dovanų kūdikiams idėjos

9 dovanų idėjos patiems mažiausiems

Bumsiukai – taip  būdamas šešerių mano Vilius praminė pačius mažiausius vaikiukus. Ir, aišku, Nidutę iš karto titulavo bumsiukų šalies valdove. Jo sparnuota fantazija buvo sukūrusi ištįsą mažų vaikų pasaulį su atskirais miesteliais, gentimis, patiekalais ir net… pinigais. Pasak Viliuko – bumsiukais būnama iki kokių vienerių – dvejų metukų, na, kartais iki trijų. O kas toliau? Toliau bumsiai išmoksta vaikščioti bei kalbėti ir tampa vaikais, – sako Viliukas.
Taigi, šiandien ir pakalbėkime, kokiomis dovanomis pradžiuginti bumsiukus – to, ypatingo amžiaus – pačius mažiausius vaikiukus.

1. Dovanos, skirtos pirmiesiems metukams atmintiprofesionali fotosesija, nuotraukų rėmeliai, foto knygos.
Nepaprasta dovana kūdikiui ar mažam vaikui gali tapti grafikės Neringos Žukauskaitės rankų darbo albumas – jame gyvenantis Drambliukas kviečia rašyti gražiausias mintis, klijuoti nepaprastų akimirkų nuotraukas – kurti brangius prisiminimus savo mažyliui. Albumas puoštas nuostabiomis iliustracijomis, dekoruotas sagutėmis ir siuvinėjimais, nepaprastai gražus ir jaukus – pati esu jį dovanojusi ir drąsiai galiu teigti – jis ypatingas.

2. Lavinantys žaislai: atradimų kilimėliai, sudedami indeliai, piramidės, kaladėlės, dėlionės – kaip nepasimesti įvairovėje ir išrinkti žaislą, su kuriuo vaikas tikrai žais? Vienas būdų – rinktis žaisliuką, kadaise pakerėjusį jūsų ar draugų vyresnėlį – trumpai tariant, žaislą ƒ„su rekomendacijomis“. Tačiau patirtis rodo, kad vaikai – skirtingi žmogiukai ir nebūtinai, tai, kas patiko vienam, tiks ir kitam. Taigi, jei dovaną renkate ne saviškiui, pasitarkite su tėvais – kokio tipo lavinantys žaislai mažyliui patys pačiausi ir įdomiausi.

3. Knygos – jų vaikams yra tokių nuostabių: spalvingų, lavinančių ir tikrai be galo įdomių. Būtinai dovanokime knygas nuo pat mažų dienų – padėkime vaikams atrasti nepaprastą knygų pasaulį. Knygeles parinkime apgalvotai – pagal vaiko amžių ir pomėgius. Viena iš daugumai mažylių patinkančių knygų rūšių – pažintinės knygelės su lipdukais. Baltų lankų leidžiamose Smalsučių bibliotekos  knygelėse vaikų laukia ne tik daugybė smagių lipdukai, bet ir dėlionė!

4. Didesnės ratuotos dovanos – triratukai, paspiriamos mašinytės, lėlių vežimėliai. Mano galva, dovanojant didesnes dovanas ne saviškiui, būtina pasitarti su tėveliais – kad dovana būtų tikrai reikalinga ir naudojama. Jei abejojate ar pataikysite išrinkti – rinkitės žaislų parduotuvės dovanų čekį.

5. Lauko žaislai – rogės, čiuožtukai, smėlio žaislai, kamuoliai, pripučiami baseinai ir kiti lauko žaislai. Turbūt daugelis mamų sutiks, kad jie laaabai reikalingi – dažnai naudojami, neretai pasimeta, sulūžta ar suplyšta todėl jų arsenalas namuose retai būna perpildytas, ypač kai šeimoje auga keli vaikai. Tik dovanojant didesnį daiktą, pavyzdžiui, rogutes, verta pasidomėti, ar vaikas dar jo neturi.

6. Minkšti žaisliukai – pirmaisiais gyvenimo metais mažyliui galite dovanoti jaukią rankų darbo žaisliukų kompaniją. Įvairiausių, nuostabiausių jų galime ir nusipirkti, ir – patys pagaminti: megztas meškiukas, lėliukas bei kamuoliukas; siūtas žaisliukas pagal vyresnio vaiko piešinį gali tapti nepakartojama bendra dovana. Su meile kurti žaisliukai – magiški: vaikai jų tiesiog iš rankų nepaleidžia.

7. Praktiškos dovanos – geras sprendimas, kai vaikui nėra nei metukų ir jis tikrai lūpos nepatemps dovanų gavęs minkštą rankšluostį, patalynę, gertuvėlę, indų rinkinį, ar net sauskelnių.

8. Drabužiai – taip pat praktiška ir naudinga dovana, bet… Siūlyčiau susižinoti vaiko rūbų dydį, kokius drabužėlius vaikiukas labiausiai mėgsta (juk žmogui gali būti vien suknelių gyvenimo etapas  tad ką jam tada veikti su padovanotomis kelnėmis?),  pirmenybę teikti tegul mažesniam, bet kokybiškesniam daiktui. Kadangi esu didelė liemenės, kaip nepamainomo vaikiško rūbo gerbėja – Gimtadienio mugėje įkurdinau jos mezgimo schemą – draugaujantys su virbalais ją numegs per vienos savaitės vakarus.

9. Krepšiukai, kuprinės – mažyliai be galo mėgsta daiktus išimti ir sudėti. Jiems šis žaidimas įdomus net ir su paprasčiausiomis dėžutėmis, ką jau kalbėti apie nuosavą krepšį. Mergaitėms krepšiuką ar rankinuką nesunkiai numegsite pačios.

Ir pabaigai – mažas žmogutis mums visiems yra neaprėpiamai didžiulė dovana. Ne tik tėvams, bet ir broliams, seneliams, tetoms bei dėdėms, draugams… Dovanodami dovanas, nepamirškime, kad vertingiausia,  ką mažyliui galime padovanoti, tai  mūsų laikas, mūsų šiluma, kantrybė ir nuoširdus dėmesys – būkime jais dosnūs.

Daugiau dovanų idėjų – skiltyje „Dovanos kūdikiams“!

Nuotraukos: Neringos grafika, Baltos lankos, A. Rimaitės

Taip pat skaitykite:

Ką dovanoti darželinukui-ikimokyklinukui?

Ką dovanoti pradinukui?

Ką dovanoti paaugliui?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *