saldumynai velykų stalui

Saldumynai Velykų stalui

Ar laukia Jūsų kiškiai velykinių saldumynų? Manieji – laaabai! Garsiai svajoja, mėgstamus gardumynus vardina, gaminimo planus kuria – skubu apžvelgti ir aš, kokie saldumynai iš Gimtadienio mugės aruodų patys pačiausi, šviesiai pavasario šventei tinkamiausi:

Greiti Cake Pop – sausainiai „Selga“ ir grietinėlės sūris, iš jų pagaminsime labai gerai minkomą masę, Velykoms iš jos galime lipdyti tiek  tradicinius apvalius, tiek kiaušinio formos pyragaičius. Receptas – čia.

Saldūs, gardūs margučiai – saldumynai su kondensuotu pienu: senas receptas, kartais – skruzdėlynu, kartais trupininiu vadinamas. Glaistą saldiems margučiams puikiai nudažysime šaldytomis mėlynėmis arba burokėlių sultimis.

Paukščiukai lizde – jei Velykoms kepsite keksiukus, mažiesiems tikrai patiks ant jų susukti kokoso drožlių lizdeliai. O jei jau išsiritę spalvingos dražė paukščiukai!

Kitas lizdelių variantas – granolos batonėliai: ir šie margi kiaušinukai iš spalvotos dražė (skaniausia – su riešutais!).

Varškės pyragas, kuris ir tortą pavaduos – man Velykoms varškės pyragas nuo vaikystės tiesiog būtinas. Mano siūlomas, drąsiai gali lipti ant torto pakylos: minkštas, sodrus, neįkyriai saldus.

Jei torto vis tik norisi tikro – rekomenduoju ypatingai skanų maskarponės tortą – švelnioji maskarponė čia draugaja su saldžiu kaip pasaka karameliniu pertepimu.

Sausainiai margučiai – bene daugiausiai džiaugsmo vaikams suteikiantys. Su vaisiniais žele saldainiais Jelly Bean, ar su populiariasiais M&M’s.

Sausainių margučių galime primarginti ir su įvariausiomis sėklomis – receptas čia.

velykiniai sausainiai margučiai su sėklomis

Dar vienas išmargintų sausainių variantas – šokoladuoti sausainiai su pabarstukais. Manajame variante jie – lazdelės formos, tačiau nesunku pagaminti ir kiaušinio formos: išspauskite apskritimus, juos viena kryptimi pakočiokite – gausis dailūs ovalai. Šokoladuokite 1/3 jų dalį.

Velykiniais kiškiais ar paukščiukais nesunku paversti ir tradicinius vaflius. Jie puikiai laikosi ant pagaliuko ir taip pat yra vaikų laaabai džiaugsmingai sutinkami.

Ir pabaigai – keli pyragai. Linksmas, spalvingas pyragas su M&M’sais bei šokolado gabaliukais – receptas čia ir citrininis keksas su grietinėlės sūriu – receptas čia.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *