ką dovanoti ikimokyklinukui, gimtadienio mugė

Ką dovanoti ikimokyklinukui?

Ką dovanoti ikimokyklinukui–darželinukui? Iš pirmo žvilgsnio, atsakymas vienas – žaislus, žaislus ir dar kartą žaislus! Taip, žaislai vaikams būtini, bet ir be jų mažyliai turi daugybę poreikių bei pomėgių, todėl dovanos ikimokyklinukams gali būti pačios įvairiausios, skirtos vienai ar kitai mėgstamai veiklai:

Mažiems gudročiams – stalo žaidimai, galvosūkiai, dėlionės. Šiems dalykams paprastai reikia kompanijos, todėl juos dovanodami, vaikui padovanojate ir smagų bendravimą su šeima ar draugais. Prieš pirkdami, pasidomėkite, ar žaidimas tinkamas vaiko amžiui – per lengvas, ar per sudėtingas  ypatingo džiaugsmo neteiks.

Sparnuotai fantazijai ir ne tik: knygos, knygos, knygos – jos augina vaikams sparnus, taip reikalingus mums visiems. Knygas vaikams dovanokime apgalvotai, parinkime atidžiai, tarsi raktelius, tiksiančius būtent mūsų mažo žmogaus sielai.

Kūrybiškumo ugdymui – Zirafa.lt kartoniniai žaislai: vaikui galite padovanoti visą pilį! Ji tvirta, saugi bei lengvai surenkama (prireikus – viens du sudėsite ir paslėpsite). O žaidimo galimybės, oi, kokios plačios: čia taip lengva pasijusti tikrais pasakų herojais – narsiais riteriais ir gražiausiomis karalaitėmis; pilies langas – puiki scena lėlių teatrui; baltos sienos – erdvė vaikų kūrybai; keletas pledų ar pagalvėlių ir pilis taps jaukiu nameliu – kuriam vaikui tai nepatiktų?

Vaiko kambario jaukumui – spalvingas ūgio matuoklis, sienų lipdukai, daili dėžutė smulkmenoms, vaikiškas paveikslėlis ar foto drobė, sėdmaišis ar šauni vaikiška patalynė.

Smagiems žaidimams – kokybiški ir neatsibostantys žaislai Mini Pasaulio parduotuvėje. Čia laukia vokiškų Playmobil konstruktorių naujienos: „Nuotykiai kalnuose“, „Laukinė gamta“, „Vasaros atostogos“, „Fėjos“, „Policijos nuovada“, „Drakonų pilis“, „Ponių ferma“, „Piratų laivas“ su valdymo pultu ir daugybė kitų.
Berniukams net kvapą užgniauš išvydus Marklin My World traukinuko rinkinį su lokomotyvu, vagonais, bėgiais, garsu ir šviesomis. O svajojančius apie nuosavą robotuką pakerės iš tiesų plaukiantis Hexbug ryklys – robotas.

Kuri ikimokyklinukė nesvajoja apie lėlių namą? Mini Pasaulyje rasite DJeco naujieną: itin tikroviškus lėlių namus – su daugybe baldų ir įvairiais kambariais. Kūrybinei veiklaiCrayon Rocks ekologiškos kreidelės iš perdirbamo sojų vaško ir natūralių dažiklių. Akmenuko formos kreidelės skatina vaikus piešti dideliais, plačiais potėpiais, taip išlaisvindamos ir ugdydamos jų meninius sugebėjimus. Kreidelės puikiai tinka pasiimti kartu su savimi į kelionę.

Mėgstantiems spalvoti galite sukurti originalią dovaną – ką pasakysite apie spalvinamą prijuostę? Nesinori prijuostės – siūkite spalvinamą pagalvę, krepšį ar audinį spalvinimui tiesiog pritvirtinkite prie rėmo – vaikas turės paveikslą, kurį galės spalvinti kaip tik panorėjęs.

Žaislų tvarkai – spalvingos dėžės, dėžutės arba lengvai pačių pasiuvamas lego – kitų smulkių žaisliukų maišas, pavirstantis į žaidimų kilimėlį. Susitvarkyti pažaidus taip paprasta, kad tai tampa įkandama net berniukams – tereikia užtraukti virveles ir pakabinti maišą į vietą.

Judriems ir lauko žaidimams – kamuoliai, šokdynės, riedučiai, paspirtukai, dviračiai, pačiūžos, rogutės, pripučiami čiuožtukai – puiki ir naudinga dovana, skatinanti žaisti gryname ore. Jei dovanojate ne saviškiui, pasidomėkite, ar vaikas dar neturi tokio daikto.

Mėgstantiems pasipuošti – na taip, taip, iš tiesų turėjau rašyti mėgstančioms pasipuošti, nes išlukštenus dovaną aptikti papuošalus, dailius rūbus, batelius ir panašius dalykėlius ikimokykliniame amžiuje veik be išimčių mėgsta tik mergaitės.

Ir pabaigai – dovanos, pratinančios prie rimtesnio pasaulio: pirmoji nuosava piniginė arba taupyklė, rankinis arba sieninis laikrodis – tokių daiktų tikrai rasite mielų, spalvingų ir vaikiškų – po truputį jie mokys vaiką atsakomybės, šiokių tokių taisyklių ir kitų reikalingų dalykų.

Daugiau dovanų idėjų – skiltyje „Dovanos vaikams“!

Nuotraukos: Zirafa.lt; Mini Pasaulis; Alvilės Rimaitės

Taip pat skaitykite:

Ką dovanoti mažiausiems?

Ką dovanoti pradinukams?

Dovanų idėjos paaugliams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *