ką vaikams veikti per atostogas gimtadienio mugė

Ką vaikams veikti per atostogas?

Kaip ir kuo užpildyti vaikų atostogas, kad 3 mėnesiai vasaros būtų įdomūs, saugūs ir turiningi? Kviečiu kartu apžvelgti smagiausias Gimtadienio mugės vasariškų veiklų idėjas – jos visos tinkamos tiek šiltojo metų laiko gimtadieniams, tiek bet kuriai vasaros atostogų dienai nuspalvinti. Ir atminkime, jei tik dangus neapniukęs, – visas pramogas, net ir kūrybines, vaikams galime suorganizuoti lauke – tegul jie gryname ore pabūna kuo daugiau.

Draugadieniai – daugumai vaikų be galo svarbi draugų kompanija. Puiku, jei gerų bičiulių jie turi kaimynystėje, priešingu atveju, siūlau bent kelis sykius per vasarą suorganizuoti vaikams draugų dienas – leisti pasikviesti draugų pas save, ar išleisti pasisvečiuoti bičiulio namuose.

Piešimas kitaippernai vasarą spalvinome akmenukus, rudenį – lapus, o šiemet kviečiu išbandyti dar vieną originalų piešimo būdą – medžio šakų spalvinimą. Tinkamiausios sausos pušų šakos be žievės – miške tokių krituolių nesunku rasti. Dažai? Paprastas guašas, šalia jo galima prijungti ir flomasterius (jais galima piešti ant baltu guašu nudažytų šakų). Ypač tinka gimtadieniams bei žaidimams indėnų tema. Pagaliukus smagiausia marginti raštais, tačiau galima ir visokių pasakiškų veikėjų iš jų susikurti.

Labai panašiai galime nuspalvinti ir kankorėžius – apie tai plačiau skaitykite čia.

Augalų antspaudai – ne tik įdomu, bet ir lavina! iš plastilino, modelino ar polimerinio molio galima susikurti įdomiausių vasariškų daiktelių su grakščių augalų antspaudais, apie tai plačiau skaitykite čia.

Dar vienas kūrybiškas augalų antspaudų  panaudojimo būdas, ypač patinkantis mažiems bambliukams: daržovių antspaudai – su jais taip smagu štampuoti viską aplinkui!

Pakabukai su kriauklėmis – per atsotogas surinktas kriaukleles galima panaudoti šaunių pakabukų iš druskos tešlos gamybai. Apie viską plačiau – čia.

Vandens pramogos – jos vienos geriausių ir čia tiek visko galima sugalvoti! Štai mes pernai vaikams suorganizavome paplaukiojimą sodo kūdroje pripučiamu foteliu, ak, kiek buvo klegėjimo ir įspūdžių! Tik nepamirškime, kad būtina sąlyga visoms vaikų veikloms vandenyje – akyla suaugusiųjų priežiūra.

Laiveliai ir jų plukdymas – tinka ir paprasčiausi, išlankstyti iš popieriaus, o jei norisi įdomesnių burlaivių – iš 2 ledų pagaliukų (galime keisti vienkartiniais kavai maišyti šaukšteliais) suklijuokime stiebą, o ant jo priklijuokime iš popieriaus ar medžiagos iškirptą burės trikampį. Tokią burę įstatykime į tošies ar šakos gabalėlį, jame padarę įpjovą peiliuku. Laivai papuošia bet kurią smėlio pilį, o plukdyti juos galime net ir didesnėje vandens rėčkoje.

Vandenyje išsiskleidžiančios gėlės – triukas, atkeliavęs dar iš mūsų vaikystės. Popieriuje nusibrėžiame apskritimą, jame mažesnį apskritimą. Nupiešiame vienodus žiedlapius – kaip trafaretą galime apipiešti piršto galiuką. Nuspalvojame, iškerpame, užlenkiame žiedlapius į vidų. Gėles dedame į indą su vandeniu ir kartu su vaikais stebime kaip jos dailiai skliedžiasi. Gėles galime nusausinti popieriniu rankšluosčiu, o išdžiūvusias panaudoti dar kartą.

Vandens mūšiai – šalia vandens šautuvų, balionų, laistymosi sodo žarna ar mamos gėlių purkštuku, vandens mūšius galima paįvairinti ir smagiu pasitaškymu iš savos gamybos konfeti puodelių. Tereikia vienkartinės stiklinės (vandens mūšiui geriau ją rinktis plastikinę) ir baliono – kaip pagaminti rasite čia, tik vietoje konfeti lietučio naudokite vandenį.

Dideliu muilo burbulų gamyba – indų ploviklis, glicerinas iš vaistinės ir vanduo – sumaišome ir paliekame kelioms dienoms. Vaikystėje tiesiog būtina užburbuliuoti vieną kitą atostogų dieną! Tikslus receptas – čia.

Kelionės po Lietuvą ar artimiausias kaimynines šalis – jas galime suorganizuoti ir savaitgalį, nelaukdami savo – suaugusiųjų atostogų, taip pat vaikus galime išleisti į vienos dienos pažintines ekskursijas, kurias siūlo kelionių agentūros ar turizmo centrai. Juk visi žinome, kad kelionės, net ir trumpos, gerų dalykų suteikia labai labai daug.

Saulėtos ir spalvingos vasaros jūsų mažiesiems atostogautojams!

Įrašas papildytas 2017 metų idėjomis, dar daugiau idėjų ankstesnių vasarų įrašuose – „Ką vaikams žaisti lauke?“ ir „Ką vaikams veikti vasarą?“

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

  1. Sandra
    |

    Puikus poilsis su vaikais gali būti ir pajūryje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *