jaukios krikštynų idėjos gimtadienio mugė

Jaukios krikštynų idėjos

Krikštynos – ypatinga šventė, norisi, kad ji būtų sušildyta jaukiais, nekasdieniais akcentais, ilgai išliksiančiais šviesiais prisiminimais. Krikštynų dovanos, puošmenos, žaidimai – ruoškime juos su šiltomis emocijomis, įdėkime dalelę širdies ir sukursime išties nepaprastą šventę.

Medus – jame tiek daug stiprios šviesios magijos: saulės, mūsų pievų, gėlių, giedro dangaus ir pačių bičių, jis tiesiog būtinas krikštynose! Galime jį pakviesti kaip atminimo dovanėlę krikštynų svečiams – žaviai papuošti, aprengti, apmegzti nedideli medaus stiklainėliai gyvena Medaus dovanėlėse. Jie tokie dailūs, kad iki padovanojant svečiams, puikiai atliks šventės dekoracijų vaidmenį.

Dailų medutį ar kitą krikštynų dovaną šaunu įpakuoti pačių siūtuose dovanų maišeliuose. Kita įdomi variacija, ypač tinkanti mergaitės šventei – dovana, įpakuota šilko skarelėje.

Ypatinga krikštynų dovana gali tapti autorinis, rankų darbo meškutis. Jis toks bus vienas vienintelis, neturintis antrininko – su savo vardu, istorija, emocijomis. Jaukius meškinus kurianti Martyna Plioplytė-Zujienė sako, jog neretai žmonės taip susidraugauja su asmeniniais meškučiais, jog juose pradeda atpažinti savo pačių bruožus. Siuvami iš natūralių medžiagų, kimšti lietuviška vilna ar medžio drožlėmis,  pagal senąsias tradicijas, simpatiški ir ilgaamžiai meškiai tampa ištikimais draugais, ar net gyvenimo talismanais – krikštynų proga juos dažnai užsako krikšto tėveliai arba patys vaikiuko tėvai. Autorė dažnai juos kuria vintažo stiliuje, gamtos ir liaudies amatų tradicijų įkvėpta.

Jei draugaujate su virbalais, jaukų rankų darbo žaislą galite numegzti patys. Mielą lėliuką ar megztą meškiuką sukursite per kelis siūlais ir šviesiomis mintimis apvytus vakarus. Ne kartą įsitikinau, kad pačių kurti žaislai vaikus veikia magiškai – jie jų iš rankų paleisti nenori. Kad krikštynoms dovanotas žaislelis draugautų su vaiku ilgai – rinkitės kokybiškus, tvirtus siūlus.

Šventę kurti paprasčiau turint temą – krikštynose jos vaidmuo neretai patikimas spalvai: rožinės, dangaus žydrumo ar baltos krikštynos. Prie pasirinktos temos galime paderinti vaišes: rožinėms vaišėms paruošti braškinių arba spanguolių keksiukų, braškių tartą, rožinę žele, kitų patiekalų iš arbūzų, trešnių, žemuogių, aviečių, raudonų serbentų. Melsvoms krikštynų vaišėms tiks keksiukai arba krepšeliai su mėlynėmis, ledai iš šaldyto jogurto su mėlynėmis, juodais serbentais ar aronijomis, ledinukai iš šaldytų mėlynių. Pasirinktą spalvą galime atspindėti balionuose, šiaudeliuose, kaspinėliuose, kuriais perrišime skanumynus ant pagaliuko, pačių gamintose pom-poms dekoracijose ir kitose detalėse.

Švelniai rožines ir žydros spalvos dekoracijas – vienspalves, taškuotas ir net puoštas žaviomis pėdutėmis ar kūdikių žaisleliais rasite PartyInbox.lt Čia galite išsirinkti tik kelis akcentus, arba viską, ko reikia šventei papuošti.

Krikštynų žaidimai – man pačiai labai mielas atrodo pasižadėjimų žaidimas, kai kiekvienas svečių pažada kartu su vaikučiu ką nors gero nuveikti. Galite paruošti korteles su užrašytais pasižadėjimais ir duoti kiekvienam svečiui ištraukti kaip loteriją, o galite padalinti tuščius atvirukus ir kiekvienam patikėti užrašyti savo paties sugalvotą pažadą.
Kitas panašus variantas – linkėjimų medis, ant kurio svečiai sukabina linkėjimus mažyliui, vėliau tapsiančius nepaprasta atminimo dovana.

Ką dar galima sugalvoti? Galima pūsti muilo burbulus – ypač, jei krikštynose susirinks daugiau vaikų; pastaruosius galima sukviesti nupiešti po piešinį ar nuspalvoti po akmenėlį mažyliui – vėliau surengiant vaikams loteriją su prizais. Galima surengti mažylio nuotraukų parodą, sukabinant jas ant girliandų, sukurti filmuką ar fotoknygą iš pirmųjų vaikiuko gyvenimo mėnesių – idėjų krikštynoms sugalvoti galime daugybę – kurkime jas šviesias ir jaukias!

TAIP PAT SKAITYKITE:

„Krikštynų šventė – šviesiai, vasariškai, įdomiai“

„Saldi krikštynų stalo puošmena“

„Krikštynų organizatorių patarimai“

„Jaukios krikštynų dovanos“

  1. Krikšto dovanos
    |

    Kiek daug puikių idėjų tik gaila, kad dabar jas atradau. Kai kurias tikrai būčiau galėjusi panaudoti dovanoms. Tačiau pati kalta, kad tik dabar pasidomėjau. Niekad nemaniau, kad krikšto dovanos yra sudėtingas dalykas, tiksliau sunku jas išrinkti. Bet dabar jau turiu begalę idėjų ir kitam kartui tikrai ką nors panaudosiu. Tiksliau pati padarysiu, o ne pirksiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *