curiocity 5 metai kaip užaugo miestas smalsiems vaikams

„CurioCity“ – 5 metai! Kaip užaugo miestas smalsiems vaikams?

Gegužės 21-22 dienomis didžiausias Baltijos šalyse vaikų edukacinis pramogų centras „CurioCity“ ūžė gaudė ir klegėjo linksmiausiais vaikų balsais. O kaip kitaip? Juk čia buvo švenčiamas paties smalsių vaikų miesto gimtadienis! Tokioms sukaktuvėms ir šventė išskirtinė – su visomis 24-iomis „CurioCity“ siūlomomis gimtadienio programomis. 8 iš jų – visiškai šviežutėlės, naujai įvestos penktojo centro gimtadienio proga.

Žaidimų ir atradimų džiaugsmus papildė „CurioCity“ bei partnerių personažai, skanėstų degustacijos, nuotaikinga diskoteka ir įspūdingas guminukų pripildytas gimtadienio tortas. Čia buvo net ir dovanos! Kad „CurioCity“ gimtadienis taptų švente kiekvienam atėjusiam, visi svečiai dovanų gavo kambario kvepalų, skirtų vaikams, kramtomų juostelių ir galėjo sukti Laimės ratą, stebinusį smagiomis staigmenomis.

Tačiau svarbiausia, kad šventinį savaitgalį vaikai turėjo neeilinę galimybę išbandyti visas „CurioCity“ parengtas temines gimtadienių programas ir išsirinkti sau labiausiai patinkančią. Kiekvieną valandą lankytojams buvo siūloma prisijungti prie vis kitos tematikos gimtadienio šventės, todėl kada beužsukę, jie patekdavo į įtraukiančią šventę. Vaikai tapo slaptaisiais agentais, kovojo su iššūkiais išlikimo pratybose, grumėsi protmūšyje, atrado mokslo džiaugsmą eksperimentuodami, keliavo virtualioje realybėje, leidosi į lobio paiešką, atsipalaidavo piešdami smėliu ir kurdami keramikos dirbtuvėse bei nėrė į kitas smagiausias edukacines pramogas.

Kiekvieną iš savaitgalį pristatytų 24-ių programų, vaikai gali rinktis savo gimtadienio šventei. Pasirinkimas neabejotinai platus, tačiau dar svarbiau, kad jis – išties turiningas. Programos originalios ir plečiančios vaikų akiratį, be galo įdomios ir įtraukiančios. Visos paremtos koncepcija „žaidžiu – žinau“. Kitaip tariant, vaikai, aktyviai pramogaudami, žaisdami, patirdami, mokosi pažinti pasaulį. Per pramogas į žinias!

Nuo pat pirmųjų atidarymo prieš 5 metus dienų „CurioCity“ užsibrėžė tikslą – stebinti ne tik pirmąkart į centrą užsukančius vaikus ir jų tėvus, bet ir išlaikyti nuolatinių lankytojų susidomėjimą kiekvieną kartą siūlant patirti ir pažinti ką nors nauja. Pirmaisiais metais pradėjęs nuo savaitgalio užsiėmimų Kulinarijos studijoje ir Smalsumo laboratorijoje, šiandien centras kiekvieną mėnesį siūlo naujas edukacines veiklas, atnaujina integruotas žaidybines, edukacines ar aktyvias pramogas, kuriose vaikai gali imituoti realaus gyvenimo situacijas, susipažinti su pasauliu, gamtos reiškiniais, įvairiomis profesinėmis veiklomis bei mokslo sritimis.

Jau antraisiais gyvavimo metais „CurioCity“ ėmė bendradarbiauti su solidžiais kultūros, pramogų, verslo, valstybiniais ir visuomeniniais partneriais. Šis ratas kiekvienais metais plečiasi. Kartu su partneriais įgyvendinta daugybė įdomių projektų, įrengtos įspūdingos žaidimų erdvės, papildytos gimtadienių, edukacinės ir stovyklų programos, sukuriant galimybę vaikams švęsti, lavintis ir pramogauti kuo turiningiau ir patogiau.

Mieste smalsiems vaikams „CurioCity“ galima švęsti ne tik gimtadienius, bet ir išleistuves, kalėdines šventes ar nuotaikingai paminėti Velykas, Rugsėjo 1-ąją, Helovyną ir kitas progas. Edukaciniame pramogų centre „CurioCity“ kasmet rengiamos vasaros stovyklos „Jaunieji lyderiai“, „Miesto herojai“, „Atostogos kaip kine“, „Pažink pasaulio kultūras“, organizuojamos net 8 skirtingų temų mokyklų ir darželių grupėms skirtos edukacinės programos. Dalį jų galima įsigyti per valstybės finansuojamą Kultūros paso programą.

Per tūkstantį vaikų žaisti, siausti ir pažinti savaitgaliais sutraukiantis edukacinis pramogų centras „CurioCity“ yra įsikūręs antrame Kauno prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ aukšte. Planuojama, kad 2023 m. su naujomis patyriminėmis erdvėmis edukacinis pramogų centras „CurioCity“ duris atvers ir Klaipėdoje, vietoj dabartinio „Banginio“ iškilsiančiame prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“. Bus įdomu matyti, kaip toliau augs ir vaikus stebins, džiugins bei lavins jau du miestai smalsiems vaikams.

Tekstas: Alvilės Rimaitės, nuotraukos „CurioCity“.

Remiamas turinys

2 Responses

 1. Aneta
  |

  Laba diena,

  Norėčiau pasiteirauti kokia kaina tokio teminio gimtadienio?
  Berniukui bus 9 metai, ar turite kokių variantų galimų atšvesti gimtadienį?

 2. Alvilė Rimaitė
  |

  Miela Aneta, kviečiu susisiekti tiesiai su CurioCity, jų kontaktus galite rasti ir paspaudusi straipsnio pradžioje esančią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *