pelėdžiukai žavi tema gimtadieniui arba rugsėjo pirmajai

Pelėdžiukai – žavi tema gimtadieniui arba… artėjančiai Rugsėjo pirmajai!

Pelėdos – ne tik labai gražūs, išskirtiniai paukščiai, bet ir plačiai žinomas žinių bei išminties simbolis, tad mieluosius pelėdžiukus puikiai galime kviesti tiek į vaiko gimtadienį, tiek į Rugsėjo 1-osios, Mokslo ir žinių šventę. Pasikartosiu, ką rašau kiekvieną rugpjūtį – prasidedančius mokslo metus būtina kartu su vaikais šventiškai pažymėti, kaip tai padaryti – iškepti pyragą, papuošti namus, patraukti į vaikų mėgstamą kavinę, pasivaikščioti parke su ledais ar surengti visą smagų vakarėlį – variantų galime sugalvoti daugybę. O šiandien apie pelėdines idėjas šventei, pažiūrėkime, ką galime sugalvoti ir nuveikti.

Siūta pelėdžiukė gali tapti šilta Rugsėjo 1-osios dovana priešmokyklinukui ar pradinukui – ją paprasta sukurti net ir neturint siuvamosios. Bus keleriopai smagiau, jei pelėdą kursite pagal vaiko nupieštą piešinuką – plačiau apie idėją skaitykite čia.

Pelėda-pieštukinė – tokių pieštukinių dirbtuves galime suorganizuoti kartu su vaikais – gimtadienio ar Mokslo ir žinių šventės metu. Tereikia vienkartinių puodelių ir dar keleto priemonių – plačiau skaitykite čia. Beje, pelėda galime paversti bet kurį kūgio formos daiktą – seną vazonėlį, kibirėlį, puodelį.

Viens du užminkę druskos tešlą, vaikams galime pasiūlyti iš jos nulipdyti pelėdas.

 

Susikurti sau po pelėdžiukę vaikai gali ir iš kitų medžiagų: graikiškų riešutų, kaštonų, kankorėžių. Mes su saviškiais pelėdas piešėme ant plokštesnių akmenukų – labai smagus atradimas, kad ant jų galima piešti ne tik specialiais tekstilės flomasteriais, bet ir geliniais rašikliais.

Kitas pelėdžiukų variantas – vyno kamščiai. Jei tokias dirbtuves rengsite šventės metu, patarčiau kamščius iš anksto nudažyti guašu, kad vaikams nereikėtų laukti, kol jis išdžius – šalia dažytų vyno kamščių parūpinkime veltinio atraižėlių, sagučių, flomasterių. Veltinis prie kamščio puikiai prisiklijuoja su PVA klijais. Į tokios pelėdžiukės viršugalvį įsukę vielutę, galime padaryti pakabinamą eglutės žaisliuką.

Spalvingą, mielą ir nuostabiai dailią pelėdų puotą sukursite pasitelkę Party Inbox šventinę atributiką ir Keksiukų pasaulio gardžiuosius keksiukus. Pastarieji tiesiog tobulai tinka Rugsėjo pirmajai ar smalsaus, žingeidaus vaiko gimtadieniui – pelėdžiukams čia draugiją palaiko liniuotės, pieštukai, skaičiavimo užduotėlės – žavu ir labai labai gardu, patikrinta! O Party Inbox išsirinksite jums reikalingas, pelėdžiukais puoštas dekoracijas: šventines kepuraites, žvakutes-smeigtukus, vienkartinius indus, servetėles, kabančias dekoracijas. Tiesiog tobulas startas naujiems mokslo metams!

idėjos rugsėjo pirmajai

Išmintingų pelėdžiukų gimtadieniui ar Mokslo ir žinių šventei pažymėti tiesiog nepamainomai tinka ir vaikų be galo mėgstami, visuomet entuziastingai sutinkami įdomieji mokslo eksperimentai. Mokslinis šou Atradėjas siūlo daugybę įvairių, pagal vaikų amžių ir kitus kriterijus parengtų programų, jų tarpe ir specialiai mokykloms parengtos programos, taip pat programos apie sveiką gyvenimo būdą. Man tai atrodo vienas geriausių būdų vaikams parodyti, koks įdomus, nepakartojamas, linksmas, smagus ir spalvingas gali būti mokslas – į tokį norisi nerti stačia galva, kuo daugiau sužinoti, išbandyti, atrasti ir pasiekti.

Ką dar galime sugalvoti Pelėdžiukų šventei? Dekoracijoms galime pasitelkti samanas, viržius, medžio šakas ir kankorėžius – paprastus arba spalvotus. Iš valgomų vaišių taip pat tiks miško vaišės: valgomos gilės, grybukai. Galime iškepti pelėdų-sausainių: suploti smulkūs zefyriukai bus akytėmis, jas priklijuosime tirpintu juodu šokoladu, iš jo ir vyzdžius bei antakius nupiešime. Snapeliai – pabarstukai-širdelės arba iš to paties tarp pirštų suspausto zefyriuko iškirptas trikampis. Sausainius galime kepti ir ant plokščių medinių pagaliukų, panašiai galime dekoruoti ir pirktinius sausainius ar keksiukus. Mano kepti sausainiai iš žemės riešutų sviesto, jų receptas – čia.

Pelėdžiukų šventei galime surengti ir klausimų-žinių žaidimą. Daugiausiai atsakiusiam parūpinkime prizą – suvenyrinį ar pačių padarytą pelėdžiuką, arba pelėdinį sausainį ant pagaliuko.

Žinių žaidimo klausimai:

1. Kieno simbolis yra pelėda?

Žinių, išminties, mokslo.

2. Kada medžioja pelėdos?

Naktį.

3. Kurioje žinomoje knygoje vaikams pelėdos atneša paštą savo šeimininkams?

J. K. Rowling knygų serijoje „Haris Poteris“.

4. Koks Hario Poterio pelėdos vardas?

Hedviga.

5. Kaip vadinasi kita populiari knygų serija, kurios pavadinime minimos pelėdos?

K. Lasky „Pelėdų karalystės sargai“.

6. Kokioje lietuvių liaudies dainoje tėvelis, motinėlė ir vaikai negražiai pasielgia su pelėda?

„Išėjo tėvelis į mišką“.

7. Ar žinote posakį apie žvirblį ir pelėdą?

Numynė žvirblis pelėdai koją…

8. O koks kitas lietuvių liaudies posakis, susijęs su pelėda, jį dažnai sako vaikai, kai nori ką nors sugėdyti?

Gėda-pelėda, Gėda-pelėda.

9. Kurioje knygoje ir pagal ją pastatytuose animaciniuose filmukuose Pelėda supainioja asiliuko uodegą su virvele ir pasikabina ją prie savo namų durų, kaip skambučio virvelę?

A. A. Milno „Mikė Pūkuotukas“.

Smagaus pelėdų sąskrydžio!

Nuotraukos: Party Inbox ir Keksiukų pasaulis; Mokslinis šou Atradėjas, A.Rimaitės.

Remiamas turinys

2 Responses

  1. Daiva
    |

    Labai gera įdėja tiek pedagogam ir ugdytiniams. Super. AČIŪ!

  2. Alvilė Rimaitė
    |

    Miela Daiva, smagu girdėti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *