idėjos mamos dienai ką smagaus nuveikti

Idėjos Mamos dienai – ką smagaus nuveikti

Kad nuostabus pirmasis gegužės sekmadienis – Mamos diena taptų tikra švente – tereikia jį išlaipinti iš įprasto savaitgalio rėmų ir nuveikti bent kelis dalykus kitaip, nei paprastai. Kurkime šią šventę ir jos tradicijas visa šeima drauge – tebūna ji šviesi ir kupina pačių geriausių jausmų.

Pateikiu keletą idėjų, kurios gali tapti namiškių – vaikų ir tėčio paruoštomis staigmenomis mamai arba būdu smagiai praleisti laiką visiems drauge:

Gamina vaikai. Mažiems žmonėms bus tikras džiaugsmas jei leisime paruošti arbatos puodelį ar sutepti sumuštinį, ūgtelėjusiems – bus smagu paruošti nesudėtingą desertą, tarkime, iškepti obuolių putėsius, iš miltų ir ledų pagaminti keksiukus, išpjaustyti ir sušaldyti arbūzo ledinukus ar išplakti naminius ledus iš 2 ingredientų.

Nuotraukų girlianda. Ant ilgiausios namų sienos ištempkime virvelę ir prikabinkime ant jos smagių šeimos nuotraukų. Mama jose, žinoma, – privalomas dalyvis. Tokią nuotraukų parodą galime paversti ir šeimos tradicija, skatinančia visus metus gaudyti gerus kadrus. Paįvairinimui tarp nuotraukų galime įterpti ir vaikų piešinių.

Iškyla į gamtą – surenkime ją į sodybą, artimiausią mišką arba parką – svarbu tinkama apranga, o jei oras leidžia, gamtoje galime pasivaišinti ir šventiniais pietumis.

Stalo žaidimų ar dėlionių turnyras – puikus būdas šeimai praleisti laiką kartu. Organizuokime stalo žaidimus jei į gamtą traukti nesinori, arba jau grįžę iš iškylos.

Filmo peržiūra – keliaukime visa šeima į kino teatrą ar surenkime jo seansą namuose – su spragintais kukurūzais ar kitais mėgstamais užkandžiais.

Receptas iš senų dienų. Kiekvienas mūsų turime ypatingų vaikystės patiekalų, kurių kvapas, vaizdas, skonis įsirašęs mumyse giliai giliai. Pabandykime juos atkurti savo šventės dieną kartu su šeima. Geros nuotaikos improvizacija virtuvėje ir po to laukiantis degustavimas, turėtų būti visai smagu, ar ne?

Mamos vaikystės nuotraukų koliažas. Pasiruoškime didesnį pagrindą – kartono lakštą ar medžiaga aptrauktą lentą – ant jo klijuokime, smeigtukais prismeikime mamos vaikystės nuotraukas. Joms į kompaniją prisekime popierinių ar medžiaginių gėlių, mamos vaikystės papuošalų, pripieškime juokingus nuotraukų tęsinius, įrašykime savo sukurtas eiles.

Vaikų interviu apie mamą. Tėtis jį gali nufilmuoti ir įrašyti tiesiog telefonu, pakvietęs vaikus susėsti ir atsakyti į klausimus apie mamą. Laikui bėgant tokie įrašai tampa aukso vertės.

Trumpas filmukas – jei per metus susikaupė smagių kadrų iš šeimos gyvenimo, tėtis ir vaikai gali juos sumontuoti mamai į vieną mielą filmą.

Spektaklis mamai. Jis gali būti paruoštas iš anksto ar suimprovizuotas čia ir dabar, pagal žinomą istoriją ar pačių išgalvotą pasakojimą.

Piešiniai netikėtose vietose – mamą ne tik pasveikinsime, bet ir maloniai nustebinsime išpaišytais akmenukais, medžio šakomis ar tiesiog linksmu kreidelių piešiniu namo kieme.

Bendras piešinys. Didelis popieriaus lapas ir norimos piešimo priemonės. Mama, kadangi tai jos diena, išrenka piešinio temą ir visi kimba į darbą.

Planuodami šventę įsiklausykime į savo šeimą – būdų, kaip praleisti Mamos dieną, kad visiems būtų smagu, galime sugalvoti išties daug. Galbūt, kai kurie jų prigis ir ilgam taps mėgstama bendra šeimos veikla – tai turbūt ir būtų didžiausia Mamos dienos dovana ir prasmė.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės, įraše panaudota medžiaga iš A. Rimaitės straipsnio „Mamos ir Tėčio dienoms artėjant“ – „Mamos žurnalas“, 2014 gegužė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *