Vaisiai vaiku gimtadieniui

Vaisiai vaikų gimtadieniui

Sultingi, gaivūs, saldūs ir sveiki – vaisiai vaikų gimtadienyje kuo puikiausiai gali atlikti pagrindinį saldaus stalo vaidmenį. Ypač dabar, vasarą, kai galime džiaugtis didžiule vaisių ir uogų įvairove – akys raibsta kiek gėrybių! O ir paruošti paprasta – yra daugybė vaisinių desertų, kuriuos pagaminsime labai paprastai, net be viryklės. O kam prie viryklės sukiotis patinka, su vaisiais gali iškepti puikiausių tortų, pyragų ar kitų gardumynų.
Ką reikia žinoti ruošiant vaisius vaiko gimtadieniui? Visų pirma, atsiminkime, kad patiekalai su vaisiais ruošiami ne anksčiau kaip kelios valandos prieš patiekiant – vaisiai turi būti švieži ir atrodyti gaivūs, o ne kaip nors nesimpatiškai pavytę. Antra – vaikams laaabai patinka žaismingai, nekasdieniškai patiekiami valgiai – galima sugalvoti aibes idėjų, kaip įdomiai patiekti vaisius. Ir visai nebūtina ruošti kažką sudėtingo ir įmantraus – dažnai geriau tai, kas paprasčiau.
Pasižiūrėkime, kokiais būdais galime patiekti uogas ir vaisius vaikų gimtadieniui:

1. Vaisių ir uogų vėrinukai. Ant medinių iešmelių verkite visą vaisių įvairovę, arba pasirinkite tik vieną rūšį – populiariausi vynuogių vėrinukai, kuriuos vainikuoti galima arbūzo gabalėliu, išpjautu sausainių formele. Toks vaisinis ledinuko ant pagaliuko pakaitalas. Vaikams vėrinukai be galo patinka – savo Nidutę šiemet mėlynes valgyti įkalbėjau tik suvėrusi jų bokštelį.

2. Ledų rageliai su vaisiais. Kaip ir vėrinukai, jie vaikams labai prie širdies – pasiemei į ranką ir gali eiti žaisti, negaišdamas laiko su lėkštutėmis, šakutėmis ir kitais išmįslais. O kur dar indelio skanumas bei traškumas…

3. Vaisių tortukas.  Jei jūsų virtuvėje gyvena vienodos formos, bet skirtingų dydžių formelių rinkinys, tokį bokštą padarysite labai nesunkiai – tereikia vaisius supjaustyti riekėmis, iš jų išpjauti formeles ir pastatyti vaisių bokštą. Štai toks asmeninis svarbiausio gimtadienininko tortukas, neginčijamai sveikas ir gražus.

4. Uogos ant sausainių ir keksiukų. Šviežias ar šaldytas uogas  (spanguoles, mėlynes), galime patupdyti ant kepinius puošiančio kremo, ar suverti vėrinukus ant mažesnių ar didesnių medinių iešmelių. Vaikų akys sužybės kaip reikiant, jei uogas vėrinukuose suderinsite su saldainukais guminukais ar zefyriukais.

5. Šokoladuoti vaisiai. Kaip šokoladuoti braškes, skaitykite čia.

6. Išmoningai sudėti vaisiai. Vaisiai tobulai tinka teminiams gimtadieniams iliustruoti – juk iš jų galima išdėlioti ką tik norim – laivą, karūną, boružėlę, palmę, spalvingą drugelį, ar tiesiog linksmą veiduką. Kad vaisiai atrodytų gaiviau, prieš pat patiekdami ant gimtadienio stalo, papurkškite vandeniu.

7. Šaldytų vaisių ledinukai. Arbūzo, meliono ar kivio gabalėliai gali tapti gaiviu ledinuku ant pagaliuko – užšaldykite vaisių gabalėlius su įsmeigtais mediniais iešmeliais. Kad iešmeliai ant stalo stovėtų gražiai, susmeikite juos į didelį obuolį arba į indą, pripildytą žirnių, pupelių ar kito sunkaus balasto. Ledinukų receptas čia.

8. Vaisiai su staigmena. Vaisius galite patiekti atskiromis mažomis porcijomis, kurių dugne vaikų lauks staigmena – vienas ar keli saldainukai. Beje, tai idėja ir kasdienai – suvalgyk dubenėlį mėlynių ir ant dugno rasi siurprizą!

9. Šaldytų uogų, vaisių ledai, trintų vaisių kokteiliai. Tai puikus būdas į mažųjų pilvelius išsiųsti gerą porciją sveikų dalykų. Šaldytų uogų ir jogurto deserto receptą rasite čia.

10. Kepiniai su vaisiais. Uogomis ir vaisiais galima tik puošti kepinius, o galima ir dėti juos į tešlą, jais pakeičiant dalį riebalų ar kiaušinių. Reikia konkrečių idėjų? Nekepamo torto su braškėmis receptą rasite čia, tartos su uogomis receptas – čia, citrininių keksiukų su mėlynėmis ir bananais – čia, šokoladinės bananų duonos – čia.

Tai tik keletas idėjų, kaip vaikų gimtadieniui galime patiekti vaisius – pasitelkite žiupsnį išmonės ir jūsų vaišės bus ne tik skanios, bet ir sveikos bei spalvingos.

 

Nuotraukos A. Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *