ką dovanoti paaugliui

Ką dovanoti paaugliui?

Nors mano sūnui iki paauglystės dar keli žingsniai, tačiau jau dabar renkant jam ar jo draugams dovaną kaskart tenka ilgiau pasukti galvą. O paaugliams, mano nuomone, dovanas aplamai reikia labai gerai apmąstyti. Ir, visų pirma, rinkti tokias, kokios patiktų pačiam paaugliui berniukui ar mergaitei, o ne mums – jo tėvams, seneliams, tetoms ar dėdėms.

1. Dovanos pagal pomėgius –  jei vaikas turi mėgstamą veiklą, jį pradžiugins su ją susijusios dovanos. Važinėja dviračiu? Dviratininko pirštinės, žibintuvėliai, patikimi užraktai, gertuvė ir kitas dviratininkų arsenalas. Sportuoja? Hanteliai, jogos kilimėlis, kamuoliai, abonementas į baseiną. Groja gitara? Stygos, derintuvas ar stovas šiam instrumentui – jei nežinote ko reikia konkrečiai, rinkitės muzikos prekių parduotuvės dovanų kuponą.

2. Bilietai ar dovanų kuponas į pramogų parką – ypač populiarūs batutų pramogų centrai, tad apsilankymas didžiausiame iš jų, „Skyparke“, tikrai pradžiugins jaunimą. Čia ne tik didžiausios batutų platformos Europoje, kempinių baseinas, bet ir įvairios kitos pramogos – stalo futbolas, slack line’as, stalo tenisas ir daugybė kitų žaidimų. Šokinėjimas iki lubų garantuotas – bent jau pačiame „Skyparke“!

3. Planšetė, išmanusis telefonas, ausinės – paaugliai jų trokšta ir viskas tuo pasakyta. Paprastesni variantai iš šios serijos: USB raktas, lazda asmenukei.

4. Dovanos paauglio kambariui – nuo rėmelio nuotraukai iki baldų. Labai smagi dovana, apie kurią tikrai svajoja ne vienas ūgtelėjęs vaikas – sėdmaišis. Neformalus, savas, suaugusiųjų krėslo variantas – skaitymui, muzikos klausymui, plepėjimui su draugais. Šauniausi sėdmaišiai gyvena „AntDebesies“, užsukite išsirinkti!

5. Stalo žaidimai ir galvosūkiai – neskubėkite atmesti šio varianto jei vaikas jau turi populiariuosius „Alias“, „Monopolį“ ar „Uno“ kortas – yra daugybė kitų įdomių, įtraukiančių stalo žaidimų. Viena puikiausių dovanų – juk kartu dovanojamas smagus bendravimas su draugais ar šeima!

6. Bilietai į renginį – tik nedovanokime bilietų į operą tam, kuris svajoja apie apsilankymą futbolo stadione.

7. Knygos – jos bus nuostabi dovana, jei parinksime tokias, kurios patinka paaugliams. Detektyvai, trileriai, fantastika, pažintinė bei informacinė literatūra – parinkime tai, kuo vaikas domisi, kas jam aktualu, arba dovanokime laisvę rinktis – knygyno dovanų kuponą.

8. Žurnalo prenumerata – dovana visiems metams ar pusmečiui, kaip ir knygas, rinkitės tuos leidinius, kuriuos paaugliai skaito su malonumu: „Panelė“ ją mėgstančiai mergaitei; „Iliustruotas mokslas“ –  žingeidžiam berniukui.

9. Augalas – jis turi būti kuo nors ypatingas ir toks, kokio namuose dar nėra: mandarinmedis, eglutę primenanti araukarija, besižavintiems Japonijos kultūra – bonsai medelis.

10. Drabužiai – stilingas šiltas džemperis pradžiugins net ir paauglį berniuką, o mergaitėms tinkamų  variantų dar daugiau – tik vėl, jei nežinome ar pataikysim – rinkimės dovanų čekį, kartu padovanosime ir apsipirkimo malonumą.

11. Paauglę mergaitę pradžiugins ir bižuterija, papuošalai, kvepalai, grožio priemonės, įvairūs aksesuarai: madingos riešinės, pėdkelnės, kelioninis veidrodėlis ar kosmetinis krepšelis, šilko skarelė, į kurią beje, galima įpakuoti kitą dovaną.

12. Kas dar? Kuprinė, kelioninis krepšys, piniginė su pinigais, stilinga užrašinė – taip, taip, dauguma paauglių dovanų artėja prie suaugusiųjų pasaulio, nes į jį žengia ir patys mūsų vaikai. Džiaukimės jais, būkime supratingi ir išklausantys, toks uostas, į kurį jiems visados norėtųsi grįžti.

Taip pat skaitykite:

9 dovanų idėjos patiems mažiausiems

Ką dovanoti darželinukui

Ką dovanoti pradinukui

Nuotraukos: Skypark Vilnius, AntDebesies, Tyto alba, A. Rimaitės

  1. Jūratė
    |

    Puikios idėjos. Aš turiu jaunėlę paauglę sesę, tai bižuterija jai tikrai labai patinka, matyt tas amžius, kai labai puoštis nori. Todėl jai, o po to ir jos draugei buvo padovanotos grandinėlės ant kojos. Dabar abi nešioja vienodas ir džiaugiasi dovanomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *