top 20 patiekalų vaikų gimtadieniui gamtoje

Top 20 patiekalų vaikų gimtadienui gamtoje

Vaikiškas gimtadienis gryname ore yra daugiau nei puiku ir apie tai Gimtadienio mugėje tikrai ne sykį kalbėjome, o šiandien atskuba seniai planuotas įrašas apie šventei gamtoje tinkamiausias vaišes. Čia, mano manymu, pirmenybė atitenka maistui, kurį patogu paimti tiesiai į rankas. Prilėkei, į rankutę pačiupai ir visu greičiu atgal į žaidimų ir pramogų sūkurį. Ypatingo dėmesio verti ir ant ugnies ruošiami patiekalai – jų ruošimą vaikams galime paversti smagia atrakcija.

Nuo jų ir pradėkime – ant laužo keptos vaišės:

1. Kalakutienos vėrinukai su daržovėmis – galima ruošti ir iš vištienos – vaikai noriai valgo abu, švelniai rytietiškuose prieskoniuose pamarinuotus variantus. Patogu, kad nevalgantiems mėsos, galime suverti ir iškepti kelis atskirus iešmelius vien iš daržovių – mmm, jos tokios gardžios!

2. Marinuodami gardžius sprandinės kepsnius su žolelėmis sugaišite vos kelias minutes, tuo tarpu pagyrų bus apsčiai – patiekalas išbandytas n kartų ir visada toks pat gardus ir pavykęs.

3. Bulvės žarijose – tereikia nuplauti bulves ir tiesiai, arba suvyniojus į foliją iškepti žarijose. Valgyti su druska ir sviestu.

4. Varškės sūriai – vaikams patogiausia iškepti po 1 nedidelį sūrį arba po pusę didesnio. Kiek atvėsintus galima valgyti tiesiai iš folijos indelio, tereikės tik šakutės. Tikras vasaros gardumynas!

5. Kepsniai lavaše – demokratiškas patiekalas, kurį kiekvienas susisuka kaip nori ir su kuo nori. Jums tereikės iškepti kalakutienos kepsnelius.

6. Bananų laiveliai su šokoladu – saldus gardus vasaros desertas, kurį lengvai ir su džiaugsmu pasiruoš – bananus prikimš šokoladu – patys vaikai.

7. Zefyriukai – galime kepti gatavus iš parduotuvės, o galime pasigaminti ir savus.

Šalti užkandžiai – dauguma jų atliks sotesnio maisto vaidmenį, jei ant ugnies nieko nežadame kepti:

8. Itin patogi ir greitai susivalganti švenčiant gamtoje yra visa nesaldžių pyragų giminė. Gimtadienio mugėje rasite itin gardžius: pikantišką mėsos ir daržovių pyragą ir greitą tuno pyragą.

9. Greiti pyragėliai su pomidorais ir žolelėmis – dar viena nesaldžių pyragų versija, tik patiekta atskirais pyragėliais, tad net pjaustyti nieko nereikės.

10. Lavašo suktinukai – kiek stebiu, jie visose šventėse išnyksta vieni pirmųjų.

11. Omleto suktinukai su kumpiu – greitai paruošiamas ir skalsus užkandis, iškepamas vos iš kelių kiaušinių. Jei švęsime priešpiet, jį pasigaminti galime ir iš vakaro. Ypač tinka ir patinka amžinai alkaniems tėčiams.

12. Vieno kąsnio pyragėliai su dešrėlėmis – vaikai mėgsta tiek pyragėlius, tiek dešreles, tad šis derinys paprastai visada sulaukia pasisekimo. Jis žymiai patogesnis nei paprasti sumuštiniai.

13. Traškios vištienos gabaliukai – iškepti orkaitėje apsieinant be kibiro riebalų, jie bus gerokai sveikesni ir taip pat noriai vaikų valgomi.

14. Duoniukai – sėklų duoniukai gryname ore puikiai susilesa, o pagaminti juos ilgai netruksime.

15. Daržovės – jas švenčiant gryname ore siūlau patiekti suvertas ant išemelio arba tiesiog supjaustytas lazdelėmis. Galima ir mėgstamo dažinio šalia patiekti.

16. Sūrūs sausainiai – iškylose itin greitai išnykstantis užkandis, tinkantis ir nevalgantiems kiaušinio.

Desertai!

17. Ypatingo dėmesio verti gardumynai ant pagaliuko – nuo jų viskas gardžiau, o mamoms gerokai ramiau – juk švenčiant lauke, mažos rankos, atėjus desertų metui, paprastai būna nebe pirmo švarumo. Ypač tinka tvirtai ant pagaliukų besilaikantys greitas vyniotinis, klasikiniai vafliai, žemės riešutų sviesto, vitražiniai arba M&M’s saldainiais puošti sausainiai ant pagaliuko.

18. Vaisių ir uogų vėrinukai – vaikai tikrai nesupyks, jei juos pamiksuosime su guminukais ar net zefyriukais ir mini keksiukais.

19. Tortą galime keisti keksiukais – vėl ta pati istorija su patogumu, be to, keksiukai su popierėliais, taigi ir neplautos rankos nebe taip baisu. Patogesni bus keksiukai be kremo, tačiau, kad nebūtų pernelyg sausi, gaminkime drėgnesnius, su uogų įdaru, pavyzdžiui braškinius arba mėlynių ir bananų keksiukus.

20. Tortą švenčiant gamtoje pakeisime ir patogiai susipjaustančiu ir byrėti neskubančiu pyragu su šokoladu ir M&M’s saldainiais. Vaikams patinkančiais dalykais turtingas, paprastai paruošiamas ir gardus – toks ir turi būti iškylų pyragas!

Ir pabaigai – švenčiant gamtoje vaikų stiklines nuo nepageidaujamų zvimbiančių padarų galime apsaugoti keksiukų popierėliais – tik atitaikykime jų dydį turimoms stiklinaitėms.

Gražių ir gardžių vasariškų švenčių!

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *