dovanos pradinukui

Ką dovanoti pradinukui?

Pradinukai ypatingi: maži žmogučiai, bet jau žengiantys į rimtesnį taisyklių ir atsakomybės pasaulį. Jei penkiamečiui nedvejodami dovanojame žaislus, dėl pradinuko verta susimąstyti – žaislų paprastai jis turi daug, o poreikis su jais žaisti keičiasi, po truputį užleisdamas vietą kitiems pomėgiams ir veikloms. Kuo pradžiuginti, ką padovanoti ūgtelėjusiam žmogučiui?
Nutariau imti ir pakalbėti šia tema su aštuonmečiu sūnumi. Žinoma, tik išgirdęs klausimą apie geidžiamiausias dovanas, jis nemirktelėjęs išpyškino atsakymą, nesikeičiantį nuo kūdikystės: „lego!“ Bet kai paklausiau, ką rinktųsi, ar dar vieną konstruktorių, ar išsvajotą sėdmaišį, net akis išpūtė – „aišku, sėdmaišį!“ Dauguma pradinukų atsakys panašiai – pirma, iš įpratimo rinksis žaisliuką, tačiau pasiūlius kitą gerą dovaną, pirmenybę suteiks jai. Bet kokios dovanos yra geros pradinukams? Kartu su Viliumi susėdę sudarėme idėjų sąrašą. Viliukas gana tipiškas judrios ir smalsios pradinukų padermės atstovas, todėl tikiu, kad mūsų sugalvotomis dovanomis apsidžiaugtų daugelis vaikų. Bet prieš rinkdamiesi, būtinai pagalvokite apie patį vaiką, kuriam dovana skirta, apie jo pomėgius, poreikius ir svajones.

Sporto inventorius – kamuoliai, šokdynės, lauko žaidimai, paspirtukai, dviračiai savo kailiukyje paprastai netelpantiems vaikams puiki ir naudinga dovana. Jei dovanojate ne saviškiui, pasitarkite su tėvais, kad nepadovanotumėte jau turimo daikto.

Žurnalo „NG Kids“ prenumerata – viena pirmųjų Viliaus pasiūlytų idėjų, aš jai pritariu iš visos širdies ir džiaugiuosi galėdama pristatyti. Jei dar neteko jo skaityti,  „NG Kids“ – 6-12 metų vaikams skirtas leidinys, leidžiamas vieno populiariausių pasaulyje žurnalų „National Geographic“. Labai smagu, kad „NG Kids“ galime skaityti lietuviškai – tai aukščiausio lygio žurnalas vaikams, pripildytas įdomiausių straipsnių, neįtikėtinų faktų, žavių nuotraukų, užduočių ir kito turinio, kiekvieną mėnesį sukuriančio vaikams tikrą šventę. Juk smagu tokią šventę rasti savo pašto dėžutėje?

Stalo žaidimai, dėlionės – man stalo žaidimai labai patinka tuo, kad juos žaisti reikia ne vienam, o su kompanija: tokiu būdu, dovanodami stalo žaidimą padovanojate žymiai daugiau – smagiai praleistą laiką su šeima ar draugais. Rinkitės įdomius, kaipmat įtraukiančius, ne per sudėtingus stalo žaidimus.

Sėdmaišis – nežinau kur tiksliai slypi sėdmaišių patrauklumo paslaptis, tačiau vaikai dėl jų eina iš proto. Aš nepažįstu nei vieno, kuriam jie nepatiktų ir kuris nenorėtų turėti tokio daikto – tai toks neformalus patogaus suaugusiųjų krėslo variantas. Savas, jaukus debesėlis, ant kurio galima žaisti, skaityti ar tiesiog svajoti. Ar net paslaptį lyg kokiai pagalvei pakuždėti. Smagi dovana, ar ne? Būtent tokius debesis gamina „AntDebesies“.

Knygos – žinau, žinau, kad yra abejojančių, ar vaiką pradžiugins tokia dovana ir man kaskart kiek liūdna išgirdus tas dvejones, kadangi esu įsitikinusi, kad žmogus, atradęs ir pamilęs knygas, gauna nepaprastą ir nepakeičiamą dovaną visam gyvenimui. Ir dar esu įsitikinusi, kad kiekvienam vaikui galima surasti jam patiksiančią knygą – tik reikia pažinti vaiką ir knygas siūlyti tokias, kurios jam patiktų, o ne tokias, kurias mes norėtume, kad vaikas skaitytų.

Augalas vazonėlyje – vaikams patinka kažkuo rūpintis, jaustis atsakingais, o kartu ir svarbiais kažkieno šeimininkais. Todėl augalas vazonėlyje gali tapti miela dovanėle – dovanodami  pasitarkite su pardavėju, ar augalas ne nuodingas, o kad dovana būtų mielesnė šalia augalo galite užveisti saldainių sodelį.

Drabužiai – abu su Viliumi sutarėme, kad drabužiai – šauni dovana kai jie stilingi ir madingi. Net ir mano Vilius, kuris rūbams neišrankus, džiaugiasi gavęs dovanų smagius marškinėlius ar džemperį. Na, o mergaitėms suknelės, sijonai ir panašūs dalykėliai tikrai viena šaunesnių dovanų. Būtina sąlyga dovanojant rūbus – jie turi būti gražūs ir patikti patiems vaikams. Jei abejojate, kad pataikysite, rinkitės drabužių parduotuvės dovanų kuponus.

Pramogos – bilietai į kiną, teatrą, vandens parką ar kitą smagią pramogą taip pat puiki dovana pradinukui – jis jau tokio amžiaus, kai mokama laukti būsimos pramogos ir džiaugtis ne tik ja, bet ir pačiu laukimu.

Dovanos kūrybinei veiklai – klijuojami pastatų, laivų, mašinų  modeliukai berniukams; siūlai, medžiagos, veriami papuošalų rinkiniai mergaitėms – vienos šaunesnių dovanų, leidžiančios pasinerti į magišką kūrybos veiklą. Dovanodami tokią dovaną vaikui, rizikuojate padovanoti mylimą užsiėmimą visam gyvenimui…

Valgomos dovanos – įspūdingas tortas, nematytų neregėtų saldainių rinkinys, išsvajotų pyragaičių dėžutė ar paštu atkeliavusi šokolado plytelė – tokios dovanos nepatiks tik retiems vaikų egzemplioriams, abejingiems saldumynų pasauliui. Tiks tiek namuose pagaminti, tiek užsakyti skanumynai.

Toks mūsų su Viliumi sudarytas dovanų pradinukams idėjų sąrašas. Nenustebkite, kad jame neradote nei kompiuterio, nei mobilaus telefono ar planšetės – daugelio įsitikinimu geidžiamiausių vaikų daiktų. Vilius tiesiog jų nepaminėjo, nors juos mėgsta ir jais pažaisti gauna. O aš irgi nepuoliau jam jų priminti – tegul vaikai kiek įmanoma daugiau gyvena tikrame pasaulyje, juk jame tiek daug įdomių, puikių dalykų!

Daugiau idėjų – mūsų skiltyje „Dovanos vaikams“!

Nuotraukos A. Rimaitės

Taip pat skaitykite:

Ką dovanoti mažiausiems?

Ką dovanoti ikimokyklinukui-darželinukui?

Ką dovanoti paaugliui?

Kaip greitai paruošti vaiko gimtadienį

 

2 Responses

  1. Vida
    |

    Bilietai i rengini – gera mintis, pasinaudosiu 🙂

  2. Alvilė Rimaitė
    |

    Ačiū, Vida, džiaugiuosi, kad randate patinkančių idėjų 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *