ką vaikams veikti vasarą

Ką vaikams veikti vasarą?

Pagaliau!!! Pagaliau vasara, apie kurią svajota ištisus metus ir tas nepakartojamas laisvės jausmas, kai norisi apkabinti visą pasaulį – atostogos! Saulė žarsto dosnius pažadus, gaivus birželio vėjas neša juos pro atvirus langus – regis, tiek visko galima bus nuveikti. Tačiau, didžiajam džiaugsmo antplūdžiui atslūgus, iki valiai išsimiegojus, suvalgius kalną ledų ir nuveikus kitus pirmo būtinumo dalykus, stebint pasmočiutępriejūrossutėvaisįeuropą išriedančius laimingus kiemo draugus, vogčiomis atsėlina didelis pilkas klaustukas – ką veikti???
Taigi, ką vaikams veikti vasarą? Idėjų kiekvienas galime sugalvoti begales, aš pabandžiau sukviesti į vieną eilę saviškes – vienos jų tinkamesnės augesniems vaikams, kitos – mažiuliukams; dalį vaikai įgyvendins patys savarankiškai, kitoms prireiks tėvų pagalbos. Dauguma idėjų tinkamos nuspalvinti tiek paprastai vasaros atostogų dienai, tiek vaikų šventei – nepatingėkime ir skirkime dalelę savo laiko, kad mūsų vaikų vasara būtų spalvinga, turininga ir saugi.

Piešti lauke be galo smagu – ypač, kai padarai ką nors kitaip, nei įprasta. Vietoje molberto, apsukite popieriaus lapą apie medžio kamieną, jei pučia vėjas – pritvirtinkite siūlu, tegula vaikai žaliam pavėsio glėbyje piešia ką nori ir kiek nori.

Įdomieji mokslo eksperimentai – surenkite vaikams mokslo eksperimentų popietę. Kaip pasidaryti šokančias pieno spalvas, ar slaptą rašalą, rasite ir Gimtadienio mugėje, o kitus eksperimentus patikėkite surasti patiems vaikams – tegul ieško knygose, žurnaluose ar internete – tik būtinai, būtinai susitarkite, jog eksperimentus atliks tik suaugusiųjų prižiūrimi.

Vasaros stovyklos – jei tik yra galimybė, tai nepamainoma pramoga vaikams, paliekanti daugybę spalvingų įspūdžių, ugdanti savarankiškumą ir kitus gerus dalykus. Stovyklų įvairovė didžiulė, tereikia išsirinkti pagal vaiko pomėgius – norintiems, kad vaikai laiką leistų gryname ore, žaviųjų haskių draugijoje; pramogautų miške; gyventų indėniškame kaime ir dienas leistų be galo smagiai ir įdomiai, rekomenduoju Vaikų stovyklą su haskiais ir indėnais – aš vaikystėje dėl tokios stovyklos būčiau visą karalystę atidavus, tikrai!

Akmenukai, kankorėžiai ir kitos gamtos gėrybės – iš jų galima pagaminti įvairiausių padarėlių, sudėlioti piešinius. Būdamas mažas, Viliukas mane vis įdarbindavo, kad dėliočiau iš akmenukų mašinų ženkliukus: dabar audi, dabar bmw, o dabar volvooo! Mažyliams tokiuose žaidimuose prireiks pagalbos, o vyresniesiems pakaks tik pačios idėjos pasufleravimo.

Smėlio žaidimai – tiek prie jūros, tiek namų kieme, smėlio žaidimai tiesiog nepakeičiami. Net ir vyresni vaikai su malonumu įsitrauks į smėlio pilių ar gyvūnų kurimą, piešinių smėlyje konkursą.

Namelio – štabo įsirengimas. Ar pamenate iš vaikystės koks tai smagus reikalas? Namuką galima susiręsti iš pledų, žabų ar rimtesnių pagalių, kartono dėžių – puiki vieta tiek kiemo štabo susirinkimams, tiek stalo žaidimams ar knygai paskaityti.

Piešimas ant akmenukų, senų vazonų ar drabužių – tereikės specialių flomasterių dėžutės. Tik pradėkite ir idėjos pačios viena kitą vys – štai man, nupiešus Nidai vieną boružėlę, ji taip susižavėjo, kad teko boružėlei ir mamą, ir tėtę mitriai nuspalvoti.

Pramogų kambariai ir klubai – ypač pravartūs lietingomis dienomis. Štai Skyparke vaikų laukia ne tik įspūdingos batutų platformos, kempinių baseinai, bet ir daugybė kitų pramogų: mažieji gali dūkti smagiose laipynėse, vyresnieji – įmesti įvartį į ledo ritulio vartelius, žaisti stalo futbolą, slack line’ą, stalo tenisą ir žaisti daugybę kitų žaidimų. Įspūdžių per vieną dieną – nors vežimu vežk!

Kulinariniai bandymai. Vasaros atostogos – atradimų metas, o juos padaryti galima net ir namų virtuvėje. Ką vaikams veikti vasarą? Patikėkite patiems pagaminti mėgstamą nesudėtingą patiekalą, paaiškinkite kaip ruošti ar duokite suprantamai parašytą receptą. Stenkitės minimaliai dalyvauti, apsišarvuokite kantrybe ir geranoriškumu – vaikui tai gali tapti viena smagiausių pramogų, o apie jos naudą savarankiškumui nereikia ir kalbėti – ji milžiniška!

Piešimas kreidelėmis – jo gali būti tiek variacijų! Vyresnieji gali surengti parodas ar konkursus, žaisti kryžiukus-nuliukus, klases; mažesniesiems galime nupiešti įvairias užduotėles, derinti piešinius su skintomis gėlėmis, lapais, kankorėžiais ar akmenukais, pritvirtinti kreideles prie grėbliuko – tegul piešia bangeles ar penklines. Nenorite apipiešto kiemo? Pakabinkite piešimo lentą ant tvoros ar namo sienos.

Skaitymas – apsilankykime kartu su vaikais knygyne ar bibliotekoje ir padėkime išsirinkti knygas – esu įsitikinusi, kad kiekvienam mažam žmogui galima rasti knygą, kuri jam bus įdomi.

Kūryba namuose –  kad ji būtų įdomesnė, įsitraukite ir patys – jūsų dalyvavimas vaikui bus puiki motyvacija ką nors kuriant. Galite pasiūlyti piešti, o po to pagal vaiko piešinį sukurkite žaisliuką, arba paskatinkite surengti piešinių, plastilino lipdinių, lego automobiliukų parodą – mūsų Vilius su džiaugsmu organizuoja tokius namų renignius, ir bilietus pagamina, ir eksponatams pavadinimus surašo, net ir lankytojų amžiaus cenzą nustato!

Nusiteikite kūrybingai ir šviesiai – smagios ir nepakartojamos prasidedančios vasaros ir tegul nuobodulio draugas klaustukas ką veikti??? apsilanko kuo rečiau!

Daugiau vasaros pramogų, žaidimų ir kitų idėjų, ieškokite įrašuose „Ką vaikams veikti per atostogas?“; „Ką žaisti lauke“, „17 idėjų, ką žaisti gryname ore“ ir Gimtadienio mugės žaidimų skyrelyje

Nuotraukos: Alvilė Rimaitė (14); Nuotykių akademija (2); Skypark (2).

2 Responses

  1. Jovita
    |

    Sveiki.. O kur butu galima isigyti spec flomasteriu piesimui ant akmenuku? 🙂

    Is anksto dekui 🙂

  2. Alvilė Rimaitė
    |

    Sveiki, Jovita, mes su vaikais piešiame Ikea flomasteriais, skirtais piešti ant tekstilės – labai gerai piešia ir kaina, palyginus, nedidelė 🙂 Taip pat tokių flomasterių būna visose specializuotose kanceliarinių prekių parduotuvėse. Kartais jie vadinasi flomasteriais, skirtais piešti ant medžiagos, kartais – ant porceliano ir pan. Nesu žiūrėjusi, bet gal ir didžiausiuose prekybos centruose, prie kanceliarinių kažkas panašaus turėtų būti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *