picoc rageliai, gimtadienio mugė

Picos rageliai – kaipgi tą picą į juos susukti?

Picos rageliai nepaliks abejingu nė vieno vaiko, juk tai ta pati numylėta, nepakeičiamoji, neatsivalgomoji pica, tik naujais, iš koto verčiančiais apdarais – tarsi kokia ledų porcija susisukusi ragelyje. Tik pamačiau ir siaubingai įsigeidžiau pagaminti! Tačiau kaip picą į tą ragelį susukti?

Dauguma užsienio tinklapių siūlo picos ragelius kepti ant specialių metalinių kūgių – kaina jų nemenka, o nusipirkti irgi taip paprastai nenusipirksi: reiks ieškoti, siųstis, laukti. Ką daryti? Pabandžiau paeksperimentuoti – pasirodo, metalinius kūgelius kuo puikiausiai pakeičia popieriniai – juos nesunkiai galima susisukti iš tvirtesnio popieriaus ir apvynioti folija. Kas kartą pakeičiant foliją, popierinius kūgelius galima naudoti ne vieną sykį.

Kaip iškepti picos ragelius? Pradžioje susukite kūgelius iš popieriaus ir apvyniokite folija.

Kaip pasidaryti kūgius picos rageliams:

Imame A4 formato tvirtesnį lapą ir ant jo nusibrėžiame 18–19 cm skersmens apskritimą ir dar pusę tokio paties apskritimo. Apskritimą patogiausia nubrėžti uždėjus ant popieriaus reikiamo skersmens lėkštę. Nusipieštas formas išsikerpame, sveikąjį apskritimą perkerpame per pusę. Turime 3 apskritimų puseles. Išsikerpame iš folijos 3 stačiakampius, maždaug 22×13 cm. Popieriaus apskritimo puseles suriečiame į kūgio formą (tai daroma taip pat, kaip gaminant gimtadienio kepurėles, skaitykite čia) ir apsukame folija taip, kad folija pilnai padengtų išorinę kūgelio pusę. Popieriaus kūgelių nereikia nei klijuoti, nei kitaip sutvirtinti – apsukta folija pilnai sutvirtins kūgelį, kad jis neiširtų.

pica ragelyje

Kaip padaryti picos ragelius:

1. Tešlą ne pernelyg plonai iškočiojame į nedidelius stačiakampius, kiekvieną stačiakampį apsukame apie popierinį kūgelį, kraštus užtvirtiname, užlyginame. Tešlos į vidų kūgelio neužlenkiame, nes po to popierinius kūgelius turėsime išimti. Paruoštus picos kūgelius dedame į iki 200 laipsnių įkaitintą orkaitę, į pačia žemiausią lentynėlę ir kepame apie 8–10 minučių, kol gražiai pageltonuoja.

2. Ištraukiame, leidžiame atvėsti iki tiek, kad būtų galima paimti į rankas, atsargiai ištraukiame popierinius kūgelius. Jie išsitraukia tikrai tvarkingai, nesiožiuodami. Pripildome norimo įdaro. Jei įdaras turi dar kiek pašilti, pripildytus picos ragelius atsargiai paguldome ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir įdedame kelioms minutėms į orkaitę.

Picos kūgelius galima išsikepti prieš kelias valandas, o prieš užpildant įdaru ir patiekiant, pašildyti kelias minutes karštoje orkaitėje.
Picos ragelius galima patiekti susmeigtus į vieną didesnį indą aukštais kraštais ar įmerkti po vieną į stiklines kaip kokias gėlių puokšteles. Valgant, ypač, jei picos ragelių įdaras skystesnis, ragelių apačią apsivyniokite servetėle.

Picos rageliai

Kuo užpildyti picos ragelius

Picos ragelius galima užpildyti bet kokiu mėgstamu picos įdaru – kumpis, sūris ir ananasai plius šiek tiek pomidorų padažo – gausite vaikų mėgstamą Havajų picą; konservuotas tunas, virti kiaušiniai, majonezas, sūris ir krapai;  maži mėsos kukuliai su padažu ir daržovėmis, ir taip toliau ir panašiai.
Labai paprasta picos ragelius užpildyti troškintu mėsos padažu – jo receptą rasite prie makaronų torto, tik šiek tiek nusunkite padažo skystį ir pripildę mėsos padažo, ragelių viršų apibarstykite ne mocarelos sūriu, kaip makaronų torto recepte, o tarkuotu parmezanu.

  •  500 g kvietinių miltų,
  • 2 šaukštelių sausų mielių,
  • 1 šaukšto cukraus,
  • 1,5 šaukštelio druskos,
  • 3 šaukštų alyvuogių aliejaus,
  • 350 ml vandens,
  • 1–2 šaukšteliai Provanso žolelių (nebūtinai).

Picos tešlos receptas – išeis 10–12 ragelių

1. Miltus galime naudoti įprastus baltus, o galime perpus sumaišyti su rupiais. Į miltus beriame susmulkintas žoleles, sumaišome su mielėmis, dedame druską ir cukrų.

2. Vandenį sumaišome su aliejumi, pilame ant miltų mišinio ir suminkome į vientisą tešlą. Uždengiame ir statome šiltai 1–2 valandoms pakilti.

3. Pakilusią tešlą paspaudome išleisdami orą ir leidžiame dar 15–30 minučių pakilti. Belieka iškočioti ir vynioti ant kūgelių picos ragelius.

Štaip taip, picos rageliams paruošti lyginant su paprasta pica, prireiks pusvalandžiu daugiau laiko, bet rezultatas tikrai smagus: picą ragelyje valgyti ir gardu, ir labai patogu, pamėginkite!

Nuotraukos: A. Rimaitės

Taip pat skaitykite:

Picos suktinukai

Picos Helovinui – moliūgo formos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *