23 puikūs desertai rudeniui

23 puikūs desertai rudeniui

Saulės nušviestoms bobų vasaros dienoms ar darganotai belapei popietei, vaikiško gimtadienio stalui ar tiesiog savaitgaliui – renkame į vieną vietą geriausius rudeninių desertų receptus. Vieni jų gaminami su sodo ar daržo gėrybėmis, kiti – tas gėrybes vaidina, treti – apgaubti rudeniškai jaukių prieskonių. Nuodėmingai saldūs ir visai sveikuoliški – plačiam pasirinkimui:

Obuoliai su karamele, šokoladu ir riešutais. Kad valgyti būtų patogu ir smagu – pjaustyti riekėmis ir užverti ant pagaliuko. Obuolius šokoladuojame ir karamelizuojame čia.

obuoliai su karamele šokoladu ir riešutais

Riešutainis arba karamelizuotas griliažas – puikiai išvaiko visus rudens slogučius. Receptas čia.

riešutainis arba karamelizuotų riešutų griliažas

Valgomos gilės – patikėkite, jos vaikams laaabai patinka! O pagaminamos itin paprastai, net kepti nereikia – viskas aprašyta čia.

valgomos gilės idėja rudens gimtadieniui

Saldūs gardūs rudeniniai traškučiai. Iš cukruotų svarainių – receptas čia, ar plonytėlaičiai supjaustytų ir dėl to labai traškių obuolių – receptas čia.

Jaukūs ir labai skanūs cinamoniniai sausainiai – jų nereikia nei kočioti nei formelėmis spausti, telpa į vieną skardą, tad stalą pasieks greičiau už daugumą kitų sausainių. Receptas čia.

sausainiai su cinamonu

Obuolių sūris – vienas puikiausių rudens desertų, geras ir tuo, kad sykį daugiau pagaminus, saldėsių atsargų turėsite ilgam. Sūrį gaminame šiame įraše.

naminis obuolių sūris

Obuolių ir cukinijų duona – tas variantas, kai gardumas slypi paprastume. Receptas čia.

cukinijų ir obuolių duona gimtadienio mugė

Puikusis šokoladainis su cukinija ir mandresnė jo variacija – torto pavidalu.

Moliūgai, moliūgai, moliūgaimeduolius primenantys sausainiai; puikūs minkšti keksiukai, įdomesnis variantas – moliūgų duona, sveikesnės spurgos iš moliūgų, solidus moliūgų tortas ir puikusis moliūgų sūrio pyragas – prisipažinsiu, jis mano vienas mėgstamiausių!

Morkų, obuolių ir bananų sausainiai – ypač tinka ir patinka paskanauti mažiausiems. Receptas čia.

morkų obuolių ir bananų sausainiai užkandžiaujame sveikiau

Obuoliniai pyragai – tiesiai šviesiai sakau, ruduo be jų man būtų tikrai nusmurgęs. Puikusis vyniotinis su obuoliais ir aguonomis, nuostabiai skanus trupininis be kiaušinių ir šventiškas trupininis su varške ir obuoliais.

Iš paskos pyragams, pyragėliai su obuoliais – burnoje tirpstantys obuoliai skarelėse ir greiti sluoksniuotos tešlos pyragėliai.

Ir pabaigai – keletas idėjų, kaip paprastai papuošti tortą vaikiškam rudeniškam gimtadieniui – aprašymą rasite čia.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *