Nutrinami loterijos bilietai vaikams, kaip pasidaryti, gimtadienio mugė

Loterija vaikams – kaip pasidaryti nutrinamus bilietus

Loterija patinka visiems – tiek vaikams, tiek ne vaikams. O nutrinami loterijos bilietai yra išvis smagi pramoga – ypač naminės loterijos, kur visi ką nors laimi ir net nedidukas prizas tampa svajonių laimėjimu, kai skubiai trindamas bilieto dažus pamatai ryškėjantį jo pavadinimą. O geriausia, kad nutrinamus loterijos bilietus labai paprasta padaryti – juos paruošti gali net ir vyresni vaikai. Tik reikia šiek tiek laiko – paskutinę minutę tokios loterijos nesuruoši – guašas turi džiūti bent porą valandų.
Vaikams drąsiai patikėkite bilietų puošybą, jei nenorite, kad matytų užrašus, tegul puošia jau uždažytų loterijos bilietų rėmelius – juos galima apipiešti, apklijuoti lipdukais ar linksmomis iškarpomis iš senų žurnalų. Fantazuokite!
Loterijos prizais gali būti įvairios vaikams patinkančios smulkmenos: trintukai, drožtukai, tušinukai, muilo burbulai, papuošaliukai, ledinukai ant pagaliuko (gali būti ir smagiai dekoruoti), smulkūs žaisliukai, balionai ir kiti dalykai. Svarbu apgalvoti, kad bet kuris prizas pradžiugintų bet kurį laimėtoją – todėl, jei švenčia mišri vaikų draugija, labai mergaitiškų ar berniukiškų prizų geriau vengti – kažin ar koks Jonukas labai džiaugsis Hello Kitty plaukų gumute…
Loterijos bilietuose galite iš karto užrašyti prizo pavadinimą, o galite tik numerį, kurį vaikas turės susirasti. Norint, prie loterijos galima ir lobio paieškas prijungti, tik tuomet šiai pramogai reikės skirti gerokai daugiau laiko. O dar šiuos bilietus galima panaudoti užduočių žaidimams ir kam tik sugalvosit!

Reikės:

 • Balto matinio kartono;
 • rašiklio, geriau gelinio;
 • guašo;
 • žvakės;
 • muilo;
 • teptuko arba kempinėlės.

Kaip pasidaryti nutrinamus loterijos bilietus:

1. Kartoną sukarpome norimos formos vienodais gabalėliais. Aš karpiau 10×5 cm stačiakampiais, bet loterijos vaikams bilietus galima pasidaryti ir įdomesnius – stambesnę sausainių formelę panaudoti kaip trafaretą ir prisikarpyti gėlyčių, širdelių, namukų ar kitų smagių dalykų.
2. Bilietų viduryje pieštuku apsibrėžiame vietą, kur slėpsime bilieto užrašą. Aš savo stačiakampiuose nusibraižiau 6×2 cm dydžio stačiakampius.
3. Geliniu ar panašiu ryškesniu rašikliu (tinka ir paprastas mėlynas tušinukas, tik atrodo ne taip gražiai) užrašome bilietų tekstus, papuošiame jų rėmelius.
4. Užrašus labai gerai patriname žvake – parafinas turi padengti visą pieštuku apsibrėžtą plotą – kitaip bilieto dažai nenusitrins. Išvaškuotą bilieto vietą patepame muilu: vos vos sudrėkiname pirštą vandeniu, jį pamuiluojame ir tepame. Muilo sluoksnis reikalingas, kad tolygiau užsiteptų guašo dažai, iš bėdos galima išsiversti ir be jo.
5. Muilo sluoksniui išdžiūvus, užtepame guašu – galima įprastai teptuku, o galima užtaškuoti kempinėle. Norint tvarkingo, vienodo antspaudo, iš kempinėlės reikėtų iškirpti reikiamo dydžio stačiakampį gabalėlį, jį ištepti guašu ir užantspauduoti bilieto tekstą. Loterijos vaikams bilietėliai paruošti – telieka sulaukti kol išdžiūs!

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

7 Responses

 1. A.
  |

  Technika panaši į raižinukų.
  Manau, galima vietoj muilo naudoti sutrintos kreidos miltelius.
  Ir žvakė geriau vaškinė – su tuo parafinu ten gali galus atiduoti…
  Ačiū už idėją!

 2. Alvilė Rimaitė
  |

  Aš naudojau pačią paprasčiausią – žvakę-tabletę, ji, mano galva, šimtu procentų parafininė, bet viskas puikiai pavyko. Tačiau ačiū už mintis, tikrai galima pabandyti ir kitokias variacijas!

 3. |

  per kiek laiko išdžiuvo guašas?

 4. Alvilė Rimaitė
  |

  Žiūrint kokį sluoksnį užtepsite: jei storą, gali prireikti ir kelių valandų, jei ploniau – iki valandos. Todėl, jei norite greitesnio rezultato, dažykite tamsių spalvų guašu, jo užteks plonesnio sluoksnio, kad uždengtų užrašą ant bilieto.

 5. Patricija
  |

  Aciu pameginsiu pasidaryti pati siandien

 6. Alvilė Rimaitė
  |

  Miela Patricija, tikrai pamėginkite, mano mažoji nepaprastai mėgsta šiuos bilietus ir vis prašo, kad kokiai progai dar jų padaryčiau 🙂 Paprasta ir smagu 🙂

 7. patricija
  |

  Mano brolio gimtadienis ryt jis norejo situ bilietu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *