Kalėdiniai sausainiai

Kalėdiniai sausainiai – 15 skirtingų receptų

Kalėdiniai sausainiai – jų pilnas visas gruodis! Juk progų, kur jie praverčia – apstu. Ir švenčių stalui, ir valgomoms dovanoms, ir jaukiems susibėgimams. Ir laiško užsukusiam nykštukui pavaišinti, ir žiemos arbatai pagardinti. Daugelį kalėdinių sausainių galime išsikepti gerokai anksčiau. Šventėms atėjus, iš anksto paruoštos vaišės – tikra dovana. O kai kurių sausainių net ir reikėtų imtis jau dabar –  skaniausi kalėdiniai meduoliai kepami gruodžio pradžioje. Ilgiau pastovėję, jie tampa minkštesni, gardesni, kvapnesni. Rikiuoju į vieną įrašą Gimtadienio mugės sausainių receptus, kurie ypač tinkami Kalėdų šventėms.

Kokosiniai sausainiai

Receptas toks paprastas, kad jo imtis gali ir vaikai. O rezultatas – minkšti ir išvaizdūs skanėstai, puikiai tinkantys ir valgomoms dovanoms. Kokosinukai išsilaiko švieži porą savaičių ir tinka nevalgantiems kiaušinio. Receptas – čia.

kokosiniai sausainiai greitai pagaminami ir labai skanūs

Kalėdiniai sausainiai iš migdolų

Malti migdolai, marcipanų masė, citrinos lašas, žiupsnis gvazdikėlių – tikra žiemos pasaka yra šie sausainiai. Labai gardūs ir tikrai nekasdieniški. Ir taip pat kepami be kiaušinių – receptas šiame įraše.

Kalėdų žvaigždės iš migdolų, kalėdiniai migdoliniai sausainiai

Minkšti kalėdiniai meduoliai 

Iš meduolinės tešlos galime kepti įvairaus dydžio ir formų meduolius, taip pat ir jų namelius. Minkštų klasikinių meduolių tešlos receptą rasite šiame įraše, o šiame – dar viena idėja, kaip greitai sulipdyti meduolinius namelius.


Žemės riešutų sviesto sausainiai

Juos kepant namai prisipildo tokio jaukaus kvapo! Ir jie tiesiog tirpsta burnoje! Įprastas receptas – šiame įraše, o čia rasite receptą vos iš 3 ingredientų, tarp kurių nėra miltų!

Žemės riešutų sviesto sausainiai, gimtadienio mugė

Sausainiai – sagos

Žaismingi ir mieli sausainėliai, kuriuos išpjaustysime be jokių specialių formelių. Receptas – čia.

valgomos sagos

Sausainiai – arbatos maišeliai

Dar vienas linksmas pavidalas sausainiams, vėlgi sukuriamas be formelių – arbatos pakeliai. Puikiai tinka skaniai dovanėlei. Receptas – čia.

sausainiai arbatos maišeliai

Kalėdiniai sausainiai vaikams

Paprastai ir greitai iškepami, papuošiantys tiek stalą, tiek valgomas dovanas – receptą rasite čia.

Kalėdinis šokoladainis 

Supjaustytas trikampiais gabalėliais, puoštas sūriomis lazdelėmis ir saldainiais – mažiems žmonėms jis labai patinka! Šį pyragą kepčiau prieš pat šventes, tai receptas, kai gali ir nori ramiai, neskubant gaminti ir dekoruoti. Viskas detaliau surašyta – čia.
šokoladainis kalėdoms arba elniukai eglutės ir kiti vaikų džiaugsmai

Natūraliomis medžiagomis dažyti sausainiai

Šaldytomis mėlynėmis, špinatais, burokėliais ir kakava galime puikiai nuspalvinti kalėdinių sausainių glajų. Norintiems atidaryti tikras kalėdinių sausainių dirbtuves – viskas surašyta čia.

Kalėdiniai sausainiai

Vitražiniai sausainiai

Nekasdienis skanumynas, kuris kepamas išlydant ledinukus – receptas šiame įraše.

vitražiniai sausainiai-gimtadienio-muge

Cinamono sausainiai 

Kvapnūs ir jaukūs – receptą rasite čia.

sausainiai su cinamonu

Ypatingai skanūs sausainiai su šokolado gabalėliais

Vanile dvelkiantys, purūs, minkšti ir be galo skanūs. Kepinys, kurį smagu tiek gaminti, tiek krimsti, kai pasaulis už lango skendi baltuose pataluose. Receptas – čia.

Sausainiai su pabarstukais

Tirpintu šokoladu aplieti, pabarstukais padabinti – kalėdiniam variantui itin tiks žalių, baltų ir raudonų pabarstukų mišinys. Arba – baltas kokoso drožlių sniegas ar skrudinti ir pasmulkinti žemės riešutai. Receptą rasite šiame įraše.

sausainiai u pabarstukais pats tas vaiko gimtadieniui

Sausainiai su sūriu

O jei sausainių norisi pikantiškų ir nesaldžių – galime išsikepti sausainių su kietuoju sūriu. Jų receptas – čia.

nesaldūs sausainiai

Kalėdiniai sausainiai, iškepti anksčiau, geriausiai išsilaikys sudėti į sandariai užsaromus indus.

© Tekstas ir nuotraukos Alvilės Rimaitės

2 Responses

  1. Ramunė
    |

    Sveiki, kaip susisiekti su jumis Panevėžyje? 🙂 Domina užkandžių užsakymas , dėkoju 💖

  2. Alvilė
    |

    Sveiki, Ramune, mes patys sausainių užsakymams nekepame, čia tik mūsų išbandyti ir nufotografuoti receptai, siūlomi pasigaminti patiems. Užkandžių pagal užsakymą maloniai kviečiu ieškoti šioje skiltyje ir susisiekti su jų gamintojais tiesiai kiekviename skelbime nurodytais kontaktais: https://www.gimtadieniomuge.lt/uzsakomas-maistas-sventems/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *