užkandžiai į kelionę arba vaišės iškylai vaikams

Užkandžiai į kelionę arba vaišės iškylai

Dviračiais, automobiliais, traukiniais, o gal pėsčiomis su kuprine ant pečių – smagusis kelionių metas įsibėgėjęs, tad laikas pakalbėti apie svarbius vaikų iškylų palydovus – užkandžius. Jie visuomet praverčia, kur bevyktume – į tolimą pajūrį, pas močiutę į sodą, ar į artimiausią paežerę transportuotume vaikų gimtadienį. Kelionių užkandžiams ar iškylos vaišėms tinka toli gražu ne visas maistas – sutikite, kad ledai, varvančios arbūzo riekės, šokoladiniai sūreliai nebus šauniausias pasirinkimas. Taigi, koks maistas tinkamas keliaujant su vaikais – užkandžiaujant automobilyje ar iškylaujant gamtoje? Parašykite, kokias vaišes suruošiate jūs, kas labiausiai praverčia, o ko niekuomet neimtumėt – aš savo ruožtu, žemiau telkiu savo kelionių su vaikais patirtį:

Lazdelėmis pjaustytos daržovės – agurkai, paprikos, morkos. Puikus ir sveikas pasirinkimas, beveik neištepantis pirštukų, malšinantis troškulį.

Kepti vištienos gabalėliai arba virti kiaušiniai – kai reikia sotesnio maisto. Orkaitėje kepti vištienos gabalėliai nėra riebūs, patogūs valgyti ir labai vaikų mėgstami, tačiau jei keliaujame toli ir karštą dieną, geresnis pasirinkimas kietai virti kiaušiniai – jie genda ne taip greitai.

Vaisiai ir uogos – šaunūs tuo, kad malšina ne tik alkio kirminuką, bet ir troškulį. Tačiau dauguma vaisių ir uogų nuplauti greitai težta, ruduoja, tepa pirštus, o tai reiškia ir viską aplinkui, todėl rinkimės apgalvotai. Tinkamiausi: skiltelėmis pjaustyti obuoliai, per pusę perpjauti greitai netežtantys abrikosai, serbentai, vyresniems vaikams tinka vyšnios ir trešnės.

Sveiki naminiai avižų batonėliai – mums labai pasiteisinęs reikalas.  Patogūs valgyti, kupini gerų dalykų – mano vaikai abu juos laaabai mėgsta ir baisiai džiaugiasi, jei pagaminu kelionių užkandai. Kitas variantas – sveikas skanėstas vaikams, kurio nereikia kepti, tačiau jo nesirenku karštoms dienoms – pabuvęs šilumoje pasidaro lipnokas ir nesikuklina vaikams pirštus išmurzinti.

Jei nenorite gaminti jokių batonėlių ir viską mėgstate daryti paprasčiau – vaikų kelionei puikiai tiks paprastas džiovintų vaisių ir riešutų mišinys. Mažiau patogus valgyti ir kiek išsisėjantis aplinkui, bet labai greitai suruošiamas ir naudingas užkandis.

Bananų duona arba bananiniai keksiukainetrupantys, sotūs, drėgni kepiniai, nuo kurių vaikų stipriai netroškins. Lygiai taip tinkami ir moliūginiai keksiukai, tik, žinoma, kelionei juos gaminkime be glaisto.

Trapučiai – sveikas lengvas užkandis, tik mano vaikai jais viską aplinkui aptrupina ir mašina po trapučių valgymo seanso stipriai primena paukščių lesyklą.

Sveiki avižiniai sausainiai – mažai trupantis ir sveikesnis sausaininės užkandos variantas. Riestainiai – pirktiniai ar naminiai, tinka savo neteplumu, tačiau yra sausoki ir daugiau suvalgius vaikus gali troškinti.

Jei labai norite vaikus kelionėje ar iškyloje vaišinti saldainiais – tiks naminiai guminukai iš vaisių sulčių, bet nepatingėkite juos apvolioti krakmole, kad pasidarytų matiniai ir vasaros karštyje greitai nesuliptų.

Tokios mūsų optimaliausios kelioninių vaišių variacijos valgant automobilyje – visos jos yra tikrai neblogas pasirinkimas ir sukant galvą, kuo užpildyti vaikų priešpiečių dėžutes, ir iškylaujant gamtoje, nors, žinoma, čia vaišės gali būti gerokai laisvesnės ir įvairesnės – daugiau idėjų iškylų vaišėms rasite skiltyje „Gimtadienis lauke“.

TAIP PAT SKAITYKITE:

„16 žodinių žaidimų vaikams – keliaujant automobiliu ar tiesiog atostogaujant“

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *