skaičiai vaikų gimtadieniui

Skaičių idėjos vaiko gimtadieniui

Ak, tie vaikiškų gimtadienių skaičiukai! Mamų ir tėčių širdis pripildantys džiaugsmo –  jau metukai, trys, keturi, oi, jau dešimt! O pačiam gimtadienininkui sukeliantys nemenką džiugią jausmų sumaištį – pamenat tą fantastišką jausmą, kai miegoti eini dar mažiukas, kokių šešerių, o štai atsikeli ir tu jau toooks didelis, tau septyni!
Trumpai tariant, sueinančius metus vaikystėje pažymintys skaičiai – reikalas svarbus ir vertas dėmesio. Štai keletas idėjų, kaip galime jais pasidžiaugti ir kokia forma į vaikų šventę pakviesti:

Jei vaiko gimtadieniui gaminate kvietimus, skaičiukai tikrai gali juos papuošti, net ir į kvietimo tekstą juos galima žaismingai įpinti – pavyzdžiui, 8-ojo Viliuko gimtadienio, kurį šventėme traukinių tema, kvietime buvo paminėta, jog slaptažodis, norintiems patekti į šventę yra „8 traukiniai“.

Pačią šventę galima pradėti tą valandą, kurios skaičiaus gimtadienis švenčiamas – 4-asis gimtadienis gali prasidėti 4-tą popiet ir taip toliau. Aišku, aštuonmečiams-dešimtmečiams šią idėją sunku pritaikyti, bet mažesniems ar didesniems ji įgyvendinama kuo puikiausiai.

Svarbusis skaičius gali puošti gimtadienio kepurėles, girliandas, balionus. Specialiais flomasteriais ar dažais jį galima išpiešti ant vaiko marškinėlių, o siuvančios mamos gali vaiko rūbus papuošti skaičiuko aplikacija.

Na, o vaikų gimtadienio vaišėse skaičiukai turi nesuskaičiuojamas galimybes pasireikšti visu gražumu. Mano mėgstamiausi – skaičiai sausainiai: čia galima tiek visko sugalvoti! Pasižiūrim:

Sausainiai ant pagaliuko – su jais aišku: suformuojam sausainius, įveriam pagaliukus ir kepam. Tačiau kai kurie skaičiukai taip gražiai išsiraitę, kad ant pagaliuko juos patupdyti sudėtinga. Tuomet gelbsti paprastas variantas: sausainius darykite apskritimo ar gėlytės formos, o skaičius ant jų įspauskite M&M’s ar panašiais saldainukais. Kaip ant stalo žaidimų kauliuko. Mažesnių sukakčių progoms taip net geriau – su pačiu mažyliu galima suskaičiuoti saldainius ir paaiškinti, kad kiekvienas saldainukas ant sausainio, skirtas vieneriems jo metukams. Tokių sausainių galima prikepti ir be pagaliuko.

Skaičius sausainius galima sukabinti ant dailios šakelės ir padovanoti kaip gimtadienio puokštę; jais galima puošti tortą; iškepus su trumpais mediniais pagaliukais – kuo puikiausiai dekoruoti gimtadienio keksiukus.

Kepant sausainius, galima nulipdyti bent vieną didesnį skaičiuką, apkaišyti saldainiais ir pakabinti ant kaklo sukaktuvininkui kaip medalį. Jei turite skaičiukų  kepimo formeles – puiku (beje, jas galima panaudoti ir kaip trafaretus išpjaustant skaičius iš arbūzo ar meliono; piešiant skaičius ant kvietimų, klijuojant ant kepurėlių, balionų ir kitur), tačiau galima išsiversti ir be jų. Tik ilgiau užtruksite ir skaičiukai bus ne tokie vienodi.
Baigiant apie sausaininius skaičius – visi mano modeliai iškepti pagal beveik margučių ant pagaliuko receptą – jis labai tinkamas tokiems kepiniams – sausainiai tvirti, netrupa, labai skanūs.

Įspūdingai atrodo tortai – skaičiai. Dėl trumpo panaudojimo, reta mama ryžtasi įsigyti jų formas, bet šeimose, kur auga daugiau vaikų arba kelioms draugėms, auginančioms panašaus amžiaus vaikus tokios formos gali pasitarnauti po kelis kartus. Kitas variantas – universalios skaičių-tortų formos, kuriose, perstumdžius kvadratėlius, kaskart galima iškepti ne tik vis kitą skaičių, bet ir raides. Deja, kiek ieškojau, kolkas jas aptikau tik užsienio interneto parduotuvėse.

Alternatyva tortui-skaičiui – skaičiuko forma sudėlioti keksiukai. Ir gražu, ir labai paprastai įgyvendinama, ir vaikams patogu valgyti. Jei keksiukų skaičius sutampa su skaičiumi, kurį išdėliojote, į kiekvieną galima ir po gimtadienio žvakutę įsmeigti.

Grįžkime prie tortų – ant jų galima sudėlioti skaičius iš saldainukų; išbarstyti pabarstukais, cukraus pudra; išpiešti glajumi naudojant iš popieriaus išsikirptą trafaretą.
Ir be abejo, kalbant apie vaiko gimtadienio tortą, reikia paminėti ir tradiciškiausią sueinančių metukų paminėjimo būdą – žvakutes ant torto. Jas galima smeigti įprastai – kiek metukų sueina, tiek žvakučių, o galima ir pasinaudoti spalvas keičiančiu žvakučių laikikliu iš Party Inbox – ši idėja ypač praverčia, kai sueina dviženklis skaičius metų ir nesinori viso torto subadyti didžiuliu būriu žvakučių. Arba, kai torto paviršius greitai tirpstantis, kaip nuotraukoje mums pozuojančio ledų torto.

 

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *