Ir vėl trūksta laiko, arba greitas gimtadienis II

Mums, mamoms kartais tenka kaip reikiant pažongliruoti: vaikai-namai-darbas-irmilijonaskitųreikalų, kad nei vienas kamuoliukas nenusiristų į šalį, visur suspėtume ir viską padarytume. Kaip į šį verpetą įsukti dar vieną kamuoliuką – vaiko gimtadienį? Visų pirma, realiai įvertinkime savo norus – jei įkvėpimo ruošti šventę pačioms tikrai yra, tuomet belieka tinkamai susiplanuoti. Jei kaip Bridžita Džouns neprisigalvosime apelsinų konfitiūrų, Creme Anglaise ir kitų prašmatnių keistų receptų (kaip žinia, pasibaigusių mėlynos sriubos valgymu), o pasitelksime paprastus, aiškius ir greitai paruošiamus – viskas eisis kaip iš pypkės. Pernai, greito gimtadienio vaišes paruošėme per pustrečios valandos, pažiūrėkime, gal šiemet apsisuksime dar greičiau?

Pradėkime nuo svarbiausio akcento: torto – be jokios abejonės, vienas greičiausiai paruošiamų tortų yra vaflinis tortas. Kremą suplaksime per 5 minutes, pertepsime per 10-15, o šokoladinį glaistą pagaminsime ir juo tortą aprengsime dar per 15, geras pusvalandis ir tortą turime. Tik gamybą tinkamai suplanuokime, nes perteptas tortas turi mažiausiai kelias valandas sustingti iki glaistant.

Tortui į palydą pagaminkime 1-2 greitai paruošiamų saldumynų. Jų receptų rasime Gimtadienio mugės greitai paruošiamų vaišių skiltyje, čia atrinkau savo pačius pačiausius, ne kartą išmėgintus ir pravertusius – kiekvienam jų paruošti sugaišime ne daugiau 15 minučių, taigi, net ir su 2 patiekalais tilpsime į pusvalandį:

Sveikas skanėstas – jis šioje vietoje labai tinka kaip atsvara vaflinio torto riebumui-saldumui, be to, jį galime pagaminti net kelios dienos prieš šventę, tik laikykime šaldytuve.

Kita sveika, greita, vasariška altenatyva – naminiai ledai iš bananų. Supirškime juos su braškėmis ar su žemės riešutų sviestu – jei formelių neturime pakankamai, užšaldykime tiesiog dėžutėse.

Arbūzinė pica – taip pat žaibiškai paruošiamas vaisinis desertas, labai patogus valgyti, tik paruoškite bent kelias, nes populiarumo trūkumu, kaip ir visos picos, nesiskundžia.

 

Ant laužo kepti bananai – prapjauname, pridedame šokolado, suvyniojame į foliją ir atiduodame tėčiams su vaikais kepti ant žarijų, užvien bus ir šventės pramoga.

Greitas vyniotinis, galima ir ant pagaliuko – efektingas ir vaikams patinkantis, tik iškeptą jį reikia mikliai susukti, kad nesukietėtų ir nepradėtų skilinėti.

Bananų duona – visuomet skani, labai greitai paruošiama, šventei ją galite iškepti net prieš kelias savaites: susišaldykite atvėsusią šaldiklyje, atėjus gimtadieniui beliks atšildyti – aš tai darau pašildydama orkaitėje, tačiau esu skaičiusi, jog galima atšildyti ir kambario temperatūroje, tereikia daugiau laiko.

Žaibiški keksiukai iš ledų: viens du suminkoma tešla, jei norite dar greičiau – kepkite vientisoje pailgoje kekso formoje, o gimtadienio metu dar galėsite užminti mįslę: kas pirmas atspės, iš ko šis pyragas iškeptas?

Ką rimčiau pavalgyti? Pasirinkime: lazdelėmis pjaustytos daržovės su humusu, lavašo traškučiai arba humusu užpildyti lavašo krepšeliai, ant grotelių kepti kalakutienos kepsniukai lavaše (ai, kaip įsikandusi aš tą lavašą!) – kiekvieno šių patiekalų gaminimui sugaišime 20-30 minučių. Jei norime, papildykime juos pirktiniais krekeriais, trapučiais, vaisiais ir uogomis – šventei vaišės paruoštos ir su jomis į 2 valandas tikrai galime įtilpti.

O čia priėjome svarbiausią dalį – gimtadienio pramogas, nes vaikams jos gerokai labiau rūpi už vaišes, tad būtinai būtinai paplanuokime ką su vaikais smagaus nuveikti šventės metu. Kelios idėjos, kurios tikrai paprastai paruošiamos – parinkime iš jų tinkamiausias pagal vaiko amžių ir pomėgius:

Nutrinami loterijos bilietai – 10-12 bilietų pagaminsime per 20 minučių, tik jiems reikės laiko (bent kelių valandų) išdžiūti. Papuošti bilietų šonus galime patikėti ir vaikams. Prizai? Patikėkit, vaikus be galo pradžiugina paprasčiausia saldainių loterija – vienam čiupačiupsas, kitam šokoladukas, o džiaugsmo – be galo be krašto!

Piešimas gamtoje – vasarą jis visuomet smagus, ypač mažesniems. Kad būtų įdomiau, galime surengti neįprastą piešimą apvyniojant didelius popieriaus lakštus apie medį. Arba, turint specialius flomasterius, galima spalvoti akmenukus.

Puiki pramoga yra lipdymas iš naminio plastilino, net ir jo gamybą, jei jau esate išbandę, galite suruošti kartu su vaikais – juk tai puikus įdomiosios chemijos eksperimentas! Mergaitės iš plastilino gali lipdyti pakabukus su augalų atspaudais.

Kita, mergaitėms greitai suorganizuojama pramoga – greitai padaromos apyrankės iš popierinių rankšluosčių tūtelių – smagias kūrybines dirbtuves suorganizuoti galime labai paprastai!

Na, ir visuomet mitriai paruošiami žaidimai, kuriems tereikia popieriaus ir pieštuko – jų čia rasite net 7.

Kas liko? Šventinės dekoracijos – vaiko gimtadieniui tiesiog nepakeičiami balionai ir kepuraitės, pastarąsias, jei tik yra daugiau laiko, galime pasigaminti ir patys, arba patikėti vyresniems vaikams sukurti. Dar viena paprasta puošmena – specialiais flomasteriais išpieštos stiklinės, beje, jas, prasidedant šventei, galime duoti patiems vaikams nusispalvoti – kiekvienas turės savo asmeninę, sau mielą ir bus išvengta begalinio stiklinių sunaudojimo.

Štai tiek greitų idėjų – būkime kūrybingos, kurkime vaikų šventes gerai nusiteikusios ir į viską žvelkime paprasčiau. Juk svarbiausia – tai, ką jaučiame širdimi ir kokią nuotaiką skleidžiame artimiesiems. Tebūna ji šviesi šviesi!

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

2 Responses

  1. Rugilė
    |

    Super idėjos vaikų gimtadieniams, ypač kai turima tikrai mažai laiko. Nes visi tie tortai ir jų cukriniai papuošimai darant pačiam atima tikrai gan daug laiko. Daugiau tokių idėju! 🙂

  2. Alvilė Rimaitė
    |

    Ačiū, miela Rugile!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *