lobių salą arba idėjos piratų gimtadieniui

Lobių sala, arba idėjos piratų gimtadieniui

Jūra, laivai ir amžinas nuotykių troškimas – pirato gimtadienis užtikrintai pirmauja tarp populiariausių teminių švenčių berniukams. Čia variacijų gali būti daug, tačiau man labiausiai patinka garsioji „Lobių sala“ – jei ir neskaitėte R. L. Stivensono knygos, neabejoju, kad matėte bent vieną iš daugybės ekranizacijų. Pamenate, kaip jaunasis Džimas Hokinsas su draugais plaukė ieškoti nuožmaus kapitono Flinto paslėpto grobio, susidūrė su vienakoju piratu Ilguoju Džonu Silveriu ir turėjo rinktis, kas brangiau – ištikimybė draugams, ar krūvos aukso monetų?

Šią, kvapą gniaužiančių nuotykių nuotaiką ir galime apgyvendinti savo berniukų gimtadieniuose – sudėtinga nebus, nes piratų temoje gausu motyvų, kuriais galime žaisti: jūra ir žuvys, kriauklės, jūrų žvaigždės; laivai ir inkarai, vairai, virvės bei tinklai; žemėlapiai, pergamentai, buteliai su žinutėmis, žvakės ir lobių skrynios; aukso monetos bei brangakmeniai; palmės ir šiltų kaštų vaisiai.

piratų gimtadienis vaikams

Pagrindinės spalvos piratų gimtadieniui: raudona, balta, mėlyna, juoda ir jų deriniai, tačiau tikrai niekas nedraudžia pirato gimtadienį nuspalvinti ir įvairesniais atspalviais.

Pradėkime nuo šventinės atributikos – jei nenorime daug sukti galvos, paprasčiausias būdas sukurti piratišką nuotaiką – užsisakyti temines dekoracijas. Atributikasventei.lt piratų temai siūlo gausybę dalykų: kvietimus, girliandas, vėliavėles, etiketes ir ženklelius, net ir piratišką svečių medį – tereikia sėsti kartu su savo mažuoju nuotykių ieškotoju ir išsirinkti. Nuotraukose galime pažiūrėti, kaip šios dekoracijos papuošė Kajaus gimtadienį.

Piratų temą atspindėti vaikų gimtadienio vaišėse – galimybių daug. Man labai patiko iš zefyriukų sukurti piratus ant pagaliuko. Paprasta ir efektyvu – o kaip vaikams patinka!!! Tereikia į zefyriukus įverti medinį iešmelį, iš raudonos servetėlės ar krepinio popieriaus juostelės užrišti piratišką skarelę, karšto vandens vonelėje ištirpinti juodo šokolado gabalėlį ir su mediniu iešmeliu nupiešti zefyriukui pirato veidą. 5 g šokolado užtenka apie 30 zefyriukų. Išpieštus zefyriukus dedame į lėkštę ir paliekame 10 minučių šaldytuve. Aš naudojau pirktinius zefyrus (ieškokite tų, kurie vadinami marshmallow), norint, juos galima pasigaminti patiems.

Piratų auksas – specializuotose saldainių parduotuvėse nusipirkime keletą pakuočių šokoladinių monetų, vieną kitą aukso luitą vaizduojantį šokoladuką. Štai ir piratų lobis. Reikia brangakmenių? Juos gali vaizduoti vaisiniai Jelly Bean – galime net ir apyrankes ar karolius suverti. Brangenybių kupini kapšeliai gali būti teminėmis piratų gimtadienio dekoracijomis, o šventei pasibaigus – išdalinti svečiams kaip lauktuvės.

Laivai, laiveliai – sulankstyti iš popieriaus, išdrožti iš tošies arba valgomi. Valgomiems bures galime sukurti iš plono spalvoto popieriaus, o galime išsikepti valgomų burių iš lavašo. Plačiau apie tai – skaitykime čia.

Palmės iš negyvenamos salos – jomis galime papuošti gėrimų šiaudelius. Kiekvienam šiaudeliui iš spalvoto popieriaus iškerpame po 6 lapelius ir permatoma juosta pritvirtiname prie šiaudelio. Nieko sudėtingo, tačiau laiko užima – jei laukiate daug svečių ir kiekvienam norite pagaminti po šiaudelį – kvieskitės ir vaikus į pagalbą.

Valgomą palmę paprasta išdėlioti iš vaisių – prieš kelis metus ji sklandė internete kaip viena populiariausių vaikiškų vaišių idėjų, neatsispyriau tuomet ir aš tokią palmę vaikams sudėlioti.

Jūrų žvaigždės – turint ledukų šaldymo formelę iš Ikeos, labai paprasta jų pagaminti. Jose galima užšaldyti naminius ledus, arba pagaminti naminius guminukus. Pastarųjų galima rasti ir pirktinių.

Kas dar tinka piratų gimtadienio vaišėms? Žuvyčių formos krekeriai, naminiai žuvų piršteliai, ant laužo kepti bananų laiveliai, laivo vairą vaizduojanti arbūzinė pica, valgomos sagos (jomis galima keisti ir ausko monetas lobių skrynioje), į žaislinį lagaminą sudėti sausainiai.

Tačiau kiek galima apie vaišes? Metas pramogauti! Kaip manote, ar vaikai norėtų savo šventėje išvysti tikrą piratą? Tokį, kuris moka daugybę žaidimų, rungčių ir konkursų, dainuoja, šoka ir žino, kaip leisti didelius muilo burbulus? Piratas Batas ir net dvi skirtingos, labai žavios piratės – tereikia išsirinkti, kurį iš Personažai.lt siūlomų piratiškų veikėjų pasikviesti į svečius

Ką iš pramogų sugalvoti patiems? Lobių salos piratiškame gimtadienyje, be abejo, labai tiks „Lobio paieškos“. Šia forma galima ir pagrindinę dovaną sukaktuvininkui įteikti, o galime ir įvairių rungčių svečiams paruošti. Šiame įraše rasite, kaip patiems paprastai pasigaminti sendintą lobių žemėlapį.

kaip padaryti sendintą lobių žemėlapį vaikams

Žinių žaidimas „Miestai ir vandenys“ – piratų gimtadieniui jį galima pritaikyti paliekant tik geografinę jo dalį ir piratiškus vardus, kuriuos vaikai patys turės sugalvoti.

Slapto rašalo gamyba – juo galima net ir lobių žemėlapį nusipiešti, kaip jį nesudėtingai pasigaminti – rasite čia.

Piratų tema puikiai tinka švenčiant gimtadienį paplūdimyje, čia pramogų aibės: smėlis, akmenukai, namuko iš žabų susirentimas (o kur nakvosi negyvenamoje saloje?!), vandens pramogos, laivelių plukdymas – tereikia išsirinkti pagal nuotykių ieškotojų amžių, temperamentą ir svajones.

Nuotraukos: Atributikasventei.lt (6),  Personažai.lt (3), Alvilės Rimaitės (24).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *