gimtadienio mugė, vaikų gimtadienis, kai reikia pavaišinti didelį būrį

Vaikų gimtadienis: kai reikia pavaišinti didelį būrį

Į gimtadienį kviesiu Karolįmykoląlukąmedąvakarę eee… ignąnojųvytąmykoląišdarželio – pamenu savo siaubą, kai prieš penktąjį gimtadienį Viliukas išpoškino ilgiausią virtinę vardų, akimirksniu mano mintyse virtusių didžiule minia – juk amžius dar buvo tas, kai į gimtadienį atvykstama su tėvais, dažniausiai abiem… Ir nors gimtadienio sąrašą kartu su Viliumi vis šiek tiek apkarpome, kasmet mano galvoje įsižiebia ta pati raudona  lemputė: kuo vaišinti vaikų gimtadienyje, kai susirenka daug svečių? Ką paruošti, kad būtų gardu, gražu ir visiems užtektų, virtuvėje nepraleistum visos savaitės, o šeimos neištiktų finansinė krizė?

Atsakymas: vaišės turi būti paprastos, skalsios, sočios ir vienu ypu pagaminamos didelėmis porcijomis. Taigi, jei jūsų turtelis susikvietė didelį būrį draugų, cake pops’us, šokoladuotas braškes ir kitus, daug žaidimo reikalaujančius dalykėlius, teks atidėti kitam kartui. Nebent, yra noras virtuvėje tą savaitę praleisti. Pradėkim nuo užkandžių:

Česnakinės duonelės – super paprastai paruošiamas ir vaikų mėgstamas užkandis. Prancūzišką batoną perpjaukite išilgai ir abi vidines jo puses dosniai aptepkite 100 g minkšto sviesto, sumaišyto su 0,5 šaukštelios druskos, 5 sutrintom česnako skiltelėm ir kapotais žalumynais: bazilikais, petražolėmis, krapais ar špinatais. Jei norite – galite pabarstyti smulkintu parmezanu. Suvožkite atgal abi batono puses, įvyniokite į foliją ar kepimo popierių ir kepkite iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 20 minučių – paskutines minutes kepkite praskleidę foliją, kad duonelės būtų traškesnės. Supjaustykite ir patiekite šiltas ar kambario temperatūros.

Prie česnakinės duonelės puikiai derės gvakamolė arba humusas. Pastarasis aplamai, mano galva, yra  vienas skalsiausių ir sočiausių užkandžių. Humusas ar gvakamolė prašyte prašosi, kad į juos ką nors padažytumėm, ne veltui juk dažiniais tituluojami. Dideliam būriui naminių traškučių pritraškinti būtų sunku, todėl siūlau sotesnę ir paprastesnę alternatyvą – paskrudintą ir trikampėliais supjaustytą sumuštinių duoną. Jei norisi kažko įdomesnio, o sukviestas svečių būrys dar telpa į proto ribas – rinkitės greitai paruošiamus krepšelius iš lavašo. 2 įprasto dydžio lavašo lakštai ir turėsite 28 krepšelius, kuriuos galėsite pripildyti humuso ar gvakamolės. Krepšeliams ar skrebučiams į talką gali ateiti didelis kalnas lazdelėmis supjaustytų daržovių: agurkų, morkų, salierų stiebų, paprikų. Dar vienas, paprastas ir skalsus užkandis: greiti pyragėliai su pomidorais ir žolelėmis.

Nors karšti patiekalai vaikų šventėse neprivalomi, tinkamai parinkti karštieji valgiai gali išvaduoti nuo užkandžių stalo ruošimo. Skalsi ir soti pica iš mano vaikystės ir naminiai mėsainiai. Pastarųjų gaminimą vaikams dar ir pramoga galima paversti.

Na, ir pasiekėm vaikų išsvajotą desertų stalą. Pradėkime nuo torto – dideliam būriui svečių siūlau rinktis gardų Giedrės tortą, kurio nereikia kepti – 14-16 žmonių jo pakaks drąsiai. Panašų skaičių svečių galima patikėti ir ploniau raikomam ledų tortui ir gimtadienio tortui su Kinder šokoladukais.

Torto palydai galite iškepti cukrinių sausainių – iš pateikto produktų kiekio jų išeina visa galybė, arba greitai paruošiamo trupininio pyrago. O jei švenčiate lauke, ant laužo kepami zefyriukai gali tapti smagia atrakcija – jie labai labai saldūs ir daugiau 1-2 net ir didžiausi smaližiai vargiai įveiks.
Vaisius padėliokite paprasčiau – vėrinukai gražūs, tačiau suverti didelį kiekį bus nelengva. Todėl dideliam vaikų būriui bus tinkamesnis vaisių assorti vienoje lėkštėje – sudėtas paprastai ar pagal kokį nesudėtingą piešinį.

Gėrimus ruoškite taip pat kuo paprastesnius: pasiruoškite didelį ąsotį vandens su ketvirčiais pjaustytais apelsinais ir citrinomis – jie suteiks vandeniui malonaus citrusų aromato ir sumažins surauktų, gryno vandens nemėgstančių vaikiškų nosių skaičių. Kitas variantas – vanduo su namine uogiene ar sirupu: perkoškite gėrimą per sietelį, kad jame neliktų tirščių.

Ką dar verta atminti, kai vaikų gimtadienyje laukiame daug svečių?

  • Susidarykite būtinų atlikti darbų sąrašą.
  • Planuodama vaišes, neužsibrėžkite visko pagaminti pati – bent dalį vaišių galite patikėti ir prekybos centrui.
  • Jei įmanoma, paprašykite pagalbos – vyro, mamos ar draugės.
  • Taupykite laiką, viską ko reikia gimtadieniui, išsirinkdami „po vienu stogu“ – Gimtadienio gide rasite tiek didelį šventės vietų bei pramogų pasirinkimą, tiek smagias dekoracijas ir net kepimo formas pyragams. Daugiau apie laiko taupymą skaitykite: Greitai paruošiamas vaiko gimtadienis.
  • Būtinai sugalvokite kokios nors veiklos, vienijančios didelę vaikų kompaniją – kartu su savo gimtadienininku išsirinkite tinkamus žaidimus, pasiruoškite jiems. Ir nusiteikite juose sudalyvauti, padėti vaikams, kad didelis jų būrys neišbyrėtų į atskirus būrelius, ar į jį neįsimestų visą griaunanti nevaldoma gimtadieninė siautligė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *