gimtadieniomuge.lt kaip apsiginti nuo vabzdžių

Gimtadienis slepiasi nuo vabzdžių!

Zvimbiantys, dūzgiantys ir geliantys – jei švenčiame lauke, vaiko gimtadienį vabzdžiai gali gerokai sugadinti: jie ne tik įkyrūs, bet ir pavojingi. Laimei, priemonių apsiginti nuo širšių, uodų ar erkių yra, reikia tik išsirinkti tinkamiausias ir jomis pasinaudoti. Apie įvairius repelentus, kvepiančias žvakes ir panašius dalykus nerašysiu – apie juos žinome visi, o šįkart – kitos idėjos, kaip iš gimtadienio išvaikyti neprašytus skrajojančius svečius:

Smagios kepurėlės vaikų gėrimams
Smagios kepurėlės vaikų gėrimams

 

Uždenkime gėrimus. Specialistai pataria atsargiai elgtis su lauke esančiais maisto produktais ir gėrimais, ypatingai saldžiais.  Į juos dažnai įkrenta širšės, kurios geriant gali įgelti į gomurį ar liežuvį. Uždenkime vaikų gėrimus spalvingomis kepurėmis iš sijonėlių keksiukams, jų dugne įkirpdami skylę šiaudeliui. Stiklinės turi būti pakankamai siauros, kad toks stogelis nekristų. Bus saugu ir gražu, o jei naudosime skirtingus popierėlius ar šiaudelius, vaikai galės atskirti savo gėrimą – juk amžinas vargas vaikų gimtadieniuose su tom stiklinėmis: prilėkė, atsigėrė, pastatė, neberanda. Jei šiaudeliai ir popierėliai vienodi, šiaudelius pažymėkime skirtingos spalvos kaspinėliais.

Tinkleliai. Jei švenčiame pavėsinėje ar verandoje, o aplinkui siaučia uodų spiečiai, pavėsinę galime apdangstyti tiuliu – tiks net ir senos užuolaidos. Išmoningai papuošę, jas paversime puikiomis vaiko gimtadienio dekoracijomis – piratų laivu, fėjų buveine ar kuo tik sugalvosim

Vabzdžiams atskiras vaišių stalas. Širšes ir visokio plauko jų gimines nuviliosite surengę jiems skirtas vaišes – vaikams nepasiekiamose vietose, atitraukę 5-10 metrų nuo pagrindinio susibūrimo vietos, pastatykite indų su vandeniu skiestu medumi (skiesti būtina, nes nuo gryno medaus vabzdžiai agresyvėja) ar sultingais vaisias – itin gerai veikia pernokusios vynuogės.

Eteriniai aliejai. Sakoma, kad uodai nemėgsta levandų, kadagių, citrinžolių, rozmarinų, pušų, kedrų, arbatmedžio eterinių aliejų. Aš naudoju arbatmedžio, tačiau jo kvapas patinka ne visiems. Eterinių aliejų galima užlašinti ant servetėlių, vaikų rūbų kraštelių, garinti aromatinėse lempose. Eteriniai aliejai veikia trumpai – 15-20 minučių, todėl priemones su jais reikia vis atšviežinti. Prieš naudodami konkretų eterinį aliejų, išsiaiškinkite, ar vaikai jam nealergiški, kai kurie eteriniai aliejai netinka nėščioms moterims ir kūdikiams.

Tepalas iš arbatmedžio eterinio ir sviestmedžio aliejaus (angl. shea butter, kartais dar vadinamo taukmedžio sviestu) –  atbaido uodus, ramina jų sugeltas vietas. Labai mėgstu šį tepaliuką ir visada jo pasigaminu išvykoms į gamtą. Sunaudoti reikia per kelias dienas, todėl gaminkite nedidelį kiekį – į 2 šaukštelius sviestmedžio aliejaus įlašinkite 2-3 lašus arbatmedžio aliejaus ir išmaišykite. Sviestmedžio aliejaus rasite įvairiose sveikų produktų krautuvėse, man jis nuostabus – drėkina, švelnina odą, gydo nedidelius išbėrimus, žaizdeles.

Uodus atbaido ir gvazdikėliai – kelias minutes pavirinę, statykite ant vaišių stalo – poveikis panašus kaip kvepiančių žvakių. Sykį mus su Viliuku, nakvojant senelių sode, nuo įprastai iš proto vedančio uodų zyzimo išgelbėjo kambaryje pastatyta lėkštutė su gera sauja gvazdikėlių – net ir virinti nereikėjo.

Kaip elgtis, jei į gimtadienį vabzdžių vistiek prisirinko?

  • Venkite staigių judesių, nemosikuokite rankomis, nes taip tik labiau suerzinsite puolančias širšes.
  • Nepūskite į širšes, tai jos supranta kaip pavojaus signalą.
  • Maisto produktus, ypač saldžius, geriau uždenkite.
  • Po valgio nušluostykite mažiausių vaikų burnytes.
  • Venkite rengti vaikus margaspalviais rūbais, kurie pritraukia širšes. Erkes taip pat greičiau pastebėsite ant vienspalvių, pastelinių drabužių.
  • Venkite naudoti kvepalus, stipriai kvepiančius kremus, medžio lakavimo priemones – tokie kvapai pritraukia širšes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *