vaikai gamina mamos dienai 17 nesudėtingų šventinių receptų gimtadienio mugės

Vaikai gamina Mamos dienai – 17 nesudėtingų šventinių receptų

Pirmasis gegužės sekmadienis – visai čia pat ir neabejoju, kad daugelyje mažų galvelių jau sukasi klaustukas – kaip pradžiuginti patį mieliausią, brangiausią ir artimiausią žmogų, savo mamą – puikiosios Mamos dienos proga. Būdų čia gali būti daugybė – man atrodo, tikrai visoms mamoms širdys sušyla tiesiog nuo šilto apkabinimo ir nuoširdžių žodžių, ką jau kalbėti apie vaikų savomis rankomis pieštus atvirukus, lipdytus, megztus ar kitaip sukurtus darbelius ar su meile sutvarkytus namus. Na, o vaikai, kurie pajaučia užsidegusią kulinaro ugnelę, tikrai gali imti ir pagaminti šios gražios dienos proga visai šeimai šventinį patiekalą. Tik šioje vietoje, labai labai svarbus atsakingas ir protingas recepto pasirinkimas – juk norisi, kad vaišės tikrai pavyktų, tad receptą reikėtų rinktis paprastą ir neįmantrų. Todėl skubu į vieną vietą suburti paprasčiausius Gimtadienio mugės receptus – nors pagaminti juos nesudėtinga, visi jie – iš tiesų šventiški ir labai gardūs. Pasistengsiu prie kiekvieno pakomentuoti, į ką jauniesiems kulinarams atkreipti dėmesį, kad receptas tikrai pavyktų.

1. Sausainio formele išpjaustyti sumuštiniai. Duonos riekeles lengvai pakočiojame kočėlu, kad būtų plonesnės ir formelė paprasčiau įsispaustų. Apatinę suvožtinio riekę aptepame norimu užtepu – riešutų sviestu, nutella, džemu, obuoliene, varškės užtepėle arba humusu. Viršutinėje riekelėje aštriąja sausainio formelės puse išpjauname ornamentą ir dedame ant apteptos riekės. Iš išpjautų duonos gabalėlių padarykime mažų sumuštinukų. Daugiau smagių sumuštinių idėjų galite rasti – čia.

2. Bananų laiveliai su šokoladu – juos galime kepti tiek iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje, tiek ant laužo žarijų. Kepimo procesą, be abejo, turėtų prižiūrėti tėtis ar kitas suaugęs asmuo, tačiau pačius bananus prikimšti mamos mėgstamo šokolado, vaikams tikrai nebus sudėtinga. Receptas – čia.

3. Daržovių vėrinukai – ant ilgų medinių iešmelių pakaitomis suveriame agurko riekeles ir vyšninius pomidoriukus. Jei turime, galime tarp jų įverti gabalėliais pjaustytų salotų, morkų ar paprikų.

daržovių vėrinukai

4. Įvairūs vaisių vėrinukai – galime verti vien iš turimų vaisių (banano ir obuolio nesirinkime, nes greitai pajuoduos), arba paįvairinti pirktiniais mini keksiukais ar zefyriukais, guminukais.

5. Super paprasta vaisių pica iš arbūzo. Jei arbūzo pirkti šiuo metų laiku negausime, drąsiai keiskime jį saldžiu melionu. Plačiau – čia.

arbūzai vaikams

6. Obuolių putėsiai – paprastas receptas, tik reikia labai gerai išplakti baltymus. Geriausia tai daryti su specialia plaktuve. Receptas – čia.

pyragėliai putėsiai

7. Šokoladiniai šaukštai – tereikia kokybiško juodo šokolado ir norimų pabarstukų. Atsakingiausias momentas – karšto vandens vonelėje ištirpinti šokoladą. Receptas – čia.

šokoladiniai šaukštai arba mažųjų smaližių džiaugsmas

8. Sveikesni šokoladiniai triufeliai – be galo skanūs, švelnūs ir saldūs kaip pasaka. Pagaminti paprasta, tik, kaip ir šokolado šaukštų recepte, reikia atsakingai ištirpinti šokoladą. Receptas čia.

šokoladiniai triufeliai receptas

9. Sūrio ir sėklų traškučiai – džiovinto svogūno bei česnako, jei neturime, galime ir nedėti – bus skanūs ir vien tik iš sūrio bei sėklų. Svarbiausia – neperkepti! Receptas – čia.

greiti sūrio ir sėklų traškučiai

10. Sausainiai iš 3 ingredientų – puikus desertas tiems, kas nevalgo miltų. Receptas – čia.

sveiki =em4s re6ut7 sviesto sausainiai be gliuteno

11. Jei norisi gaminti be orkaitės – desertą iš 3 ingredientų galime paruošti ir jo nekepdami. Super skanūs, kiek primenantys chalvą avižų batonėliai – receptas čia.

sveiki saldumynai vaikams avižų batonėliai iš 3 ingredientų

12. Šventinį pyragą ar keksiukus paprasta iškepti iš… ledų! Mėgstamus riebesnius ledus sumaišę su miltais ir kepimo milteliais, galime iškepti skanių keksiukų arba pyragą! Ne tik gardu, bet ir labai smagu gaminti. Receptas – čia.

žaibiški keksiukai iš ledų

13. Mamos dienos proga, vaikai gali pagaminti naminių ledų – darbo labai nedaug, rezultatas – puikūs ledai, kuriems nereikia jokio specialaus gaminimo aparato. Receptas – čia.

Naminiai ledai

14. Traškučiai iš vaflių – juos pagardinti galime mamos mėgstamais prieskoniais, tik prieskonių berkime labai saikingai, čia galioja taisyklė – mažiau yra daugiau. Receptas – čia.

vaflių traškučiai

15. Kita naminių traškučių versija – iš lavašo. Receptas – čia.

Lavašą aptepame aliejumi, pabarstome prieskoniais, supjaustome trikampėliais

16. Vafliai su vaisiais. Jei tik gausime pirkti vaflių ledams – galime juos pripildyti įvairių vaisių ar uogų. Labai smagu jų kraštelius šokoladuoti ir papuošti mėgstamais pabarstukais. Receptas – čia.

idėjos vaikų gimtadienio stalui

17. Ir pabaigai – puikus, paprastai paruošiamas tortas, kurį gaminti gali ir visi šeimos vaikai kartu, ir tėtis gali čia sudalyvauti, tačiau iš esmės, darbo čia tiek nedaug, kad vyresnis vaikas, jau bežengiantis į paauglystę, gali susidoroti ir vienas pats. Svarbiausia – gerai, iki standumo išplakti grietinėlę. Braškes galime keisti šilauogėmis ar kitomis turimomis uogomis. Esu dalyvavusi daugybėje švenčių, kuriose dalyvavo ir šis tortas, užtikrinu – jo niekada nelieka. Receptas – čia.

tortas daug svečių

Smagios, šiltos ir saulėtos Mamos dienos!

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės, Vytenio Bagušausko

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *