žaibiški keksiukai iš ledų

Žaibiški keksiukai iš… ledų!

Žmonių išmonė – beribė, kai regis, kad viskas išrasta, ima ir sugalvoja ką nors naujo, tarkim, iš ledų iškepti pyragą! FabArtDIY.com tinklapyje radusi šią idėją, sumečiau, kad ji puikiai tiks greitiems keksiukams – juk vaikų tarpe jie visados populiaresni nei pyrago riekės. Ir nors, vienu metu bemaišant tešlą, sukirbėjo abejonė (labai tiršta minklė gaunasi) – išvydus orkaitėje kylančius ir gardų kvapą skleidžiančius keksiukus, visos dvejonės išsisklaidė. Veikia!

Keksiukų iš ledų gamybos detalės – aš kepiau iš naminių ledų, jie nėra pernelyg saldūs, tad didieji saldžiavalgiai, prieš kepant, į kiekvieną keksiuką gali po šokolado gabalėlį įsisprausti – bus saldžiau. Arba naudoti pirktinius ledus – jie cukraus paprastai nestokoja. Tik rinkitės tirštesnius, riebesnius – šerbetas čia vargiai tiks. Keksiukus taip pat galime paįvairinti riešutais, šaldytomis uogomis, Rududu kremu (į kiekvieną įspauskite po pusę šaukštelio). O jei labai skubame – kepkime ne keksiukus, o pyragą – pailga nedidelė kekso kepimo forma bus pats tas.

12 keksiukų reikės:

  • 500 ml mėgstamų ledų;
  • 230 g miltų;
  • 1,5 šaukštelio kepimo miltelių.

Kepame žaibiškus keksiukus iš ledų:

1. Įjungiame orkaitę, kad įkaistų iki 175 laipsnių. Keksiukų popierėlius lengvai patepame riebalais ir sudedame į keksiukų kepimo formą.

2. Ledus atitirpiname iki tiek, kad būtų maišomi šaukštu, tačiau neskysti (žr. nuotrauka).

3. Miltus persijojame į dubenį ir sumaišome su kepimo milteliais. Į miltus krečiame ledus ir gerai išmaišome iki vientisos masės – ji gaunasi kaip labai tiršti ledai. Krečiame masę į paruoštas keksiukų formeles ir kepame 15-20 minučių, kol iškepa. Tiekiame į stalą ir užmename valgytojams mįslę – iš ko iškepti šie keksiukai?!

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *