kriauklės kankorėžiai akmenukai ką nuveikti su atostogų lobiais

Kriauklės, kanokrėžiai, akmenukai – ką nuveikti su atostogų lobiais?

Vasarai skriejant į pabaigą, namai, kuriuose gyvena maži žmonės, pasipildo įvairiausiais atostogų metu aptiktais lobiais – kriauklėmis, akmenukais, kankorėžiu rinkiniu ar vienu kitu ypatingai patikusiu pagaliuku, kuriam, po intensyvių derybų su mama, vis dėl to buvo leista pasilikti bent balkone ar terasoje. Paprastai šie radiniai, pažinties džiaugsmui atslūgus, nusėda įvairiuose namų kampeliuose ir dažniausiai būna pamirštami. O juk iš jų galime sukurti šaunių dalykų – tai puiki kūrybinė priemonė vaikų darbeliams, kartu turinti ir stiprią emocinę pusę – juk taip gera kurti prisimenant prabėgusias atostogų dienas.

Kam šiltų vandenų pakrantėse pavyko rasti didesnių kriauklių, gali jas panaudoti kaip indus papuošalams susidėti – karoliukai, auskariukai, plaukų segtukai bei gumutės – patogu, gražu ir jauku.

darbeliai iš kriauklių idėjos gimtadienio mugė

Mažesnės kriauklytės taip pat gali sudalyvauti kuriant papuošalų ar kitų smulkmenų dėžutes – jomis galime apklijuoti vienkartines popierines dėžutes, prieš tai šias nudažę guašu. Plačiau apie tai – čia. Kriauklėmis taip pat galime apklijuoti nuotraukos ar paveikslėlio rėmelius.

Kriauklytės labai pravers dekoruojant vaikų gimtadienius jūrine arba lobio ieškotojų/piratų tema. Iš jų galime suverti girliandas ant siūlų, arba tiesiog padėlioti tarp vaišių.

Ir, žinoma, iš kriauklių galime pasigaminti pakabukų! Jei pasisekė rasti kriauklę su skylute siūlui – valio, o jei ne – labai dailių pakabukų pasigaminsime su druskos tešla. Kaip viską daryti – skaitykime čia.

papuošalai vaikams pasidaryk pats

Kriauklės, o taip pat ir maži įdomių formų akmenukai, gilės ar kankorėžiai gali tapti pagrindine vinimi kuriant burtų lazdelę – Hario Poterio ar kito stebukladario, apie tai aprašyta čia.

kaip pasidaryti hario poterio burtu lazdele karnavalui helovinui ar gimtadieniui

Kankorėžiai – daug kartų rašiau, bet dar pasikartosiu – juos taip smagu spalvoti! Guašas ar akriliniai dažai – visos kankorėžių dirbtuvių paslaptys surašytos čia.

Žinoma, vieną kitą kankorėžį būtina pasilikti Kalėdoms – nudažę baltai ar nupurškę auksais sidabrais, turėsime kuo padabinti Advento vainiką ar Kalėdų eglutę.

kalėdiniai žaisliukai pasidaryk pats

Nedažytais kankorėžiukais puikiai papuošime Velykų vainiką.

velykų vainikas kaip pasidaryti

Be to, iš kankorėžių, juos jungiant, labai smagu kurti įvairius padarėlius, taip patinkančius mažyliams. Paprasčiausias ančiukas – tik ką buvo 2 kankorėžiai, o dabar – žaisliukas!

kūrybos darbeliai vaikams iš gamto medžiagų

Dar viena atostogų kankorėžių panaudojimo galimybė – vabzdžių viešbučio apstatymas. Juk smagu matyti, kaip kiemo kampelyje įsitaisę tavo rinkti kankorėžiai tampa jaukia buveine daugybei mažų sodo draugų. Čia gali rasti vietą ir miške rasti įdomūs pagaliukai.

sodininkavimas su vaikais

Didesni pagaliukai gali tapti spalvojimo dirbtuvių pagrindu – ant jų puikiai išeina piešti guašu ir akriliniais dažais.

kūrybiniai darbeliai vasara

O jei pagaliuko formos ką nors primena, vienas kitas potėpis dažais pavers jį kiškiu ar kitu padarėliu.

paprastai padaromi žaislai vaikams kiškis iš medžio

Iš pagaliukų taip pat galime pasigaminti miniatiūrinių laivelių – juos smagu plukdyti net ir paprasčiausioj sodo rėčkoj.

kaip pasidaryti burinius žaislinius laivelius

Akmenukai – juos galime spalvoti kaip tik sugalvoję. Geriausiai tinka flomasteriai, sikrti spalvoti tekstilei.

piešimas ant akmenukų

Iš akmenukų galime sudėlioti įvairiausių paveikslėlių.

žaidimai vaikams paplūdimyje

O taip pat dailieji akmenukai, kartu su kriauklytėmis ar miniatiūriniais jūros nugludintais pagaliukais, gali tapti šauniausiais magnetukais. Tereikia nusipirkti mažų magnetukų ir patikimais klijais pritvirtinti prie atostogų lobių (tik būkime atidūs, nepalikime mažiausių vaikų vienų su magnetukais, tai tikrai ne tas dalykas, kurį galima praryti). Paprasta ir labai dailu.

Smagių kūrybos su atostogų lobiais akimirkų!

kriauklės akmenukai idėjos vaikų vasaros darbeliai

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *