.

Kūrybiškumo ir smagios nuotaikos rengiant Lego gimtadienį savo mažiesiems išradėjams!

Nuotraukos: Party Inbox (6); Metahome.lt (6), Robotikos akademija (4), Robotikos mokykla (5), Alvilės Rimaitės (18).

Remiamas turinys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *