20 idėjų kaip supakuoti dovanas, neperkant naujo popieriaus

20 idėjų, kaip supakuoti dovanas neperkant naujo popieriaus

Kaip supakuoti dovanas? Ar tradiciškai – į naujus maišelius, popierių? Ar kūrybingai – nesukuriant kalno naujų atliekų, o panaudojant tai, ką turime po ranka? Aš už antrąjį, išradingąjį variantą – jei tik galime, tausokime savo aplinką, o šį gruodį ir patys save bei kitus – užuot bėgę pirkti kalėdinio popieriaus, pažiūrėkime, kiek visko galime sugalvoti su paprastais, namuose randamais dalykais.

Kaspinas, juostelė – ypač tinkamas variantas, jei dovanojame aiškios formos daiktus: knygas, dėliones, stalo žaidimus. Taip pat puikiai tinka megztiniams, šalikams. Prie kaspino galime pritvirtinti kortelę su vardu ar dailų kalėdinį žaisliuką.

kaip supakuoti knygą dovanai
Paprastas popierius. Naudokime turimą baltą, arba gelsvą, vadinamą kraftinį popierių. Jis puikiai tinka ir naudotas, kiek palamdytas – perrištas dailiu kaspinu, papuoštas kalėdiniu žaisliuku, atrodys labai stilingai. Šiam tikslui galime sunaudoti tarkime, „Barboros“ popierinius, į kitą pusę išverstus maišus. Norėdami, galime papuošti kalėdinių sausainių formelių antspaudais.
Šilko šalikėlis, vaflinis arba lino rankšluostis, staltiesė. Tas atvejis, kai dovanos pakuotė tampa dalimi dovanos. Į šalikėlį įvyniosime nedidelius daiktus, į staltiesę laisvai tilps didelės dėžės.

Šilkais šiugždantis dovanos pakavimas

Megztas šalikas, megztukas, kepurė – į juos taip pat galime suvynioti knygą, ar kitą nedidelę dovaną.
kaip supakuoti dovanojamą mezginį
Siūtas maišelis. Kalėdinėms dovanoms tinkamų maišelių paprastai būna prieškalėdinėse mugėse. Tačiau jei mokate siūti – tai labai paprastai sukuriamas siuvinys. Maišelio siuvimo schema – šiame įraše. Didesnėms dovanoms galime pasiūti didelį maišelį su rankenomis, kuris vėliau pravers apsiperkant.
kaip supakuoti kalėdines dovanas
Saldainių sodelis. Dovana gali tapti augalas, kurį paprasta papuošti rankų darbo dekoracijomis arba išvaizdžiais ledinukais. Nors nuotraukoje pavasarinis sodelis, Kalėdoms šią idėją galime įgyvendinti su įvairiais mažais spygliuočiais. Jei augalas nekambarinis, jį dovanočiau turintiems sodą.
Stiklainis. Dovanai rinkimės gražesnį, su užspaudžiamu viršumi. Vėliau tikrai pravers bet kurioje virtuvėje. Jei tokio neturime, galime naudoti ir paprastą stiklainį, o jo viršų papuošti figūrinėmis žirklėmis iškirptos medžiagos atraiža.
naminis žemės riešuų sviestas
Kartoninės dėžutės – jos dažnai lydi įvairias prekes. Dailesnes, pritaikant dovanos pakavimui, pakaks perrišti kaspinu. Kitas galime padekoruoti sausainių formelių atspaudais, papuošti džiovintais apelsinais, džiovintų uogų kekėmis.

Kartoninės dėžutės saldainiams bei meduoliams supakuoti

Kūrybiškai surištos dovanos. Pažvelkime į tai, ką ketiname dovanoti, gal sudėjus, gali išeiti labai smagus dalykas? Nuotraukoje kalėdinius skanėstus paverčiau į mielas rogutes.

saldainių rogės

Skardinė dėžutė – į ją patogu sudėti smulkesnes dovanėles: arbatą, muiliukus, kremukus, juvelyrikos dirbinius, dekoratyvinę kosmetiką, smulkius stalo žaidimus. Vėliau tokia pakuotė pravers įvairioms smulkmenoms, o gal ir kitai dovanai  supakuoti.

kalėdiniai migdoliniai sausainiai

Puodelis, lėkštė, puodynė, dubuo. Indai tikrai gali atlikti dovanos pakuotės vaidmenį. Į juos subersime riešutus, džiovintus gardumynus, papuošalus, nedidelius kosmetikos reikmenis, kavą, arbatą.
kaip supakuoti dovanas
Dovana be pakuotės – kai kurie dovanojami daiktai tokie gražūs, kad jiems pakuotės apskritai nereikia. Kalėdų proga taip gali būti dovanojami: rankų darbo eglutė, kalėdinis vainikas, kalėdinės dekoracijos iš šieno.
kalėdinis vainikas su vaikais
Maišelis, kurio nereikia siūti. Jei turime fliso, dailų maišelį galime pagaminti vos per penkias minutes. Aprašymas – čia.
maišelis kurio nereikia siūti pagaminsim vos per 5 minutes
Jei ruošia ir pakuoja vaikai, o dovanėlės nedidukės, pakuotę jie gali sukurti iš kartoninės sūrio dėžutės. Kalėdoms užtenka nudažyti žaliu guašu ir papuošti raudonais ar aukso spalvos ornamentais. Aprašymas – čia.

greitai padaromos papuošalų dėžutės gimtadienio mugė

Megztas krepšelis irgi gali tapti dovanos pakuote. Aprašymas – čia.

Labai paprastas nertas dubenėlis – smulkiai dovanėlei supakuoti. Aprašymas – čia.

Pintinė – valgomų dovanų pakuotės klasika. Tačiau čia galime sudėti ne tik valgomus dalykus! Tokia pakuotė ypač tinka mėgstantiems grybauti, uogauti, žoliauti, turintiems sodą ar sodybą.
dovanų pakavimas idėjos
Vienkartinis popierinis puodelis – smulkioms dovanėlėms. Kaip puodelį paversti dovanų dėžute – aprašymas čia.
popierinė dėžutė kaip pasidaryti

Juokinga pakuotė. Labiausiai tinka, kai dovanomis keičiasi vaikai. Tarkime, mini monopolio žaidimą galime supakuoti į pusryčių dribsnių ar siurblio filtrų dėžutę, jei telpa, galime pakuoti į kelias skirtingų dydžių pakuotes – išpakuojant dovaną, juoko tikrai netrūks.

Naudoti maišeliai ir popieriaus atraižos – mažiau išradingas, bet taip pat aplinką tausojantis dovanų pakavimo būdas.
kaip pakuoti dovanas

Išradingai pakuojamas dovanas puošti galime labai įvairiai: dekoratyviais mediniais segtukais, sagomis, džiovintais apelsinais, anyžių žvaigždėmis, cinamono lazdelėmis, širdelėmis ar kitais ornamentais, iškirptais iš seno natų popieriaus, daržovių antspaudais, vaikų karpytomis snaigėmis, imbieriniais sausainiais, druskos tešlos gaminukais, kankorėžiais, spalvoto popieriaus formelėmis, savo gamybos lipdukais.

Pajauskime kūrybos malonumą pakuodami dovanas ir jos taps gerokai jaukesnėmis ir šiltesnėmis.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *