greitai paruošiamas vaiko gimtadienis

Greitai paruošiamas vaiko gimtadienis

Nieko naujo nepasakysiu, jei imsiu pasakoti, kad vaiko gimtadieniui, kaip ir kitoms šventėms, geriausia pasiruošti iš anksto – suplanuoti darbus ką ir kada reikia padaryti ir taip toliau. Taip, planavimas geras dalykas – pasitelkus jį viskas eina kaip iš pypkės, išsiverčiama su mažesnėmis piniginėmis ir nervinėmis sąnaudomis. Tačiau jei nesate Bri Van de Kamp, turbūt ir jums bent sykį yra taip nutikę: vaiko gimtadienis ant nosies, jam padarytų darbų – nulis, o labai labai norisi patiems šventę suruošti. Ką daryti? Pasitelkim tą patį poną Planavimą ir greitai paruošiamus patiekalus. Patikėkit, jų tarpe yra dėmesio vertų… Nuimam laiką ir pirmyn:

Jei švenčiam vasarą, lauke, vienas geriausių dalykų – kepsninėje kepami patiekalai. Gardūs sprandinės kepsniai su žolelėmis – užmarinuokite juos bent 10-12 valandų prieš kepant. Apie 2 kg mėsos supjaustysime ir užmarinuosime per 15 minučių. Kepimo laiko neskaičiuosim, nes tą darbą dažniausiai nudirba tėčiai, kepsniai kepami jau pačiam vaiko gimtadieniui prasidėjus ir šiaip yra smagi atrakcija. Kepsnių receptą rasite čia.
Toliau keliaukim pasidaryti ledų – grietinėlės ir kondensuoto pieno ledus susiplaksim per 5 minutes. Dedam į šaldiklį – tegul pabūna 2-3 valandas ar ilgiau. Ledų receptas čia.

Kol ledai šąla išsikepkime avižinių sausainių – vienas du paruošiami ir labai gardūs. Tešlą paruošim ir sausainius nulipdysim per 20 minučių – šaunam į orkaitę, tegul kepa. Sausainių receptą skaitykite čia, o dabar keliaujam gaminti pagrindo tortui.
Pagaminkime torto pagrindą – jį irgi reikės palaikyti šaldytuve. Pagrindą paruošim per 30 minučių, receptas – čia. Štai šias vaišes galime rinktis kada ruošti – vaiko gimtadienio išvakarėse ar pačią šventės dieną. O toliau išvardintos turėtų būti daromos tik tą pačią dieną, kai švęsim.

Ruošiam užkandžius – tuno pyragą. Beje, jei lauke kepamų kepsnių ruošti nenorite, tuno pyragą galite paruošti kaip karštą patiekalą – tik tuomet iškepkite bent dvigubą porciją – ją sutalpinsite didelėje skardoje. Laiko sąnaudos: 15 minučių 1 pyrago paruošimui plius 25 minutes kepti orkaitėje – kol pyragas kepa, galime jam suruošti daržovių palydą. Agurkus, salierus, morkas, paprikas supjaustykite lazdelėmis – mano patirtis rodo, kad taip supjaustytas daržoves vaikai valgo puikiai – rankytės pačios tiesiasi jas pačiupti. Su daržovėm ilgai nesugaišim ir kol pyragas kepa dar turėtume spėti kukurūzų spragėsius paruošti.

Kas gali būti greičau už kukurūzų spragėsius? Vaikai juos mėgsta laaabai ir gali sudoroti didelius kiekius. Galit ruošti ir saldžių ir sūrių, arba tik vienos rūšies. Laiko sąnaudos – 10 minučių. Receptas ir gaminimo aprašymas čia.

Štai taip, teliko torto antra dalis – traukiam torto pagrindą, plakam grietinėlę ir puošiam. Per 30 minučių susisuksim.

Žiūrim ką nuveikėm: tuno pyragas, daržovių lazdelės, spragėsiai, kepsniai, ledai, tortas ir sausainiai, kuriems paruošti užtrukome 2 val. 20 minučių – ne taip blogai, ar ne? Liko dar kiek laiko? Pripučiam bent 3-5 balionus ir pririšam gerai matomoje vietoje, suveriam greitą girliandą iš popierėlių keksiukams ir permetam akimis žaidimus vaikams, kuriems pasiruošti nereikia daug laiko: Atspėk, kas aš; Miestai, vandenys; Muilo burbulai, Dėlionių slėpynės.

Mano pateiktas vaišių variantas tik vienas iš daugelio galimų, greitai paruošiamų patiekalų derinių, jų gali būti begalės ir ateityje būtinai dar apie tai kalbėsim, nes laiko taupymas šiam bėgančiam pasaulyje, deja, labai aktualus. Žinoma, planuojant reikia dar įvertinti laiko sąnaudas superkant produktus, tvarkant šventės vietą. Keletas dalykų, padėsiančių vaiko gimtadieniui pasiruošti sparčiau:

  • Sausainius ir kitas vaišes, kurias įmanoma, pasiruoškime iš anksto – prieš 1-2 dienas.
  • Laiką taupyti padeda ir produktų supirkimas internetu – jei jūsų mieste yra tokia galimybė, išmėginkite.
  • Šaldiklio atsargos – čia visada galime turėti pasiruošę naminių ledų, pirktinės šaldytos tešlos įvairiems patiekalams, pakočiotuose lakštuose užsišaldytos smėlinių sausainukų tešlos. Pastarąją teliks atsitirpinti (maždaug per 1 valandą), dar pakočioti ir kepti sausainius.
  • Bent dalį vaišių galime nupirkti – skanėstų pasirinkimas platus ir nieko nenutiks jei svečius vaišinsime jais, o ne savo ruoštais valgiais. Čia metu akmenėlį visų pirma į savo daržą, nes pati vis užsimodavau trūks plyš visas vaišes suruošti. Patikėkit, šimtą kartų geriau tortas iš prekybos centro ir gera nuotaika, nei nuo kojų nusivariusi mama ir jos keptas tortas.
  • Karšti patiekalai vaikų gimtadieniuose neprivalomi, norint, galima surengti vaišes vien tik iš saldaus stalo – vaikai tikrai nesupyks.
  • Laiką besiruošiant vaiko gimtadieniui padės sutaupyti ir mūsų Gimtadienio gidas, jis ir sukurtas tokiu tikslu, jog viską būtų galima išsirinkti vienoje vietoje – dovaną, pramogas, balionus, šventės vietą ir net formeles sausainukams!

O aplamai, prieš ruošiant vaiko gimtadienį, kai stinga laiko, siūlau realiai įvertinti gimtadienio publikos poreikius ir savo galimybes. O tada išjungti visus panikos ir streso mygtukus ir visu pajėgumu paleisti geros nuotaikos sroves – juk svarbiausia visa širdimi iki pat pirštų galiukų pajusti mums, mamoms tokią svarbią šventę – vaiko gimimo dieną.

 

Nuotraukos A. Rimaitės

Taip pat skaitykite:

Ir vėl trūksta laiko, arba greitas gimtadienis II

10 idėjų ką dovanoti pradinukui

Gimtadienis slepiasi nuo vabzdžių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *