žvėrelių gimtadienis tema mažųjų gamtos mylėtojų šventei

Žvėrelių gimtadienis – tema mažųjų gamtos mylėtojų šventei

Visi vaikai neabejingi žvėreliams. Tačiau dalis mažylių dėl jų tiesiog galvas pametę: žaidimuose žvėriukai be vargo nukonkuruoja lėles ir mašinėles; mėgstamiausi filmai ir knygos, svajonės ir kasdienės mintys – viskas sukasi apie kailiniuotuosius bičiulius. Tikrai žinau, nes ir pati tokia vaikystėje buvau. Mažiesiems gamtos mylėtojams labai siūlau bent sykį imti ir surengti mielą, šiltą bei pūkuotą gimtadienį žvėrelių tema. Idėjų čia plačiausia įvairovė – juk žvėriukų būna toookių skirtingų, tad sugalvoti galime visko daug – telieka išsirinkti!

Pradėkime nuo to… kaip vaikams patiems pavirsti žvėriukais! Žvėrelių kaukių ar kepurių gaminimą galime paversti šaunia gimtadienio kūrybine pramoga ir žavia puošmena. Piliečiams iki 4-5 metų rekomenduočiau kepures – jas dėvėti drąsiau ir patogiau, jei švenčia vyresni vaikai – jiems galime surengti kaukių gaminimo dirbtuves.

Kaip susisukti žvėrių kepures skaitykite čia; o kaip pasigaminti kaukes iš popierinių lėkščių – čia.
Dar vienas būdas, kaip vaikus paversti žvėriukais – užsakyti piešimo ant veidukų pramogą.

Šventės erdvę dekoruokime priklausomai nuo į gimtadienį pakviestų žvėriukų: jei tai miško padarėliai – stalus gali puošti kankorėžiai, kaštonai, gilės, pušų šakelės (nesiūlau laužyti, miške jų  rasime vėjo priskintų); gimtadienio erdvę galime apjuosti popierine girlianda iš miško žvėrių. Kaip padaryti? Sausainių formeles panaudokime kaip trafaretus, iškirpkime iš spalvoto popieriaus ir priklijuokime ar prisiūkime prie virvelės. Arba prikabinkime dekoratyviais segtukais. Girliandos gali būti tiek horizontalios, tiek vertikalios. Didesni popieriniai gyvūnai gali būti panaudojami kaip žvėrelių gimtadienio kvietimai.
Jei šventėje dominuoja ūkio gyvuliukai – gimtadienio erdvę galime dekoruoti šienu (rasime kiekviename prekybos centre, prekių gyvūnams skyriuje). Idėjas apie šventę su Afrikos gyvūnais rasite įraše apie safario gimtadienį.

Žvėriukų gimtadieniui dekoruoti tinka linksmi balionai, taip pat smagios stiklinės – tiek vienus, tiek kitus ruošiantis šventei gali pagaminti ir vyresni vaikai.

Pereikime prie vaišių – čia idėjų vėlgi daug. Visų pirma, pačių žvėrelių formos maistas – nereikia bijoti, kad vaikams bus nejauku jį valgyti. Mažieji puikiai supranta, kad tai tik skanėstai ir nė kiek nesijaudina krimsdami meškius, lapes ar zuikius. Vardinu, ką galime kviesti – kiekvieną receptą rasite spūstelėję dominantį pavadinimą: bandeles-paukščiukus; elniukus-popsiukus; šokoladainį, pavirtusį į elniukus; ledinukus meškius ir elnius; žemės riešutų sviesto meškius (jie ir savo skoniu labai meškiški bei jaukūs); cukrinius žvėrių ir jų pėdsakų sausainius; sveikesnius krekerius-žuvytes, pingvinus iš oreo sausainių. Viską vainikuoti galime meškio tortu, kuriam nereikia bėgti ir pirkti jokios specialios formos – jis labai paprastai iškepamas įprastoje apvalioje.

Gyvuliukų gimtadieniui labai tiks ir maistas, kurį patys kailiniuotieji mielai triaukštų: valgomos gilės; medaus tortas su grybais ir riešutais, griliažas. Tokias vaišes galime papuošti linksmais užrašais: „voverių džiaugsmas“, „ežiukų mėgstamiausieji“, „meškio laimė“.

Ir pabaigai – gimtadienio žaidimai! Jei negaminame kaukių/kepurių, kūrybinei, ramesnei šventės daliai galime suplanuoti žvėriukų iš druskos tešlos lipdymą – tešla pagaminama per kelias minutes, tereikia tų pačių nepakeičiamų sausainių formelių. Nudažyti lipdinius vaikai galės ir kreidutėmis arba guašu.

Žaidimas „Miegantys liūtai“ – puikus dalykas, jei vaikai pernelyg įsisiautėjo ir gimtadienį reikia sugrąžinti į ramesnes vėžes. Vaikai atsigula ant grindų ir apsimeta miegančiais liūtais. Kas pajuda – iškrenta iš žaidimo. Norint, kad būtų linksmiau, o vaikams ramiai ištverti būtų sudėtingiau – žaidimo vedantysis gali vaikščioti tarp vaikų linksmai komentuodamas: „O, tik pažvelkite, Lukui išdygo dramblio ausys! Vaje, Emilijos plaukuose susisuko lizdą tukanas!“

„Atspėk, koks gyvūnas!“ – didesniame medžiaginiame maiše paslepiame vidutinio dydžio pliušinius žaislus. Kiekvienas žaidėjas prie maišo prieina po vieną, jam užrišamos akys, tada jis ištraukia po žvėriuką ir apčiuopdamas turi atspėti koks tai gyvūnas.

Žvėrelių tema galime suorganizuoti dėlionių slėpynes; „Išsitrauk raidę“; „Atspėk, kas tai?“. Temiškai tinka ir visiems žinomi „Akla višta“ ir „Pele, pele, pas ką žiedas“. Galime surengti fotosesiją su žvėriukų kaukėmis ir kepurėmis. Arba išvyką į gamtos muziejų. Ar tiesiog nukeliauti į artimiausią parką – ieškoti paukščių bei žvėrelių pėdsakų, pasikalbėti su vaikais apie nepaprastą, visai šalia mūsų gyvuojantį gamtos pasaulį.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *