ir vėl ledai pusryčiams gimtadienio mugė

Ir vėl ledai pusryčiams!

Nors pavasaris šiluma nelepina, gegužė jau vis tiek ant nosies – metas prisiminti šiltojo sezono džiaugsmus – imti ir pagaminti ledus. Kone prieš metus ruošėme ledus pusryčiams iš jogurto ir vaisių, šiandien dar vienas receptas, kurį drąsiai galime tiekti ant pusryčių stalo: ledai iš jogurto, pieno ir sausų pusryčių!

greiti naminiai ledai gimtadienio mugė

Padaryti tokius ledus vienas juokas – tereikia pasirinktus sausus pusryčius užpilti jogurto ir pieno mišiniu ir užšaldyti per naktį. Ryte turėsime gatavus gardžius ir vaikams labai patinkančius pusryčius. Tinka tiek kasdieniams, tiek savaitgalio, tiek gimtadienio ryto pusryčiams. Ir ne tik pusryčiams – šventėje toks desertas irgi gali pasirodyti.

naminiai ledai receptai gimtadienio mugė

Apie sausus pusryčius – šiuo atveju labiau tinka traškesni, kietesni: kakaviniai rutuliukai, grūdų žiedeliai, raidelės iš grūdų dribsnių. Nesu aš didelė šių pusryčių gerbėja, manau, kad pagrindinį ryto repertuarą vaikams turi sudaryti košės, vaisiai ir kiti naudingesni dalykai. Bet, kadangi mano bambliai zyzia ir prašo jų nuolat – kartas nuo karto sausi pusryčiai atsiduria ir ant mūsų stalo.

6 ledų indeliams po 60 ml reikės:

  • 150 ml pieno
  • 100 ml jogurto be priedų
  • 0,5 šaukštelio maltos vanilės (nebūtinai)
  • kelių saujų sausų pusryčių
  • maistinės plėvelės
  • 6 plokščių medinių ledų pagaliukų

Gaminame ledus iš jogurto, pieno ir sausų pusryčių:

1. Ledų indelius su kaupu pripildome sausais pusryčiais.

2. Į pieną įmaišome jogurtą, norint, galime įberti 0,5 šaukštelio maltos vanilės. Supilame mišinį į ąsotėlį. Pilame į sausais pusryčiais užpildytus ledų indelius iki viršaus.

3. Ledų indelius apdengiame maistine plėvele ir į kiekvieną įsmeigiame po medinį plokščią pagaliuką. Šiuo atveju jie lengviau įsismeigia nei ledų indelių plastikiniai laikikliai (iš bėdos galime naudoti ir pastaruosius – tokiu atveju plėvele dengti ledų nereikia). Medinių ledų pagaliukų būna pirkti vienkartinių indų skyriuose prekybos centruose.

4. Statome ledus į šaldiklį ir paliekame per naktį ar bent keturioms valandoms. Kad ledai iš indelių išsiimtų lengviau, palaikome kiekvieną formelę po karšto vandens srove, po 5-6 sekundes iš abiejų pusių. Skanaus!

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *