rudens darbeliai ikimokyklinukams 6 paprastos idėjos

Rudens darbeliai vaikams – 6 paprastos idėjos

Šiltuosius bobų vasaros orus keičiant apniūkusiai vėsai neverta nusiminti – atsiranda laiko jaukiems vakarams: knygoms, geriems filmams, obuolių ar moliūgų pyragams, stalo žaidimams ir rudens kūrybos darbeliams kartu su vaikais. Štai 6 paprastos Gimtadienio mugės idėjos, ką gražaus rudens tema galime sukurti, kokias smagias dirbtuvėles galime imti ir, ilgai nesiruošdami, atsidaryti.

Lapų spalvojimas – jau pats lapų rinkimas yra smagus dalykas – kartu su vaikais galime pasikalbėti apie medžius, susipažinti su jų pavadinimais, papasakoti kaip lapai keičia spalvas. O kai lapų turėsime prisirinkę, tereikės susirasti teptuką ir guašą arba akrilinius dažus, tiks ir tempera – apie viską plačiau skaitykite čia.

Lapų žibintai – iš įvairiaformių medžių bei krūmų lapų galime pasigaminti jaukiai šviečiančių žibintų – darbelio aprašymas laukia čia.

Rudenį galime ir nusilipdyti – miltai, druska ir vanduo – suminkome puikiąją druskos tešlą, pasirenkame tinkamų sausainių formelių ir pirmyn į rudens statybas. Išdžiūvusius druskos tešlos gaminukus vaikai galės spalvoti guašu, akriliniais dažais, flomasteriais ar vaško kreidelėmis. Apie viską plačiau – čia.

Lapų origamis – įvairiaspalvius lapus paprasta išlankstyti iš spalvoto popieriaus. Iš jų galima sunerti girliandas, daryti aplikacijas ir kitus įdomius dalykus – lankstymo pamokėlę rasite čia.

Antspaudai su daržovėmis – antspauduoti mažiems vaikams laaabai patinka. O su daržovėmis tai daryti dar smagiau – tam nebūtina skirti gerų daržo dovanų: pažaliavusi morka ar bulvė, daržovių galiukai, sumedėjusios ar pažeistos dalys – juos galime skirti vaikų kūrybai. Antspaudavimas daržovėmis naudingas ir pažintine prasme – vaikai išmoks naujus daržovių pavadinimus, o kai kurias gal ir valgyti mieliau pradės – apie viską detaliau čia.

Ir pabaigai – apie tai, kaip pasidaryti lapų karūną. Juk saulė dar būtinai nušvis, pakviesdama smagiam pasivaikščiojimui – karūnuokime jį spalvingu žaidimu kartu su vaikais.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *