pabėgimo kambarys arba idėja vyresnių vaikų gimtadieniui

Pabėgimo kambarys, arba idėja vyresnių vaikų gimtadieniui – ištrūk, jei gali!

Apie pabėgimo kambarius pirmą kartą išgirdau beveik prieš metus. Pramoga, kurios dalyviams tenka išspręsti eilę galvosūkių tam, kad ištrūktų iš uždaros žaidimo erdvės – skambėjo intriguojančiai. O mano vyresnėlį Vilių, dar didesnį galvosūkių ir šaradų mėgėją, ši idėja tiesiog pakerėjo. Vaikas akimirksniu nusprendė, kad kitą gimtadienį norės švęsti tik bandydamas ištrūkti į laisvę pabėgimo kambaryje. Ką gi, metai netrunka prabėgti ir štai: švieži, savo kailiu patirti įspūdžiai iš kiečiausiais Lietuvoje loginių užduočių ir galvosūkių kambariais save tituluojančių BreakRoom!

Buvusiame taksi parke, Pelesos gatvėje įsikūręs Vilniaus BreakRoom (yra ir Kaune) siūlo kelias skirtingas kambarių temas. Mūsų žaidėjų amžiui tinkamas buvo tik I sudėtingumo lygio „Piratų laivas“, skirtas visai šeimai ir įkandamas piliečiams nuo 6 metų. Žaidėjų kiekis ribojamas iki 4 asmenų dėl to, kad didesnei vaikų kompanijai sudėtinga susikoncentruoti ir dėmesį skirti užduočių sprendimų paieškoms, o ne begalinio triukšmo ir kito chaoso kėlimui. Taigi, padalinome švenčiančius vaikus į 2 grupes, vyresnių ir jaunesnių, ir paleidome „didžiukus“ (10-12 metų) pirmuosius tyrinėti „Piratų laivo“ paslapčių. Likusi kompanija kibom į gimtadienio vaišes, kurias šalia esančiame laukimo kambaryje galima šauniai pasitiekti. Aš, kaip mama, kartas nuo karto įsiklausydavau į už sienos besigirdintį klegesį – tarška, aha, vadinasi, viskas gerai.

Vilius su bičiuliu Vilgintu prieš kelis mėnesius jau buvo dalyvavę panašioje atrakcijoje kitame pabėgimo kambaryje, tačiau iš jo pabėgti jiems nepavyko – lyg ir spyna kažkokia strigo, lyg ir užduočių visų nesuprato. Tuo tarpu šįkart, besibaigiant nustatytam laikui, pasigirdo pergalės šūksniai ir visa vyresniųjų ketveriukė laiminga išvirto pro duris. Įveikė!

Antrieji ėjo 3 jaunesnieji vaikai (7-8 metų) – jiems į kompaniją leidausi aš ir Karolio tėtis Kęstutis. Žaidimo administratorius trumpai nupasakojo pagrindinę mintį: laivą, kuriuo keliavome, užpuolė piratai, vadovaujami lietuvių kilmės kapitono Trumpulio. Mūsų komanda pateko į nelaisvę. Tačiau netikėtai gauname šansą pabėgti – Trumpulio laivo „Vėjopatis“ įgula privalo paslėpti brangenybes artimiausioje saloje. Piratų įgula palieka laivą lygiai 45 minutėms – per šį laiką privalome spėti pasprukti.

Spyna barkštelėjo ir likome vieni mažutėje, apytamsėje patalpoje ieškoti užuominų kaip ištrūkti – bent į kitą kambarį. Kokios mįslės ir jų sprendimai mūsų laukė, žinoma, neatskleisiu – pasakysiu tiek, kad visų laivo kambarių aplinka ir užduotys sukurti labai išradingai ir galvas mudviem su Kęstučiu – suaugėliams, teko palaužyti ne menkiau už vaikus. Beje, eilinį kartą įsitikinau, kad šviežias mažųjų mąstymas dažnai veikia geriau nei suaugusiųjų (o juk sau atrodome tokie protingi!) – vaikai patys surado daugumą raktų ir išvedė mus į laisvę!

Apibendrinant: BreakRoom „Piratų laivą“ drąsiai rekomenduoju vyresniems nei 7-8 metų vaikams, ypač žingeidiems, smalsiems, mėgstantiems it riešutus gliaudyti įvairias užduotis ir galvosūkius. Mano Vilius pritariamai linksi per petį – jam, bandžiusiam panašių pramogų, BreakRoom tikrai pasirodė kiečiausi: daugiau užduočių ir jos suprantamesnės, viskas įvilkta į kerinčios istorijos rūbą ir taaaip faina!!!

Mamos gali nesijaudinti – vaikai stebimi žaidimo administratoriaus; niekur kopti, lipti ar kitaip pavojingai elgtis galimybių neturi: visi sprendimai randami akių lygyje ir vaikams aiškiai apie tai pasakoma. Tik mažiausių brolių ir sesių vežtis kartu, kaip kad padarėme mes, nepatarčiau – viena vertus, laukti ir tenkintis tik gimtadienio vaišėmis, kai didieji veikia kažką be galo svarbaus ir įdomaus – patys suprantate… Kita vertus, žiemą čia gali būti šaltoka: kai žaidėme mes, šildymo sistema šiek tiek streikavo, tad būtinai, prieš važiuodami, išsiaiškinkite situaciją – jei vėsu, apsirenkite tinkamai ir pasirūpinkite šiltu, patogiu apavu. O tuomet nusiteikite smagiai pasukti galvas – jūsų laukia „Vėjopačio“ paslaptys! Ištrūkite, jei tik galite!

Taip pat skaitykite: „Piratų gimtadienio idėjos“.

Nuotraukos: „BreakRoom“ (6); A. Rimaitės (1)

7 Responses

 1. Egle
  |

  O 13 metu vaikams galima?

 2. Alvilė Rimaitė
  |

  Egle, mums suaugusiems, buvo tikrai įdomu ir užduotys neatrodė per lengvos, tad, manau, ir trylikamečiams turėtų tikrai patikti. Galit dar pasitarti su pačiais Breakroom, ką jie rekomenduotų pagal dominuojantį amžiaus vidurkį rinktis: Piratų laivą ar kažką kitą iš jų programų.

 3. Agneta
  |

  Laba diena, mes norim svesti 10 m. gimtadieni. Gal galit paskambinti Agneta

 4. Alvilė Rimaitė
  |

  Laba diena, Agneta, Jums reikėtų susisiekti su pačiais Breakroom.

 5. Abc
  |

  Kur Kaune yra? Ir ar tiktų 10m?

 6. Alvilė Rimaitė
  |

  Breakroom’o tinklapyje rasite jų Kauno adresą, 10 metų vaikui Piratų laivas, mano galva, puikiai tinka.

 7. Trolis
  |

  LoL nezinau ka sakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *