rudens-dekoracijos-megzti-ir-nerti-moliūgai

Rudens dekoracijos – megzti ir nerti moliūgai

Orams žvarbstant rankos pačios ieško šilto siūlo jaukiam rankdarbiui. Jei siūlų turime tik likučius – galime juos įprasminti sukurdami rudens dekoracijas – moliūgus. Juos galime megzti tiek virbalais, tiek vąšeliu.

Šis megztas kūrybinis darbelis puikiai tinka ir vaikams. Tereikia numegzti juostą, kurią tikrai įveiks ir pradedantieji megzti ar nerti. Tik susiūti darbelį vaikams gali būti kiek sudėtingiau, bet su suaugusio pagalba tikrai susitvarkys.

Megzti ar nerti moliūgai puikiai papuošia namus ar klasę rudenį, jie labai tinka Helovino temai. Moliūgėlius galima ir į lauko gėlių vazoną įtaisyti, terasą ar balkoną pagyvinti. Tik, jei naudosime kaip lauko dekoracijas, verčiau rinkimės sintetinius, atsparesnius drėgmei siūlus.

megztos dekoracijos helovynui helovinui

Megztą moliūgą galime naudoti ir kaip adatinę. Gaudamas tokią praktišką užduotį, moliūgas gali tapti puikia vaiko kurta dovana Mamos dienos proga, ar Kaziuko mugės preke.

mezgimas nėrimas darbeliai vaikams

Apie medžiagas: siūlus šiam darbeliui smagiau rinktis storesnius. Greičiau numegsime, o ir šiurkštesnė faktūra dailiau atrodys. Moliūgų koteliams panaudojau senas, maistui nebetinkančias cinamono lazdeles. Tokių neturint, kotelius galime pasigaminti iš susukto kartono arba naudoti medžio šakeles. Sinteponą galime naudoti ir iš senų pagalvėlių ar žaislų.

Apie raštą. Manieji moliūgai megzti paprasčiausiu lygiu raštu, tačiau čia tikrai šauniai atrodytų ir perliuko ar stulpelių raštai.

Reikės:

  • Siūlų likučių
  • Virbalų arba vąšelio
  • Sintepono
  • Didesnės adatos
  • Cinamono lazdelių arba kartono atplaišų, medžio šakelių moliūgų kotams

 

Mezgamerudens dekoraciją – moliūgą virbalais:

1. Ant virbalų užmetame 24-28 akis ir mezgame lygiuoju raštu 22-26 eiles.

2. Numezgę, akių neuždarome, o surenkame ant adatos su siūlu.

3. Apatinėje numegztos juostos dalyje taip pat akis surenkame ant adatos su siūlu. Sutraukiame. Juostos šonus susiuvame. Čia labai tiks čiužino siūlė (aprašyta galvajuostės temoje), bet galime ir paprastai.

4. Į gautą megztą indelį prikemšame sintepono. Ne per kietai, kad galėtume suformuoti moliūgą.

5. Viršų sutraukiame ir gaunam megztą burbulą. Siuvame 6–7 didelius dygsnius per visą burbulą, suformuodami išraiškingas moliūgo formas.

6. Atlaužę cinamono lazdelės gabalėlį įtaisome kotelį. Moliūgas gatavas!

Neriame rudens dekoraciją – moliūgą vąšeliu:

1. Nuneriame 28 akių pynutę ir toliau mezgame stulpeliais su vienu užmetimu (kiekvienoje eilėje 26 stulpeliai). Nunėrę 8-10 eilių, mezginį užbaigiame.

2. Tiek apatinio, tiek viršutinio juostos krašto akis surenkame ant adatos su siūlų.

3. Apatinę dalį sutraukiame, šoną susiuvame.

4. Į gautą nertą indelį prikemšame sintepono. Ne per kietai, kad galėtume suformuoti moliūgą.

5. Viršų sutraukiame ir gaunam nertą burbulą. Siuvame 6–7 didelius dygsnius per visą burbulą, suformuodami išraiškingas moliūgo formas.

6. Atlaužę cinamono lazdelės gabalėlį įtaisome kotelį. Moliūgas gatavas!

© Tekstas ir nuotraukos Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *