sumuštiniai vaikams 16 smagių idėjų

Sumuštiniai vaikams – 16 smagių idėjų

Sumuštiniai, sumuštinukai, sumuštinėliai – jei norime, kad vaikai šventėje užkrimstų šio to rimčiau – sumuštiniai yra vienas geriausių būdų tai užtikrinti. Ir nereikia manyti, kad šis patiekalas nuobodus ir neįdomus, nes variacijų čia gali būti begalės – kiekvienas iš mėgstamų produktų galime susilipdyti patį skaniausią sumuštinį. O gamindami šį demokratišką patiekalą vaikų gimtadieniui, rinkimės mažųjų mielai valgomus sveikesnius produktus ir, žinoma, būkime išradingi. Tai toli gražu nereiškia, kad reikia 3 valandas vargti pjaustant ir tepant dinozauro formos sumuštinukų kalną –  aš visuomet esu už efektyvias, bet paprastas vaišių idėjas.

Pradėkime nuo sveikiausiųsumuštinukai su sėklomis. Receptas, kurį seniai nusižiūrėjau iš brangios draugės Giedrės – sezamo, linų, kmynų, saulėgrąžų  bei kitų mėgstamų sėklų mišinį lengvai pakepinkime keptuvėje be aliejaus kol sėklos pradės spragsėti. Įberkime šiek tiek druskos. Duonos riekes aptepkime sviestu ir pamerkime į ataušusį sėklų mišinį. Labai gardu, sveika ir paprasta.

Sumuštiniai su užtepais humusas, gvakamolė, baklažanų užtepėlė Baba Ghanoush, ar smulkiai tarkuotos cukinijos, apkeptos alyvuogių aliejuje su česnaku ir druska – tokiais sveikais užtepais galime aptepti krepšelius iš duonos ar sluoksniuotos tešlos. Burė iš lavašo – turime valgomus laivelius.

Sumuštiniai su plokščia duona – lavašo suktinukai čia neabejotini favoritai. Majonezą vaikams juose keiskime graikišku jogurtu su prieskoniais, varškės užtepėlėmis.

Suktinukus galime pagaminti ne tik iš lavašo, bet ir iš paprastos duonos – prieš sukdami duoną lengvai pakočiokime ir tik tada ant jos dėkime norimus ingredientus.

Tokius pačius suktinukus, padalinus į 3 dalis, gausime dailius vieno kąsnio sumuštinius – jie vaišėse visuomet populiarūs.

Kita vieno kąsnio sumuštinių variacija – paprasti kvadratėliai, primenantys vaikams tokių svarbių skaitmeninių įrenginių ikonėles. Nupjauname duonos pluteles, o pačias riekes supjaustome vienodais kvadratėliais, aptepame sviestu, dedame kvadratėlius ar apskritimus iš sūrio, mėsos ir daržovių. Paprasta, efektyvu, bet laiko sugaišime gana nemenkai.

Krapštymosi dar daugiau bus su bitutės, boružėlės ar kitų personažų sumuštinukais. Mano siūlymas – tokius personažus padaryti tik kelis ir jais puošti visą lėkštę paprastų sumuštinių. Akytes savo bitėms ir boružėms dariau iš majonezo prieš pat patiekiant – kad atrodytų gaiviai ir šviežiai.

Gražūs, vaikams patrauklūs ir gana greitai pagaminami yra įvairūs sumuštinių vėrinukai – ant trumpų ar ilgų iešmelių galime suverti daržoves, sūrį, duonos kvadratėlius, mažus mėsos kukulius.

Sumuštiniai su sausainio formele – išpjauti galima tiek visus sumuštinius, tiek tik norimos formos langelį antroje suvožtinio riekėje, per kurį matysis užtepas. Čia dera saldūs – džemai, obuolienė, riešutų ar nutellos sviestas arba pikantiški – gvakamolės, humuso užtepai. Šiems sumuštiniams duoną lengvai pakočiokime kočėlu.

Sumuštiniai, kaip karštas patiekalas – dauguma vaikų labai mielai kerta tikrus sumuštinių karalius naminius mėsainius, paprastesnė jų variacija – susukti kepsneliai su lavašu.

Iš paprastų suvožtinių dar reikėtų paminėti sumuštinius su trapučiais – lengvi ir vaikų mielai valgomi, o pabaigai viską vainikuoju sumuštinių tortu – įdomus, neatsibodęs, paprastai pagaminamas ir pamaitinantis visą būrį mažų ir didelių valgytojų.

Štai tiek mano sumuštinių vaikams idėjų, bet nesusilaikau nepridūrusi, kad jei norėsite savo sumuštiniais tikrai visus iš koto išersti, juos galite pagaminti su savo pačių kepta duona. Naminės duonos su raugu receptas – čia, bandelių vaikams – čia.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *