ką dovanoti paaugliui

Ką dovanoti paaugliui?

Nors mano sūnui iki paauglystės dar keli žingsniai, tačiau jau dabar renkant jam ar jo draugams dovaną kaskart tenka ilgiau pasukti galvą. O paaugliams, mano nuomone, dovanas aplamai reikia labai gerai apmąstyti. Ir, visų pirma, rinkti tokias, kokios patiktų pačiam paaugliui berniukui ar mergaitei, o ne mums – jo tėvams, seneliams, tetoms ar dėdėms.

1. Dovanos pagal pomėgius –  jei vaikas turi mėgstamą veiklą, jį pradžiugins su ją susijusios dovanos. Važinėja dviračiu? Dviratininko pirštinės, žibintuvėliai, patikimi užraktai, gertuvė ir kitas dviratininkų arsenalas. Sportuoja? Hanteliai, jogos kilimėlis, kamuoliai, abonementas į baseiną. Groja gitara? Stygos, derintuvas ar stovas šiam instrumentui – jei nežinote ko reikia konkrečiai, rinkitės muzikos prekių parduotuvės dovanų kuponą.

2. Bilietai ar dovanų kuponas į pramogų parką – ypač populiarūs batutų pramogų centrai, tad apsilankymas didžiausiame iš jų, „Skyparke“, tikrai pradžiugins jaunimą. Čia ne tik didžiausios batutų platformos Europoje, kempinių baseinas, bet ir įvairios kitos pramogos – stalo futbolas, slack line’as, stalo tenisas ir daugybė kitų žaidimų. Šokinėjimas iki lubų garantuotas – bent jau pačiame „Skyparke“!

3. Planšetė, išmanusis telefonas, ausinės – paaugliai jų trokšta ir viskas tuo pasakyta. Paprastesni variantai iš šios serijos: USB raktas, lazda asmenukei.

4. Dovanos paauglio kambariui – nuo rėmelio nuotraukai iki baldų. Labai smagi dovana, apie kurią tikrai svajoja ne vienas ūgtelėjęs vaikas – sėdmaišis. Neformalus, savas, suaugusiųjų krėslo variantas – skaitymui, muzikos klausymui, plepėjimui su draugais. Šauniausi sėdmaišiai gyvena „AntDebesies“, užsukite išsirinkti!

5. Stalo žaidimai ir galvosūkiai – neskubėkite atmesti šio varianto jei vaikas jau turi populiariuosius „Alias“, „Monopolį“ ar „Uno“ kortas – yra daugybė kitų įdomių, įtraukiančių stalo žaidimų. Viena puikiausių dovanų – juk kartu dovanojamas smagus bendravimas su draugais ar šeima!

6. Bilietai į renginį – tik nedovanokime bilietų į operą tam, kuris svajoja apie apsilankymą futbolo stadione.

7. Knygos – jos bus nuostabi dovana, jei parinksime tokias, kurios patinka paaugliams. Leidyklos „Tyto alba“ elektroninės parduotuvės lentynose vaikų ir jaunimo laukia visa eilė šaunių knygų, nuo kurių atsitraukti sunkiau nei nuo kompiuterio! Išbandyta ir patvirtinta daugelio paauglių, o aš ypač rekomenduoju „Nukabinčiau mėnulį“ – prieš kelerius metus ji išrinkta geriausia paauglių knyga UK, mano sūnus ją prarijęs taip ir pasakė: Mama, tai geriausia, ką esu skaitęs!

8. Žurnalo prenumerata – dovana visiems metams ar pusmečiui, kaip ir knygas, rinkitės tuos leidinius, kuriuos paaugliai skaito su malonumu: „Panelė“ ją mėgstančiai mergaitei; „Iliustruotas mokslas“ –  žingeidžiam berniukui.

9. Augalas – jis turi būti kuo nors ypatingas ir toks, kokio namuose dar nėra: mandarinmedis, eglutę primenanti araukarija, besižavintiems Japonijos kultūra – bonsai medelis.

10. Drabužiai – stilingas šiltas džemperis pradžiugins net ir paauglį berniuką, o mergaitėms tinkamų  variantų dar daugiau – tik vėl, jei nežinome ar pataikysim – rinkimės dovanų čekį, kartu padovanosime ir apsipirkimo malonumą.

11. Paauglę mergaitę pradžiugins ir bižuterija, papuošalai, kvepalai, grožio priemonės, įvairūs aksesuarai: madingos riešinės, pėdkelnės, kelioninis veidrodėlis ar kosmetinis krepšelis, šilko skarelė, į kurią beje, galima įpakuoti kitą dovaną.

12. Kas dar? Kuprinė, kelioninis krepšys, piniginė su pinigais, stilinga užrašinė – taip, taip, dauguma paauglių dovanų artėja prie suaugusiųjų pasaulio, nes į jį žengia ir patys mūsų vaikai. Džiaukimės jais, būkime supratingi ir išklausantys, toks uostas, į kurį jiems visados norėtųsi grįžti.

Taip pat skaitykite:

9 dovanų idėjos patiems mažiausiems

Ką dovanoti darželinukui

Ką dovanoti pradinukui

Nuotraukos: Skypark Vilnius, AntDebesies, Tyto alba, A. Rimaitės

  1. Jūratė
    |

    Puikios idėjos. Aš turiu jaunėlę paauglę sesę, tai bižuterija jai tikrai labai patinka, matyt tas amžius, kai labai puoštis nori. Todėl jai, o po to ir jos draugei buvo padovanotos grandinėlės ant kojos. Dabar abi nešioja vienodas ir džiaugiasi dovanomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *