20 idėjų smagiam mergaitės gimtadieniui

20 idėjų smagiam mergaitės gimtadieniui

Glausta skirtingų idėjų paruoštukė rengiantiems mergaitės gimtadienį – čia galime sugalvoti begales įdomiausių dalykų – šįkart pagrindinį dėmesį skiriame mūsų karalaičių pramogoms, taip pat gimtadienio dekorui. Čia rasite ne vieną ir ne dvi idėjas, kurios neįsižeis pakviestos ir į paprastesnį mergaitišką susibūrimą – smagią arbatos popietę su draugėmis ar linksmą pižamų vakarėlį.

Jei dukra jau nebe visai mažiukė pipiriukė, rengdami gimtadienį pasitarkite ir su ja – apie ką svajoja, ko norėtų – šventės planavimas mums, moteriškoms būtybėms, paprastai teikia ne menkiau džiaugsmo nei pati šventė.

Disco gimtadienis – diskoteka. Čia vaikai ne tik turi galimybę dūkti, linksmintis, šokti zumbą ar aerobiką, žaisti įvairiausius judesio žaidimus, estafetes, bet ir puošiasi perukais, karoliais, akiniais ir panašiais disco atributais. Kuriai merginai tai nepatiktų? O kur dar disco rutulys, nuostabiausia gimtadienio vedėja bei linksmiausia muzika – tokius linksmus gimtadienius organizuoja judesio studija Enso. Čia taip pat rengiami ir mergaitėms itin patinkantys spalvingi gimtadieniai – jų programa pakoreguojama pagal švenčiančios publikos amžių: jaunesni vaikai piešia savo veidus bei rankas ir žaidžia įvairius teatrinius, meninės improvizacijos žaidimus; paauglės švytinčiais dažais gali išsipiešti tiek veidus ir kūnus, tiek rūbus – išsitapius laukia profesionalaus fotografo fotosesija. Tikras mergaičių vakarėlis, ne kitaip!

Šie gimtadieniai man sufleruoja idėją, kad persirengimo vakarėlį mergaitėms galime suorganizuoti ir švęsdami namuose. Skubu patikinti, kad visai nebūtina merginų valiai atiduoti mamos spintą su vakarinėmis suknelėmis ir aukštakulniais. Nors tai irgi, be abejo, suteiktų joms daug džiaugsmo. Variacijų čia gali būti daug: parinkime krūvą kuo linksmesnių ir keistesnių rūbų – tam puikiai tinka kažkada buvusios ultra madingos, o dabar iš mados išėjusios drapanos; surinkime įvairiausius namuose esančius aksesuarus ir galvos apdangalus: akinius, skrybėlaites, šalikus, kepures ir etc.; Taip pat galime tai progai pagaminti aksesuarų: karūnų šablonus rasite čia (galima spausdinti ant balto popieriaus – mergaitės išsipieš; galima iškirpti iš dovanų popieriaus arba padaryti prabangias karūnas iš veltinio, puoštas sagomis ir blizgučiais); kaip padaryti karūną iš vielučių – čia; neriamos karūnos – čia; perukas iš siūlų – čia.

Pakvieskime mergaites pačias pasigaminti papuošalų. Čia nepamainomas dalykėlis yra druskos tešla – iš jos net ir 3-4 metų merginos jau geba nusilipdyti pakabukų – aprašymą kaip juos gaminti su kriauklytėmis rasite čia. Panaši variacija su augalų atspaudais, ji gali būti gaminama iš tos pačios druskos tešlos ar naminio plastilino – aprašymas čia. Dar viena kaklo papuošalo variacija, tačiau ją pačios pagamins tik vyresnės, nuo 8-9 metų mergaitės – karoliai iš siūlų bumbulų.

Apyrankės – jas galime pasigaminti iš popierinio rankšluosčio tūtelių; medinių ledų pagaliukų ar susiverti jelly beans saldainių arba guminukų. Papuošalų dėžutės gaminimas irgi gali būti įtrauktas į mergaitiško gimtadienio programą.

Menas gali būti ne tik taikomasis, bet ir tiesiog dekoratyvus – mažąsias menininkes galime pakviesti kurti ir nefunkcionalius daiktus – su jomis galime spalvoti kankorėžius ar medžių lapus, akmenukus, pagaliukus. Ar tiesiog lipdyti iš druskos tešlos įvairius smagius dalykus. Mažoms, 2-4 metų pypliukėms tikrai patiks antspaudavimas daržovėmis.

Gimtadienio mugės krautuvėlėje mergaitės gimtadienio pramogai galite įsigyti kūrybinių dirbtuvių, atkeliausiančių tiesiai į jūsų paštomatą. Kūrybinės dirbtuvės supakuotos dovanų dėžutėje, kiekvienoje jų ne tik kokybiškos medžiagos ir puošybos detalės, bet ir instrukcija bei rankdarbio pavyzdys. Todėl kurti – paprasta, smagu ir aišku.

Dirbtuvės šventei suteiks jaukumo, o kiekvienas gimtadienio dalyvis susikurs po mielą rankdarbį: dailią rištą siūlų širdelę, nesiuvamą maišelį papuošalams ar kosmetikai, spalvingą drugelį ar kitą darbelį.

Kūrybinės dėžutės – jūsų patogumui. Sutaupomas laikas, kurį išleistumėte medžiagų paieškai. Sutaupomi pinigai, kuriuos išleistumėte pirkdami medžiagų įvairovę. Ir jokių likučių. Viskas tokiais kiekiais, kurių reikia sukurti vienam ar kitam rankdarbiui. Tiesiai į jūsų paštomatą.

Kūrybinius, emocijas išlaisvinančius, atpalaiduojančius ir sielas sušildančius gimtadienius visoje Lietuvoje organizuoja VYTA menas. Jie kviečia piešti ant vandens – smagiausia, kad tam nereikia jokių meninių sugebėjimų, o unikalų piešinį galima išgauti per kelias minutes. Piešimas atliekamas specialiame inde ant sutirštinto vandens dažų teptuku ištaškant foną, o vėliau specialiomis lazdelėmis formuojami įvairiausi ornamentai. Nusprendus piešinį išsaugoti, tereikia ant vandens paviršiaus užtiesti popieriaus lapą. Tapybos ant vandens mene naudojami visiškai natūralūs ir ekologiški dažai – jie gaminami iš dirvožemio, augalų, metalų oksidų.
Dar vienas puikus dalykas – tapyba ant vandens vienodai pakeri tiek keturmečius, tiek šešiolikmečius ar devyniasdešimtmečius – organizatoriai sako, kad ji subalansuota ir tinkama tiek vaikams, tiek suaugusiems.
Šventei galima pasirinkti piešti įvairių dydžių asmeninius piešinius arba vieną bendrą didelį piešinį, norint dar daugiau įspūdžių, galima pasitelkti efektingą indą, šviečiantį įvairiomis LED spalvomis.

kūrybinis gimtadienis mergaitei

Norintiems mergaitės gimtadienį atšvęsti aktyviau, gryname ore, rekomenduoju pasidomėti „Švęsk su žirgu“ pasiūlymais – jie taip pat turėtų būti labai įdomūs auginantiems šiuos gyvūnus mylinčius vaikus. Mergaičių tarpe, man regis, tokių tikrai daug. Tai puiki proga iš arčiau susipažinti su žirgų pasauliu, praleisti šventę nuostabios Pavilnių regioninio parko gamtos apsuptyje.
Lietus ar vėjas tokiam gimtadieniui nebaisūs – galima jaukiai įsitaisyti unikalioje pavėsinėje-žvaigždėje, čia ir gimtadienio tortu bus patogu pasivaišinti.
Organizatoriai šventę sustyguoja taip, kad nė vienam netenka nuobodžiauti: šventę galite pagyvinti milžiniškos jengos dėliojimu, didelių muilo burbulų leidimu, lauko badmintonu. O šalmais ir liemenėmis aprūpinti, profesionalių instruktorių lydimi mažieji gali pasijausti tikrais raiteliais. Geriausių emocijų užtaisas, juk tokia ir turi būti tikra šventė?

Puikias emocijas mergaitiškai šventei padovanos ir milžiniški muilo burbulai. Jų tikrai nesudėtinga pasigaminti patiems – tereikia indų ploviklio ir glicerino, kuris gyvena vaistinėse. Muilo burbulų gamyba aprašyta čia.

Šalia muilo burbulų koja kojon gali žengti ir atraktyvūs moksliniai eksperimentai – mergaitėms galime parinkti kuo spalvingesnius, vaizdingesnius, kad turėtų kur paganyti savo akeles: šokantis pienas, spalvotas putų šou ar nuspalvinti gėlių žiedai.

Mažoms damutėms paprastai labai patinka ir piešimas ant veidukų, o jei dar piešia mylimas personažas! Renginiukas.lt siūlo visą gamą simpatiškų, mergaičių laaabai mylimų veikėjų: Trolę Popytę, Princesę, Boružėlę, Pepę Ilgakojinę, Gėlytę, Disco mergaitę, Makę Kakę, Pelytę Minę, Barbę, Lėlę Monstrę, Tigriukę, Katytę, Kiškiukę Ilgaausę, Elzą, Braškę, Fėją, Baleriną ir dar daug kitų. Kiekvienas personažas turi paruošęs specialią vaikišką programą, kurios metu vaikai žaidžia įvairiausius žaidimus; atlieka chemijos eksperimentus; darosi vaikiškas tatuiruotes bei piešia veidukus; šoka, dainuoja ir vaidina – visa puokštė smagiausių užsiėmimų.

Kulinariniai gimtadieniai – ir tokią pramogą galime kviesti į mergaičių šventę. Mano manymu čia labai svarbu pasirinkti paprastus ir nesudėtingus receptus. Tarkime, tai gali būti keksiukų kepimas iš ledų – super paprasta, skanu ir labai atraktyvu – mergaitės it burtininkės ledus paverčia pyragu.

Su vyresnėmis galime suorganizuoti arbatos gamybos popietę. Labai kvapni pramoga, po kurios kiekviena mergaitė lauktuvių namiškiams parneš gardžios arbatos maišelį. Mano arbatos receptas čia, tačiau be abejo, šioje vietoje galime įvairiai eksperimentuoti. Vien tik sumaišę juodą arbatą su džiovinta apelsino žievele gausime puikų dalyką.

Ir pabaigai apie tai, kuo papuošti mergaitės gimtadienį. Patarimo paprašiau šventinių dekoracijų parduotuvės Party Inbox – viena jos įkūrėjų, Renata sako, kad tarp populiariausių mergaitiškų šventės temų išlieka Ledo šalis, tačiau nuo jos neatsilieka Troliai, Kiaulytė Pepa, naujai pasirodžiusi Vajana. Vyresnių mergaičių labai mėgstami Emoji šypseniukai, vasarą – jūrinė tematika. Labai išpopuliarėjo serija Vienaragis, dažnai pasirenkamos Balerinos, Undinėlės, Spurgų dekoracijų kolekcijos.

Smagu, kad rengiantys šventes tėvai vis labiau žaidžia spalvomis: mergaitiškiems gimtadieniams itin mėgstamos pastelinės spalvos; rožinės ir aukso, rožinės ir mėtinės spalvų deriniai; mėtinė spalva aplamai šiuo metu labai madinga. Norintiems įdomesnio mergaitės šventės dekoro, Party Inbox taip pat rekomenduoja atkreipti dėmesį į šiuos derinius.

Nuotraukos: Judesio studija Enso (4), Vyta menas (5), Švęsk su žirgu (4), Renginiukas.lt (4), PartyInbox.lt (6), V. Bagušauskas (1), A.Rimaitė (12).

Remiamas turinys

Taip pat skaitykite: „Mergaitės gimtadienis – šokiai, mados, grožio pamokos, papuošalų dirbtuvės“

  1. deimante
    |

    neįdomu kaip 12metų mergaitei:(

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *