dovanos mamos dienos proga arba 26 idėjos vaikams kaip pradžiuginti mamytę

Dovana Mamos dienai, arba 26 idėjos vaikams, kaip pradžiuginti Mamytę

Piešiniai, atvirutės, lipdiniai ar pirmieji siuviniai – mažų rankų pagaminta dovana mamos dienai visada bus be galo brangi ir miela. Tikras šilumos kamuoliukas, sušildantis tiek jį gaunantį, tiek ir kuriantį žmogų. Artėjant pirmajam gegužės sekmadieniui – Mamos dienai, rikiuoju kūrybinių darbelių idėjas vaikams, ką gražaus ir smagaus galima savomis rankomis sukurti mamai.

Vaikų kūrybiniai darbeliai – rankų darbo dovanos Mamai

1. Pavasariniais žiedais besišypsanti pačių pagaminta vazelė-kiškutis. Reikės: aukštesnio stiklainiuko, virvelės ir tėčio, ar kito suaugusiojo pagalbos. Kad padėtų nupirkti reikiamus kreidinius dažus arba purškiamą gruntą – jų rasite statybinių prekių parduotuvėse. Apie viską detaliau skaitykite čia.

2. Panaši gėlėta dovanos variacija – ištapytas vazonas su jame pasodintu augalu. Pirštukai merkiami į guašą arba akrilinius dažus ir antspauduojama. Gėlės, drugeliai ar tiesiog margi debesėliai. Džiugina tiek išpuoštas indas, tiek augalas – pati esu gavusi nuostabią, iš mažo daigelio antroko sūnaus išaugintą petuniją – ji žydėjo, skleisdama šilumą namuose visą vasarą ir dar gabaliuką rudens. Tačiau galima improvizuoti – vietoje gėlės puikiai tiks ir vynuoginio pomidoro daigas.

3. Vandenyje prasiskleidžiančios gėlės – kaip jas padaryti skaitykite čia.

4. Širdelė iš šieno – labai nesudėtingai ir greitai surišama, tokią savarankiškai pagamins ir 7-8 metų piliečiai, o su šiokia tokia pagalba net mažesni. Kaip gaminti – rasite čia.

5. Kiek vyresni vaikai gali mamai širdelę pasiūti iš linksmos medžiagos atraižėlės. Ji gali virsti įsmeigiama dekoracija, adatine ar kvepiančių žolelių pagavėle.

6. Siūta širdele galima papuošti ir saldainių sodelį – dovana mamai smaližei.

7. Paprastesnė saldžios dovanėlės variacija – saldainis-gėlytė, kuriai tereikės spalvoto popieriaus atraižos. Plačiau – čia.

8. Arba – saldainių vėrinukas. Jam verti rinkitės tik minkštus saldainius, geriausiai – guminukus ir zefyriukus.

9. Mamai galima padovanoti ir visą maišelį saldainių, ant kurių kiekvieno popierėlio būtų užrašyta po linkėjimą. Plačiau apie šią idėją – viename pirmųjų Gimtadienio mugės įrašų.

10. Visai maži pirštukai, jau 3-4 metų vaikiukų, nesunkiai nuspalvos kankorėžius – tereikia akrilinių dažų arba guašo. Detalės – čia.

11. Panašus variantas, bet kiek vyresniems vaikams – tekstilės flomasteriais (man jie geriausi Ikea) išpaišyti akmenukai. Jais taip pat galima papuošti mamai dovanojamos gėlės vazonėlį.

12. Keksiukų popierėliai ir medinis skalbinių smeigtukas nesunkiai virs pavasarine dekoracija-drugeliu. Idėja įveikiama nuo 5-6 metų.

13. Ir, žinoma, puikioji druskos tešla – iš jos vaikai gali sukurti įvarių dalykų – savo rankomis lipdytų ar išpjaustytų su sausainių formelėmis.

14. Arba – pakabukų su vasara surinktomis kriauklėmis, akmenukais.

15. Dar vienas pakabukų variantas – su augalų antspaudais. Galima gaminti iš įraše nurodyto naminio plastilino, o galima ir iš tos pačios druskos tešlos ar pirktinio modilino.

16. Vyresni, nuo 8-9 metų vaikai, mamai gali surišti smagius karolius iš storesnių siūlų. Aprašymas – čia.

17. Mamai galima pagaminti ne tik papuošalus, bet ir dėžutę jiems susidėti – apie tai skaitykite čia.

18. Vaikų daryti atvirukai – jie mamoms tokie brangūs! Eilė atvirukinių idėjų – čia.

19. Knygos uždėliukas – antspauduotas su daržovėmis, ar iš ledų pagaliuko pagamintas, ar tiesiog nupieštas ant storesnio popieriaus. Kaip smagu knygos puslapius pasižymėti tokiu mielu daiktu!

20. Pieštukinė-pelėda iš vienkartinio puodelio – vis ką nors užsirašyti mėgstančioms mamoms.

21. Balionas, pavirtęs į linksmą padarėlį – jį pagaminsite turėdami tinkamų klijų ir plono popieriaus dekoravimui – plačiau skaitykite čia.

22. Šeimos vaikai gali susivienyti ir mamai paruošti bendrą dovaną – visą linkėjimų medį. Ant jo galima kabinti ne tik atvirukus, palinkėjimus, bet ir siūtas bei popierines dekoracijas, sausainukus.

23. Dar vienas būdas paruošti bendrą dovaną mamai – siūtas žaisliukas pagal vaiko piešinį. Mažesni vaikai piešia – didesni siuva.

24. Dovana skarelėje – vyresniems, siūti mokantiems vaikams, atsiūlėti skarelės kraštus nebus sudėtinga. O viduje galima įpakuoti mažesniųjų šeimos narių paruoštą dovaną.

25. Siūtas dovanų maišelis – dovanos mamai idėja siūti mokantiems paaugliams. Schema ir aprašymas – čia.

26. Kurti mėgstantys paaugliai mamai gali surišti ir pavasarinę dekoraciją iš šieno – vainiką. Aprašymas velykinėje temoje, bet juk jį galima daryti ir be margučių! Tiesiog – puoštą kankorėžiais, smilgomis, samanomis ir panašiais smagiais dalykais.

Ir pabaigai. Gimtadienio mugės krautuvėlėje Mamos dienai galite įsigyti įvairių kūrybinių dirbtuvių, atkeliausiančių tiesiai į jūsų paštomatą. Kūrybinės dirbtuvės supakuotos dovanų dėžutėje, kiekvienoje jų ne tik kokybiškos medžiagos ir puošybos detalės, bet ir instrukcija bei rankdarbio pavyzdys. Todėl kurti – paprasta, smagu ir aišku.

Kūrybinės dėžutės tinkamos kurti didesnėje draugijoje – kiekvienam vaikui kuriant po vieną darbelį. Arba vienam, keliems kūrėjams kuriant po kelis darbelius.

Kūrybinės dėžutės – jūsų patogumui. Sutaupomas laikas, kurį išleistumėte medžiagų paieškai. Sutaupomi pinigai, kuriuos išleistumėte pirkdami medžiagų įvairovę. Ir jokių likučių. Viskas tokiais kiekiais, kurių reikia sukurti vienam ar kitam rankdarbiui. Tiesiai į jūsų paštomatą.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Taip pat skaitykite: „Vaikai gamina Mamos dienai – 17 paprastų šventiškų receptų“

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *