darbeliai iš gilių rankų darbo pakabukai

Darbeliai iš gilių – rankų darbo pakabukai

Darbeliai iš gilių, kaip ir iš kankorėžių, šieno, kriauklių ar kitų gamtos dovanų, labai sušildo. Smagu juos kurti kartu su vaikais, o ir pasikalbėti galima apie daug ką. Apie gilių kavą ir žvėris ar paukščius, kurie jomis minta; apie ąžuolo didybę ir koks jis lietuviams svarbus; apie gamtos stebuklą, iš mažos sėklos išauginantį milžiną medį. Net ir ėjimą tų gilių pasirinkti, galime paversti mažyte švente, ypač kai šiųmetis rugsėjis taip lepina šiltais ir saulėtais orais.

Tačiau grįžkime į dirbtuves – šiandien čia kursime mielus rankų darbo pakabukus iš gilių. Su ilgesne virvele jie bus kaklo papuošalu, su trumpesne – tiks dekoruoti rudens puokštę, medžio šaką ar kurį nors namų kampelį. Gilių pakabukai gali tapti pačių vaikų kurta dovana, o ir mokyklos/darželio Kaziuko mugėje jais šaunu prekiauti.

Praktiniai dalykai: pakabukus kurkime su 6 metų ir vyresniais vaikais. Mažesniems sunku dažyti tokį smulkų daiktelį. Pakabukus dažykime šviesių spalvų dažais – taip aiškiau matosi nupieštas veidukas. Jei dažant išėjome iš kraštų, atsargiai nuvalykime nereikalingus dažus nagų lako valikliu. Renkant giles, galime imti ir atsiskyrusias nuo kepurių. Darbelyje naudojame karštus klijus, su jais ir kepures pritvirtinsime. Labai tinka gilės su koteliais – tokias gerokai patogiau dažyti.

Reikės:

  • gilių (geriau su koteliais)
  • akrilinių dažų
  • teptuko
  • juodo gelinio rašiklio
  • karštų klijų
  • žirklių
  • virvelės
  • nagų lako valiklio (nebūtinai)

Kuriame darbelius iš gilių:

1. Giles pakaitiname 80–90 laipsnių karštumo orkaitėje apie 45–60 minučių. Tai nėra būtina, bet kurti smagiau iš švarių ir vabaliukais neaptekusių medžiagų. Atvėsiname.

2. Pasiruošiame kur smeigsime nudažytas giles – pieštukinę, plastilino gniutulą ar kokį indelį.

3. Jei reikia, gilių kepures priklijuojame prie gilių. Giles nudažome akriliniais dažais dviem sluoksniais. Smeigiame į pieštukinę, plastiliną ar indą ir paliekame džiūti apie 1 valandai.

3. Ant išdžiuvusių gilių juodu geliniu rašikliu nupiešiame veidukus.

4. Nukerpame gilių kotelius ir karštais klijais tvirtiname norimo ilgio virvelę. Klijuojame jos mazgą prie gilės kepurės. Paliekame valandėlei sutvirtėti – rankų darbo pakabukai iš gilių paruošti!

 

© Tekstas ir nuotraukos Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *