Bitutės gimtadienis

Bzzz – mažylis mėgsta medų? Patinka linksma geltona spalva? O gal nėra nieko įdomiau nei tyrinėti mažųjų vabalėlių pasaulį? Surenkime bitutės gimtadienį – dailios, mielos ir šaunios gėlėtų pievų gyventojos šventę! Šią temą galime naudoti tiek mažiausiems – sutikite, jie patys į mielus vabalėlius panašūs, – tiek ūgtelėjusiems ikimokyklinukams ar net pradinukams – juk šventę bitutės tema galima surengti ne tik stilingą ir gražią, bet ir nepaprastai įdomią ir kūrybingą.

Pagrindiniai dalykai, kuriais galime žaisti: bitės, medus, geltonos-juodos derinys ir gėlės.

Vaišėms geltonos ir juodos spalvų deriniui galime naudoti fermentinį sūrį ir juodąsias alyvuoges, ananasus ar mangus ir tamsias vynuoges ar trešnes, geltonus ir juodus ar rudus saldainius. Iš šių spalvų vaikams galime suverti vėrinukus ant iešmelių ar net sukurti mažas bitutes vaišėms dekoruoti.

Ryškios geltonos spalvos kepiniai taip pat tinka, čia nepakeičiami tuoj tuoj užderėsiantys moliūgai, jie geltonai nudažys ir duoną, ir keksiukus ar sausainius:

Nuo žiedo prie žiedo dūzgiančioms bitutėms vaišes galime paruošti ir gėlių formos:

Lavašo krepšeliai su avinžirnių humusu taip pat primena žiedus, o jei dar į vieną kitą nutupdysim po bitutę iš alyvuogių ir sūrio… Kukurūzų burbuolių ryškų geltonį irgi galime išnaudoti.

Medaus tortas, be abejonės, čia bus vienas tinkamiausių, be to, jį vaikai laaabai mėgsta. Nuotraukose tortas dekoruotas grybukais ir moliūgėliais iš marcipano, tačiau lygiai taip galime nulipdyti marcipanines geltonas bitutes – sparneliams tiks migdolų skiedrelės.

Pagrindinę gimtadienio bitutę galime papuošti surišamu tiulio sijonėliu, atspausdinti jai karūną ant geltono popieriaus iš princesių temos, ar ant plaukų lankelio pritvirtinti pūkuotos vielos antenas. Mažiesiems svečiams galime susukti kepures iš geltono popieriaus ir jas paspalvoti juodu flomasteriu.

Patys galime pagaminti geltonai juodų pom pomsų iš tiulio ar pasiūti vėliavėlių girliandą, o jei norime šaunių teminių bitutės gimtadienio dekoracijų – užsukime į PartyInbox.lt: balionai ir kabančios dekoracijos, lėkštutės ir puodeliai, lipdukai, dovanų maišeliai, yra net stalo kortelių, gėrimų etikečių ir saldainių popierėlių lietuviškais užrašais!

Koks bitutės gimtadienis be medaus? Į vaikų šventę jį galime pakviesti ypatingai pasipuošusį – susipažinkite su Medaus dovanėlių simpatiškuoju „BAZ BAZ“: žaismingai ir spalvingai dekoruotas dailininkės, vaikiškų knygų iliustratorės Agnės Nananai šis medutis gyvena vaikiškų tyrelių dydžio stiklainėlyje ir gali tapti ne tik žavia bitutės šventės dekoracija, bet ir dovanėle pagrindiniam gimtadienio veikėjui ar jo mažiesiems svečiams – man regis, kiekvienas mažylis norėtų tokio nedidelio, asmeninio sveikų saldėsių indelio.

Ką smagaus nuveikti per bitutės gimtadienį? Su mažiausiais galime spalvoti bitutes, lipdyti jas iš plastilino, su vyresniais iš to paties plastilino gaminti pakabukus su augalų antspaudais. Jei vaikai kiek ūgtelėję, galime surengti jiems viktoriną su klausimais ir įdomybėmis iš bičių gyvenimo, arba suorganizuoti šiai šventei išties nepakeičiamą pramogą  – edukacinę žvakių liejimo pamoką.  Čia, vasariškų vaško ir medaus aromatų apsuptyje mažieji susipažins su vienu seniausių amatų – lydys vašką ir gamins žvakes, norintys galės nusilipdyti ir kitokių vaškinių dovanėlių. Jei pageidausite, pramogą organizuojanti „Ekožvakių“ komanda supažindins net su bitininko įranga – su ja nusifotografuoti galės visos gimtadienio bitės, tiek mažos, tiek ir didelės. Smalsučiai pamokos metu susipažins su avilio „baldais“, su bičių spiečiaus „karalienės“ – bičių motinėlės kokonu, galės pasmaližiauti medaus, taip pat lauks kiti saldūs siuprizai!

Nuotraukos: Party Inbox (4), Medaus dovanėlės (2), Ekožvakės (4), A. Rimaitės (10).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *