17 idėjų ką veikti švenčianr gryname ore

17 idėjų, ką žaisti švenčiant gryname ore

Nors šilti orai šiemet žaidžia su mumis vien jiems suprantamus žaidimus, vasara vis vien nenumaldomai artėja, o su ja ir švenčių gryname ore sezonas, dovanojantis vaikams aibę įvairiausių puikių pramogų. Pabandžiau į vieną įrašą surikiuoti idėjas, ką vaikams žaisti švenčiant gamtoje – siūlau dėliojant gimtadienio lauke žaidimų programą įtraukti į ją ir aktyvesnių, ir ramesnių veiklų –  kad mažieji galėtų tiek smagiai pasiausti, tiek sugrįžti į ramesnes vėžes.

Estafetės – jos gali būti kviečiamos bene į visas vaikiškas šventes gamtoje – tik pasitelkime fantaziją ir sugalvokime įvairesnių: lenktynės su šaukštais gabenant kankorėžius ar karučiais vežant kamuolius; šokinėjimas maišuose; jei švenčiate teminį burtininkų gimtadienį vaikus galite pakviesti pastraksėti viena koja kibire, kita ant žemės, rankose laikant šluotą.

vaiko gimtadienis gryname ore

Trikojų varžybos – vaikai padalinami poromis, stovi vienas šalia kito, o jų kojos – vieno kairė, kito dešinė surišamos šaliku ar virvele tarpusavyje. Vaikai turi įveikti jiems numatytą trasą kuo greičiau – kuri pora greičiausiai įveiks, ta ir laimės – laiką galime matuoti chronometru mobiliajame telefone. Kad būtų sudėtingiau, trasoje išdėliokime nedidelių kliūčių – bėganti pora turės jas apibėgti, negalės jų peršokti ar perlipti. Siūlau žaisti ant minkštos žolės ir vaikams nuo 6-7 metų, kai ašaros parkritus nebesilieja gausiu fontanu.

Laivelių plukdymas – jei švenčiame šalia nedidelio upelio, galime pakviesti vaikus surengti laivų lenktynes: iš popieriaus išlankstytų, žaislinių plastikinių ar pačių pagamintų iš medžio tošies ir spalvingos medžiagos atraižos.

Įprasti kiemo žaidimai: gaudynės, „aukščiau žemės“, slėpynės, „akla višta“,  „Ali baba“, „valgoma nevalgoma“ –  jei vaikams trūksta idėjų, tereikia tėveliams pakratyti atmintį ir prisiminti kuo džiaugdavomės savo nepamirštamomis vasaromis, kurias dažnas nuo ryto iki vakaro leisdavome kieme.

Namelio statybos. Jei švenčiame sode, namuką galime suręsti iš pledų ir kėdžių, atokesniame gamtos kampelyje tiks žabai bei rimtesni pagaliai. Vaikams pramoga bus ne tik paties namuko statymas – jame bus galima žaisti ramesnes gimtadienio veiklas, įkurti kūrybines dirbtuves.

vasaros žaidimai vaikams

Lobio paieškos – mažesniems jas surenkime paprastas, su aiškiomis užuominomis, vyresniems vaikams patiks kaip reikiant išplėstos, orientacines žaidynes primenančios paieškos.

Žygis ar ekskursija – visą vaikišką gimtadienį  galime organizuoti kaip žygį gamtoje: mokantis stovyklauti, žygiuoti, pažinti ir saugoti gamtą. O jei šventei pasirinkome kuo nors įdomų gamtos kampelį ir patys daug apie jį žinome – pakvieskime vaikus į juos sudominsiančią ekskursiją.

Skanėstai lauže – bulvių, gardžių varškės sūrių ar bananų laivelių kepimas žarijose, zefyriukai ant laužo – jei švenčiame turėdami ugniavietę, tai puiki atrakcija vaikams.

Darbeliai iš akmenukų ar kankorėžių – labiausiai jie patinka 2-4 metų pypliukams, juk tai amžius, kai taip ir vilioja tyrinėti aplinkinį pasaulį. Paversti kankorėžius ančiuku, iš akmenukų sudėlioti mėgstamo automobilio ženkliuką – taip smagu pajausti, kad iš pažįstamų dalykų gali sukurti ką nors visai kito.

Paslapčių darymas –  iš mūsų vaikystės atkeliavusi, šiuoliakinius vaikus ne mažiau nei mus kerinti pramoga: gėlių žiedai ar spalvingas popierėlis, vietoje stiklo – plastikinio butelio atraiža tvarkingai apkirptais kraštais. Tik pasibaigus šventei, nepalikime gamtoje šio gėrio – išsivežkime kartu su kitomis šiukšlėmis.

Pakabukai su augalais ar iš kriauklių – gamtos apsuptyje tikras malonumas kurti iš jos gėrybių; pagaminkime druskos tešlos ir pakvieskime vaiku lipdyti iš jos pakabukus su augalų antspaudais ar įspaustomis kriauklytėmis.

Milžiniški muilo burbulai – viena smagiausių ir efektyviausių pramogų švenčiant gamtoje. Į ją su didžiausiu malonumu pasineria tiek įvairaus amžiaus vaikai, tiek suaugusieji. Net ir patiems mažiausiems burbuliuoti sekasi puikiai. Kad skraidintume didžiulius burbulus galime pasikviesti tai darančius animatorius, arba išsinuomoti specialias lazdeles ir įsigyti reikiamo skysčio.

Pakvieskime mažuosius piešti kitaip: spalvoti pagaliukus arba medžio lapus – tam tinka paprastas guašas; tekstiliniais flomasteriais išmarginti akmenukus ar senus vazonus; paprastais flomasteriais nuspalvoti medinius ledų pagaliukus, iš didelių popieriaus lakštų pasigaminti medžius juosiančius molbertus.

Atspaudai su daržovėmis – medžių molbertus ar paprastus popieriaus lapus vaikams bus smagu suantspauduoti daržovių gabalėliais – tokiai kūrybai ypač tinka pažaliavusi morka ar bulvė, paprastai nupjaustomi bei išmetami daržovių galiukai, sumedėjusios ar pažeistos dalys.

Piešimas rankomis – terliojimosi poreikis aršiausiai būna apnikęs vaikus iki 4-5 metų, todėl ir pramogą siūlau šiai amžiaus grupei. Ko reikės? Kuo didesnio formato popieriaus lapų ir žinoma, piešti rankomis tinkamų dažų. Galite juos nusipirkti, o galite patys, smarkiai nenuvargdami, pasigaminti.

dažai piešti pirštais

Smėlio žaidimai – jie nepakeičiami tiek švenčiant paplūdimyje, tiek namų kieme. Net ir vyresni vaikai su malonumu įsitraukia į smėlio pilių ar gyvūnų kūrimą, piešinių smėlyje konkursą, kryžiukų ir nuliukų ar kitų įdomybių perkeltų nuo popieriaus ant smėlio žaidimą.

Vandens mūšiai – švenčiant karštą vasaros diena juos vaikams galime suorganizuoti tiek sodo žarna, tiek vandens šautuvais, gėlių purkštukais ar pačių pagaminamais konfeti puodeliais.

idėjos iš vienkartinių puodelių

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *