Agurkų suktinukai – iš serijos: daržovės vaikų šventei

Vasara įsismarkavusi – saulės numylėta liepa užleidžia vietą rugpjūčiui, o daržai džiugina gausiomis dovanomis. Ta proga – dar viena gaivi idėja, kaip šviežas daržoves paprastai, gražiai ir neatsibodusiai patiekti vaikų ir ne tik vaikų šventei. Šviežių agurkų suktinukai su kreminiu varškės sūriu – į juos įsukti galime spalvingas paprikas, traškias morkas, salierų, cukinijų pagaliukus ir įvairiausius daržo žalumynus. Gaminant vaikų vaišėms, iš žalumynų labiau rekomenduočiau rinktis krapus, nes su petražolėmis, kaip rodo mano patirtis, maži žmonės didelių draugysčių dažniausiai nemezga.

daržovės vaiko gimtadieniui vieno kąsnio užkandžiai

Reikės:

  • agurkų
  • paprikų, morkų, cukinijos ar kitų mėgstamų daržovių
  • krapų, petražolių
  • kreminio varškės sūrio
  • daržovių skustuko

Agurkų suktinukus pagaminti labai paprasta. Pagrindinis darbas – agurkus supjaustyti plonomis juostelėmis, patogiausia tai padaryti daržovių skustuku. Ir, žinoma, geriau, kai agurkai yra ilgesni. Kreminį varškės sūrį galime keisti grietinėlės sūriu ar kuria nors varškės užtėpėle. Šio patiekalo labai iš anksto neruoškime, gaminkime ne daugiau kaip kelios valandos iki vaišių, kad žalumynai suktinukuose neapvystų, o būtų patraukliai gaivūs ir švieži.

Gaminame agurkų suktinukus su kreminių varškės sūriu:

1. Agurkus supjaustome plonomis juostelėmis. Iš vieno vidutinio agurko jų gausis apie 7-9 vienetai.

2. Paprikas, morkas, cukinijas ir kitas turimas daržoves supjaustome pagaliukais.

daržovės šventiniam stalui

3. Agurkų juosteles po vieną nepadaugindami aptepame varškės sūriu, dedame paprikų bei kitų daržovių gabaliukus, žalumynus ir suvyniojame.

daržovės vieno kąsnio vaišės

4. Agurkų suktinukai pagaminti, jei dar liko laiko iki vaišių, laikykime juos šaldytuve, o prieš patiekiant, žalumynus galime labai atsargiai pašlakstyti vandeniu suvilgytu konditeriniu teptuku.

TAIP PAT SKAITYKITE:

10 idėjų, kaip patiekti daržoves vaikų gimtadieniui

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *