priešpiečių dėžutė ka įdėti

Priešpiečių dėžutė – ką į ją įdėti?

Ką įdėti vaikų priešpiečių dėžutėn? Neabejoju, kad rugsėjui žengiant pirmuosius žingsnius, šis klausimas sukasi daugelio mamų galvose. Mano Vilius jau trečiokas, bet vis tiek rudenį tenka iš naujo pasirausti atmintyje, kokį sveiką, naudingą, greitai paruošiamą ir skanų lauknešėlį įdėti kuprinėn. Šiemet atminčiai nutariau pagelbėti – sukviečiau į vieną vietą Gimtadienio mugės idėjas ir receptus, kurios tiks priešpiečių dėžutės galvosūkiui spręsti:

Riešutai ir džiovinti vaisiai – galime pirkti paruoštus mišinius arba sukurti juos iš naudingiausių ir vaikų mėgstamiausių. Jei dedu tik riešutų, kad nesusimaišytų su kitu dėžutės turiniu, supakuoju juos į plastikinį konteineriuką nuo Kinder kiaušinio.

Kitas būdas vaikų priešpiečiams iškomandiruoti džiovintus vaisius ir riešutus – sveiki, greit pagaminami naminiai avižų batonėliai. Patikėkit – vaikams tikra šventė dėžutėje aptikti tokį skanėstą!

Lazdelėmis pjaustytos daržovės – agurkai, paprikos, morkos, salierų kotai. Puikus ir sveikas pasirinkimas, malšinantis ir troškulį. Dažniausiai daržoves derinu su sotesniu maistu.

Sotiems priešpiečiams galima įdėti orkaitėje keptų vištienos gabalėlių ar sumuštinių, pastaruosius taip pat niekas nedraudžia gaminti sveikiau – ar bandėte, kokie gardūs sumuštiniai su virta paukštiena ar liesa mėsa, apkaišyti agurkais ir salotų lapais?

Švieži vaisiai ir uogos – šaunūs tuo, kad malšina ne tik alkio kirminuką, bet ir troškulį. Rinkimės greitai negendančius –  tinkamiausi skiltelėmis pjaustyti obuoliai ir kriaušės, per pusę perpjauti greitai netežtantys abrikosai, slyvos, vyšnios ir trešnės.

Trapučiai, duoniukai – sveikas lengvas užkandis, sotesnis variantas – riestainiai, ar nesaldūs sausainiai. Burnoje tirpstančių sausainių be cukraus receptą rasite čia.

Kitas nesaldžių, o kartu ir sveikesnių sausainių variantas – krekeriai su žemės riešutų sviestu. Norisi saldžiau, bet vis dar sveikai? Iškepkime sveikų avižinių sausainių, jie tiks ir nevalgantiems kiaušinių, be to, turi minimaliai riebalų ir cukraus.

Priešpiečių dėžutėn gali sušokti ir ypatingi, namuose kepti duonos gaminiaigardi duona su raugu (pažįstu vaikų, kurie ją vieną kerta it skaniausią pyragą!) ar paprastos bandelės vaikams.

Moliūgmečiui įsibėgėjant šaldytuve visuomet turiu orkaitėje keptų ir šakute ar kombainu sutrintų moliūgų tyrės – neišsigąskit, vaikams į dėžutes jos sukrėsti nesiūlau: ji pravers jei norėsite viens du iškepti moliūgų ir sezamų duonos, moliūginių keksiukų ar sausainių.

O ypatingai dienai – kai daug pamokų, ar net koks kontrolinis ar testas lyg niūrus debesis virš galvos pakibęs, priešpiečių dėžutėn galima įdėti ir kokybišką šokoladuką, arba naminių saldainių – juostelių: šiuo metų laiku, labai skanių jų galime pasigaminti iš persikų ar nektarinų.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *