gimtadienio mugė, rugsėjo 1-osios sausainiai

Rugsėjo 1-osios sausainiai

Guminiais aulinukais balas taškydamas, voratinklį nuo veido braukdamas atskuba rugsėjis. Sudie, nerūpestingos atostogų dienos, sveiki, nauji mokslo metai… Truputį liūdna, truputį smagu ir įdomu – kokie jie bus? O pirmą kartą atversiantiems mokyklos ar darželio duris, jausmų puokštė visai didžiulė: ir nekantru, ir baisu, ir viskas taip nauja…
Trumpai tariant, Rugsėjo 1-oji – išskirtinė diena, todėl ją būtina pažymėti. Dovanėlę kokią sugalvoti ar surengti šventę. Ir ne tik pirmokiukams – mano įsitikinimu, visi vaikai šią dieną nusipelno mažų mažiausiai šventinio pyrago. Arba sausainių. Ypatingų tokių, kaip ir proga, kuriai kepami. Prigalvoti jų galime visokių, mano siūlymas – žaisti raidėmis ir skaičiais, nuspalvinant saldainukais, glaistais, pabarstukais, užkeliant ant pagaliukų.

sausainių – beveik margučių recepto iškepti sausainukai bus storesni, tvirtesni, puikiai tinkami dekoruoti M&M’sais ar kitais panašiais saldainukais. Iš jų galite išraityti raideles ar išdėlioti skaičiukus: paprastus ar tokius kaip ant žaidimų kauliuko. Bent kelis Rugsėjo 1-osios sausainius iškepkite su pagaliukais – vaikams jie be galo be krašto patinka. Jei baiminatės, kad su aštriais mediniais iešmeliais vaikai užsigaus, kepkite su mediniais plokščiais, skirtais kavai maišyti. Prieš kepant medinius pagaliukus pamirkykite vandenyje 5 minutes, kad nepradėtų svilti.

Kiek trapesni ir lengvesni yra smėliniai sausainiai (receptą rasite čia) – jie puikiai tinka dekoruoti pabarstukais ar išpiešti spalvotu glaistu. Pieškite dar ant šiltų sausainių ir nesibaiminkite raidelių ar skaičių kreivumo – tokie net ir tikresni, tarsi pačių pirmokėlių, lūpą prikandus ir kvėpavimą sulaikius, labai labai besistengiant išraityti.

Rugsėjo 1-osios sausainiais galima dekoruoti tortus, pyragus; įsmeigę juos į indus su biriais produktais ar obuolius, gausime kuo puikiausias valgomas dekoracijas mokslo metų šventei. O jei, ta proga, esame pakviesti į svečius – krepšelis tokių sausainių bus pačios puikiausios spalvingiausios lauktuvės.

 Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Taip pat skaitykite:

„Atgal į mokyklą – 15 smagių kūrybinės veiklos ir žaidimų idėjų“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *