keptos bulvės vaikams beveik traškučiai ant pagaliuko

Keptos bulvės vaikams – beveik traškučiai ant pagaliuko

Šviežios bulvės yra tos daržovės, kurių pasirodymo kiekvienais metais labai laukiu – sezono pradžioje jos tokios gardžios, kupinos naudingų dalykų, o būdų, kaip jas patiekti, galima sugalvoti daugybę. Šiandien pristatau paprastą, sveiką ir labai vaikams patinkantį bulvių su lupena kepimą orkaitėje – visa vinis čia yra bulvės pasmeigimas ant medinio iešmelio ir supjaustymas spirale. Jei nepatingėsime supjaustyti plonai, keptos bulvės primins naminius traškučius – taip vaikų trokštamus čipsus. Gatvės pardavėjai parduoda panašius, tik kepa juos gruzdintuvėje su daugybe riebalų, hmm… – aš renkuosi orkaitę. Suvynioję į foliją, manau, tokias bulves išsikeptume ir žairjose – tik medinius iešmelius prieš tai pamerkime į vandenį bent 5 minutėms).

Ant pagaliuko keptas bulves drąsiai galime paruošti vaikų šventei – patogu valgyti pasiėmus į rankas, labai atraktyvu, skanu, o gaminti paprasta kaip dukart du. Tik jei valgys mažesni veikėjai, nulaužkite aštrųjį iešmelio galiuką, kad neužsigautų.

Reikės:

 • mažesnių, pailgos formos šviežių bulvių
 • šlakelio aliejaus
 • druskos, norimų prieskonių

Kepame bulves vaikams – beveik čipsus ant pagaliuko:

1. Įkaitiname orkaitę iki 160-170 laipsnių.

2. Kruopščiai nuplautas bulves suveriame išilgai ant medinių iešmelių.

3. Pjauname peiliu bulvę iki iešmelio, kita ranka bulvę sukdami ratu – gausis suglausta spiralė. Šiame filmuke labai aiškiai parodyta, kaip tai padaryti.

4. Išplečiame bulvę per visą pagaliuko ilgį, lengvai pašlakstome aliejumi, pabarstome druska ir norimais prieskoniais – kmynais su rozmarinu, arba Provanso žolelėmis, ar kitu mėgstamu deriniu ir siunčiame į karštą orkaitę. Kepame 15-20 minučių, kol iškeps.

Keptoms bulvėms ant pagaliuko į kompaniją patiekime šviežių daržovių, tzatziki padažo ar kefyro, galime jas apibarstyti keptuvėje lengvai pakepintų sezamo, linų sėklų, saulėgrąžų ir kmynų mišiniu. Būkite pasiruošę – vaikai paprašys pakartoti!

bulvių spiralės čipsai ant pagaliuko

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

2 Responses

 1. Mamyte
  |

  Bandysiu, ačiū už idėją!

 2. Alvilė Rimaitė
  |

  Smagu, skanių bulvyčių!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *