aš suvalgysiu tavo sagas, arba sausainiai sagutės

Aš suvalgysiu tavo sagas, arba sausainiai sagutės

Mielų, žaismingų sausainių vaikų šventei galime iškepti be jokių ypatingų formelių! Valgomoms sagoms išspausti iš tešlos tereikia mažų apskritimų – kaip pagrindinį galime naudoti plastikinį Kinder kiaušinį (dar vienas kūrybingas būdas įdarbinti šį daiktą), smulkesniajam, su kuriuo darysime sagutės kraštelius, pasitelkime konditerinio švirkšto, ar stambesnio flomasterio dangtelį. Sagučių skylutes lengvai pradursime su šiaudeliu gėrimams, bukuoju sviestinio peilio galu padarysime sagučių brūkšnį.

Gamyba paprasta, tačiau šiek tiek laiko reikalaujanti – juk reikia suformuoti daug mažų sausainių, tad atidarydami sagų fabrikėlį namuose, drąsiai kvieskimės vaikus į pagalbą – apskritimus iš tešlos išspausti sugeba ir trimečiai-keturmečiai.

Valgomų sagų panaudojimas? Be galo universalus – jos gali tapti ir miela dovanėle, svečių lauktuvėmis į namus, dažytomis ar nedažytomis sagomis galime puošti keksiukus, tortus, pyragus; valgomos sagos puikiai tinka burtininko ar fokusininko gimtadieniams ir šiaip, visoms vaikų šventėms, nes vaikai tiesiog virsta iš koto jas pamatę! Nesiūlyčiau tik patiems mažiausiems, kad po to nepradėtų valgyti tikrų sagų.

 2-3 didelėms skardoms sagų:

  • 200 g kambario temperatūros sviesto
  • 200 g cukraus
  • 1 kiaušinio
  • 1 šaukštelio maltos vanilės (nebūtinai)
  • 400 g miltų

Gaminame sausainius sagutes:

1. Minkštą sviestą išplakame su cukrumi kol masė pašviesės.

2. Įmušame kiaušinį, beriame vanilę ir išplakame iki vientisos masės.

3. Suberiame miltus ir gerai išminkome iki vientisos masės – turėkime kantrybės, kol visi miltai įsijungs į tešlą ir nepilkime papildomų skysčių.

4. Tešlą iškočiojame iki maždaug 5 mm storio ir išpjaustome sagutes. Kepame kepimo popieriumi išklotoje skardoje, 150 laipsnių orkaitėje apie 8-10 minučių, kol gražiai pagelsta.

5. Sagutes galime nudažyti natūraliais dažais spalvotu glaistu, tačiau tai – daug laiko ir kantrybės užimantis darbas, todėl dažyti siūlyčiau tik išskirtiniais atvejais – torto papuošimui ar pan. Dar galvoju, kad dalį tešlos galima nudažyti su kakava (ją įmaišant vietoje dalies miltų) ir iš karto išsikepti 2 spalvų sagučių. Šią tešlą galima užšaldyti – pravers užsimanius pavalgyti sagų.

 

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *