vaišės į darželį ar mokyklą ką pagaminti

Vaišės į darželį ir mokyklą – ką pagaminti?

Nauji mokslo metai kojas jau spėjo apšilti, tad šiandien – apie gimtadienio vaišes į mokyklą ar darželį. Pati ne kartą sukau galvą, ką pagaminti mažųjų kolegoms, esu ir pirktines vaišes nešusi ir  manau, kad jos yra puiki išeitis tais atvejais, kai nėra laiko arba noro ką nors kepti ar kitap gaminti. Tačiau jei šių dalykų netrūksta, pasiraitokim rankoves, geros nuotaikos prijuostę apsijuoskim, gal ir vaikus į pagalbą pasikvieskim – vaišių į mokyklą ar darželį ruoša gali tapti visai smagiu užsiėmimu.

Dalykai, apie kuriuos verta pagalvoti:

– kad vaišės būtų lengvai transportuojamos,
– kad vaikams būtų patogu valgyti,
– ar grupėje/klasėje nėra alergiškų vieniems ar kitiems produktams vaikų,
– vaišės mažiesiems turėtų būti ne per riebios ir ne per saldžios,
– kad būtų ne tik skanu, bet ir akiai gražu,
– vaišės neturėtų būti sudėtingai paruošiamos, juk dažniausiai jomis reikia aprūpinti ne mažiau 20 vaikų būrį.

Tokį reikalavimų sąrašą perskaitę, į vieną vietą susibėgo šios idėjos, kartu su konkrečiais receptais:

Keksiukai – vaikai jiems visuomet neabejingi, jie greitai paruošiami, gražūs ir labai patogūs valgyti. O jei atrodo, kad po vieną keksiuką vaikams pasivaišinti kiek mažoka, drąsiai smeikite į jį po ledinuką ant pagaliuko, mini sausainių ar saldainių guminukų vėrinuką, ar glajumi prilipdykite kelis dražė saldainius.

Vaisiai ir uogos – be abejo, sveikiausias pasirinkimas, tačiau tinka tik tuomet, jei vaišėms nereikės kiūtoti iki pavakarių, belaukiant kol bus patiektos – nuplauti, supjaustyti vaisiai greitai keičia išvaizdą. Ne į gerąją pusę. Taip pat, vaišindami vaisiais, būtinai pagalvokime kaip patraukliai vaikams juos patiekti. Gal suberti į vaflinius ragelius? O gal piešinį kokį iš jų sudėlioti?

Vafliai – puikiai tinka tiek vaikų gimtadienio klasika tapę vafliai ant pagaliuko, tiek senoviniai – susukti į tūteles.

Patogiai supjaustomi pyragai: tokie, kurie nebyra kaip pasiutę – juk nenorime, kad vaikai apsitrupintų nuo kojų iki galvos, o ugdymo įstaigose apsigyventų peliukai. Tinka bananų duona, šokoladainiai, sveikas šokoladinis pyragas, riešutinis blondis, trupininis pyragas.

Sausainiai – galime patiekti paprastai, arba ant pagaliukų, o kad būtų dar įdomiau, ir skalsiau – kiekvienam pagaliukiniam sausainiui į draugiją dar po ledinuką pririšti, ar net ir patį sausainį su ledinukais iškepti. Arba it brangakmeniais nusagstyti mažais saldainukais.

Kiti skanumynai ant pagaliuko – daugumą jų sudėtinga transportuoti, tarkim dailieji cake pops’ai – svyrinėja, griūvinėja, sugadina savo puošnius šonelius ir mūsų nervų likučius. Išimtis – cake pop iš pop corn – jie lengvi, negriūvinėja, susmeigti nebūtinas balastas, tačiau norint, jį lengva sukurti iš tų pačių kukurūzų spragėsių – bus papildomos vaišės. Kitas, lengvai transportuojamų skanumynų ant pagaliuko variantas – greitas vyniotinis: vežti galima tiesiog suguldžius į dėžutę.

Avižų batonėliai – vėlgi, sveikas pasirinkimas, todėl puikiai tinkantis mažiesiems. Galime rinktis keptus, arba nekeptus naminius batonėlius – tiek vienus, tiek kitus pagaminti nesudėtinga, o kad visiems užtektų – pjaustykime mažesniais gabalėliais.

Šokoladiniai granolos lizdeliai su dražė saldainiais – norintiems originalesnių vaišių vaikams. Morengai –  jų vienų vaišėms mažoka, tačiau į gimtadienį darželyje ar mokykloje gali drąsiai žygiuoti kaip keksiukų kepurės ar kitų vaišių palyda.

Ir pabaigai – gerbiamieji tortai. Jokios abejonės – gimtadienių karaliai, tačiau reikalų su jais nemažai – reikia pasirūpinti ir lėkštutėmis su šaukšteliais, o kai kuriems mažiesiems dar ir valgyti gali tekt padėti. Dažnoje ugdymo įstaigoje tortai nepageidaujami  ir dėl riebumo, saldumo. Tačiau jei vis tik norite iškepti naminį tortą į grupę ar klasę – siūlau daugelio vaikų mėgstamą  medaus tortą, arba tortą su kinder šokoladukais, kuris yra ne kas kitas, kaip grietinėlės sūrio glaistu apsisiautęs pyragas.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *